Grand Cherokee ZJ 4.0 LPG İle Ne Yakar?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan inna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,260
Ynt: Grand Cherokee ZJ 4.0 LPG İle Ne Yakar?

lpg sisteminiz e de bağlı kullanımıza da da. 5.2 v8 aracım da prince marka lpg var. uzun yolda 200 bine kadar düşüyor. şehir içinde bilmiyorum çünkü adam gibi kullanmıyorum. yok ara gaz yok kafa atma vs. vs.
ben de hep yakıtından korkardım, benim benzinli 1.6 vitaradan az yakıyor (hemde epey az) bunu söyleyebilirim. ben aracımı 500 e razı olarak aldım. 2. araç olarak duruyor. keyif için biniyorum, ama inmk istemiyorum.... yakıtında da hala şaşkınım.

Etiketler

1999 wj yeni uzun yol yaptım km 90_100 arası altı ve üstü hızlarada ara ara çıktım,200 lira yaktı . Tatmin edici gibi duruyor..

selamlar inna öncelikle hoşgeldiniz diyeyim. benim aracım 93 gc laredo 4.0, l6. bende almadan önce çok fazla tereddüt yaşadım. ama şimdi oldukça memnunum. ben Ankarada yaşıyorum ve yakıt tüketimim 270-300 krş arası değişiyor. aracımda 4x2 seçeneğinin olması tabiki avantaj. arkadaşların dediği gibi 500 krş luk bi yakıt tüketimi oldukça fazla normal kullanımlar için. eğer alacağınız aracın kontrollerini iyi yaptırırsanız normal kullanım dahilinde 4.0 lık bi gc ile 300 krşun üstünü hiç görmezsiniz. kolay gelsin.

nertural' Alıntı:
selamlar inna öncelikle hoşgeldiniz diyeyim. benim aracım 93 gc laredo 4.0, l6. bende almadan önce çok fazla tereddüt yaşadım. ama şimdi oldukça memnunum. ben Ankarada yaşıyorum ve yakıt tüketimim 270-300 krş arası değişiyor. aracımda 4x2 seçeneğinin olması tabiki avantaj. arkadaşların dediği gibi 500 krş luk bi yakıt tüketimi oldukça fazla normal kullanımlar için. eğer alacağınız aracın kontrollerini iyi yaptırırsanız normal kullanım dahilinde 4.0 lık bi gc ile 300 krşun üstünü hiç görmezsiniz. kolay gelsin.
Hoşbulduk. Açıkca söylemek gerekirse bu rakamları duymak beni mutlu ediyor. Bende üç dört ay içinde Ankara'ya geleceğim. En kötü ihtimallede bir yıldan uzun süre orada ikamet edeceğim. Ankara için söylediğiniz rakamlar gerçekten çok uygun. Böyle bir otomobil sürmenin ayrıcalığını da eklersek uygun bir tüketim değeri. Peki 4.0 gc' ler performan açısından nasıldır? Bana otomobillerin seriliğini aratırmı?? Her ne kadar sakin bir kullanıcı olsamda arada sırada yüksek performans lazım oluyor.

Otomobilin seriliğini aratırmı çok göreceli bir durum . Hangi otomobilin ? nekadar yüksek performans bahsettiğimiz .

Sonuçta bahse konu makina 4 litre 190hp lik . Yani performanslı diyebiliriz . Ben 4 kişi + bagajla sorun yaşamadım . Ama dediğim gibi göreceli . Birde unutmamak lazım bunlar ağır ve yüksek araçlar bu sebeple bir otomobil kadar seri hareketler yapmak çok tavsiye edilmez .

birincisi boyut olarak otomobilden büyük bir araç....

tabi beklentilerinizi tam bilirsek daha çok yardımcı oluruz...

uzun yolda sizi sıkmadan gider şehir içinde çok kıvrak bir araç olmadığını söyleyebilirim otomobile göre boyut dezavantajı var öncelikle....

Yok öyle çok yüksek performanslı otomobillerden bahsetmiyorum. Mesela şöyle diyeyim 1.6 astradan sonra e 200(kompressor değil) bindim hayal kırıklığına uğradım. Sonra da 2.0 vectra... Söylemek istediğim bu sınıftaki araçlara göre performansı nasıldır?? Her ne kadar hız tutkunu filan değilsem de bindiğin arabada gerektiği zaman basınca gidecek. Sanıyorumki gc performans olarak beni tatmin edecektir.

Aslında en güzeli bir test sürüşü yapmanız .

ZJ 5.2 0-100 7-8 saniye gibi 4.0 0-100 10 saniye gibi . Bu verilerde bir yanlışlık yoktur umarım şuan uzun uzun araştıramadım . Bahsettiğiniz araçlarla karşılaştırabilirsiniz . Yalnız bana kalırsa , Opel 2.0 daha iyi gidiyor dersek ayıp olur . Daha iyi gidebilir ama nereye kadar ? Karlı bolu dağı geçişi ? Toroslar geçişi yada yayla ya kadar iyi gidebiliyor mu ? Arada fark varsa böyle değerlendirmek lazım . ZJ 4.0 kullanıp motor gücünden şikate edeni duymadım . 5,2 zaten malum ...

sevgili alp (alfonse) kullanmıştı geçenlerde benim aracı (4.0) onunki 5.2 ve oldukça hoşuna gitmişti performansı. tabi birde bana göre şöyle bir durum var. hızı hissettiren önemli etkenlerden biride aracın yere yakınlığı bu araçlar yüksek olduğu için aynı hızda giden yere yakın bi araba kadar hissetmezsiniz. iri bir makina ve hem 5.2 de hemde 4.0 da kickdown özelliği var buda gerçekten çok iyi bir özellik. gerektiğinde kökleyip (azcık paraya kıyıp) seriliğin tadını çıkarıyorsunuz. ancak yine bana göre bu araçlar insanın araç kullanma karakterini oldukça etkiliyor. yani aracı agresif ve spor kullanmak istemiyor canınız, yada kullandığınızda spor araba gibi tat vermiyor karakterine aykırı ve doğal olarak zamanla onun gibi oluyorsunuz.

sonuçta bir 4x4 kullandığınızı unutmayın üretim mantığına ters şeyleri konuşmaktan ziyade neler yapabildiğini konuşmak daha mantıklı gelmekte bana ....

şöyleki yolda sizi taşımaktan başka işi olmayan bir araç asıl görevi sizi arazide yol şartları ne olursa olsun gitmesidir. asıl amacı sizi arazide utandırmadan ve yolda yürütmeden sizi taşımasıdır. bu görevide çok iyi yaptığını söyleyebiliriz gerçekten...

barb_alone' Alıntı:
sonuçta bir 4x4 kullandığınızı unutmayın üretim mantığına ters şeyleri konuşmaktan ziyade neler yapabildiğini konuşmak daha mantıklı gelmekte bana ....

şöyleki yolda sizi taşımaktan başka işi olmayan bir araç asıl görevi sizi arazide yol şartları ne olursa olsun gitmesidir. asıl amacı sizi arazide utandırmadan ve yolda yürütmeden sizi taşımasıdır. bu görevide çok iyi yaptığını söyleyebiliriz gerçekten...

Kesinlikle katılıyorum ancak her ne kadar arazi aracıda olsa bazı beklentiler şüphesizki oluyor. Arazi performansı konusunda zaten pek fazla şüphem yok. Benim gc istememin en önemli sebeplerinden birisi bazı güzel özellikler için başka özelliklerden vazgeçmek zorunda kalmamamdır. Sonuçta konfor ve performans olarak güzel bir otomobil olduğunu düşünüyorum. Örneğim bir defender bir niva arazide görevlerini son derece başarılı bir şekilde yerine getirselerde benim isteklerime cevap verecek otomobiller değil.

inna' Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum ancak her ne kadar arazi aracıda olsa bazı beklentiler şüphesizki oluyor. Arazi performansı konusunda zaten pek fazla şüphem yok. Benim gc istememin en önemli sebeplerinden birisi bazı güzel özellikler için başka özelliklerden vazgeçmek zorunda kalmamamdır. Sonuçta konfor ve performans olarak güzel bir otomobil olduğunu düşünüyorum. Örneğim bir defender bir niva arazide görevlerini son derece başarılı bir şekilde yerine getirselerde benim isteklerime cevap verecek otomobiller değil.

üretim amacı daha çok arazi olunca tabiki konfor düşmekte otoyolda... birde maliyet hesabı yapmak lazım karşılaştırılan araçların alım bütçeleri daha düşüktür... Lada rus teknolojisi ile üretilmiş işlevi önemli olan bir araç türüdür. sizi arazide götürdükten sonra başka yapması gereken bişi kalmaz üretim amacıda bu yöndedir..

Defender konusuna değinecek olursa arazi için üretilmiş bir iş aracıdır kendileri ama efsane olabilmiş yıllardır üretilen bir modeldir ki aynı şekilde G serisi mercedes içinde söylemek mümkün. ne kadar revize edilselerde konfor yönünden düşük fakat kabiliyet bakımından yüksek araçlardır..

ama Jeep markası altında da otoyol konforu düşük ama arazide canavarlaşan modelleri yok değildir örneğin CJ serisi fakat almayı düşündüğünüz araç arazide belli kabiliyetlerini kaybederek otoyol konforuda sunmak için tasarlanmış bir araçtır.. o yüzden otoyol beklentileriniz artabilir... ki artmalı otoyolda problemsiz bir araçtır...

ne kadar konforlu olsada bir arazi aracı kullandığınızı ve altından geçen rüzgar miktarının otomobillere göre çok daha fazla olduğunu unutmadan güvenli sürüşler dilerim.. alttan geçen rüzgar miktarı arttıkça hızlı otoyol kullanımlarında yol tutuş zaafiyetleri olacağının bilinci içinde...

güvenli ve sağlıklı sürüşler dilerim
Barbaros

Teşekkür ederim. inşallah doğru bir karar vermişimdir. Gerçi temiz araba bulmak problem olsada istediğim gibi temiz bir gc bulacağımı düşünüyorum. Birkaç otomobile baktım ama çok hor kullanılmışlar. içime hiç sinmedi.

alacağınız aracı model yılına göre inceleyin ki 4.0 jeep ler 14-15 yaşında araçlardır....

ona bakarsanız alabileceğiniz son model ZJ'de 12 yaşında, esas kriter burada yaş değil aracın ne kadar ekonomik ömrünün kaldığıdır,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri