Grand Vitara'da 225/70/r16 lastik

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dboran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,695

dboran

Ana Kamp
Yer
Ankara
Arkadaslar selam,

2004 Grand Vitaram icin 225/70/R16 ebatinda lastik dusunuyorum. Yukseltme olmaksizin bu ebatta kullanan arkadaslarin ebat konusunda yorumlarini alabilir miyim?
Cunku normal ebat olan 235/60/R16'a göre çap 3.3 cm büyüyor. Bu büyüme sorun yaratiyor mu? Almışken orjinal boyuta daha yakin olan 215/70/16 mi almaliyim.
Orjinal size icin AT bulamadigimdan bu seceneklere yoneldim.

Teşekkürler,
Boran.

*p.s: bir kac ilgili posta da yazmistim, cevap alamadigim icin yeni konu aciyorum. Siparis verdim, yarin takilacak lastiklerden biri- o yuzden sabirsizligim affola :smiley:

Etiketler
Ynt: Grand Vitara'da 225/70/r16 lastik

Tam dönüşlerde içe hafif sürter, rahatsız edici bir sürtme olmaz ancak artikülasyon sırasında da sorun çıkartabilir... En garantili yolu getle 2" yükseltip takmaktır... Yine de sorun olacağını düşünmüyorum...

Tam benim yazacagim soruyu sormussunuz bende 2004 5k gv kullaniyorum acil lastikleri degistirmem gerek ve bir kac ay icerisinde de becce kit taktirmayi dusunuyorum hangi ebat uygun olur bugun al yarin birdaha al tuzlu olacak tabiki kitten once ve kitten sonra rahatlikla kullanabilecegim at lastik hangisidir

senator' Alıntı:
Tam benim yazacagim soruyu sormussunuz bende 2004 5k gv kullaniyorum acil lastikleri degistirmem gerek ve bir kac ay icerisinde de becce kit taktirmayi dusunuyorum hangi ebat uygun olur bugun al yarin birdaha al tuzlu olacak tabiki kitten once ve kitten sonra rahatlikla kullanabilecegim at lastik hangisidir
Yükseltme kiti takacaksanız 225*75*16 ya da 235*70*16 rahatlıkla kullanabilirsiniz

Peki takana kadar kitsiz haliyle kullanilabilir mi peki cunku kiti 2 aya kadar takabilecegim

Lastiklerinizi kiti taktırdıktan sonra alın, standart haliyle o ebatlar uymaz... Uyabilecek en büyük ebat 225/70 dir. Ancak o da kiti taktıktan sonra küçük kalır... Ayrıca kitten sonra spacer alın yada ofsetli jant alın, zira lastikler içeride kalacaktır...

Bugun taktirdim lastikleri. Yukseltme dusunmedigim icin 215/70/R16 taktim. Gayet guzel oldu. 225/70/16'i da getirmisti bayi, hangisi olursa onu takacaktik. Ama 225/70 yukseltmesiz zor. Tam donusler de ve artikulasyonda kesin surter gibi geldi.

Bir de usta ile lastik basinci tartismasi yasadik. Ben aracin kapisinda yazan 26 psi basmasini soyledim. O ise 32'de israrci oldu. Sonra benzlikte ben tekrar ayarladim:smiley: Tekerin tam oturmasi icin simdilik 28 psi hava bastim. Bu haliyle gayet guzel oldu.

SelimSani'e bende katiliyorum, lastik icin kiti beklemekte fayda var. Boylece en dogru ve düzgün görünümü elde edebiirsiniz.
senator' Alıntı:
Peki takana kadar kitsiz haliyle kullanilabilir mi peki cunku kiti 2 aya kadar takabilecegim

225/70/16 icin cok hazirlqmistim kendimi simdi birde 215/70/16 icin bakacagim :smiley:
Su an 235/60/16 goodyearlar var uzerinde 215 cok ince kalirmi korkusu yasiyorum
Birde marka ve fiyat bilgisi verirseniz ozel degilse cok sevinirim

215/70/r16 icin fotolari ekliyorum. 215 genislik dar bir genislik degil, zaten suzukinin kitapcigina gore standart lastik 215/65/r16- wide lastik 235/60/r16. Bence 215'in çamur hariç diğer tüm zeminlerde performansi daha iyi olacaktir.
Lastikler BF Goodrich AT KO. 4 Adet peşin 1100 TL odedim. Diger gorutuler asagida, umarim yardimci olur.

WP 000759

Eski lastiklerinize gore kullanim nasil degisti resimlerde hos duruyor :smiley:

Henuz 30 km yapmisimdir heralde yeni lastikler ile. Eski lastiklerim Michelin Latitude HP idi. ilk izlenimlerime gore konfor olarak cok birsey degismedi gibi, cok az ses yuzeyi artmis gibi geldi. Ama kesinlikle rahatsiz edecek boyutta degil. Direksiyon bariz rahatladi, performansda iyilesti gibi ama psikolojikde olabilir bu :smiley:

Bilgi icin tesekkurler kazasiz belasiz iyi gunlerde kullanin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri