Grand Cherokee/ Vitara Tercihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atcg Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,558

atcg

Yeni Üye
Selamlar;
Forumda baktım güncel bilgi göremedim, atladıysam özür dilerim, link verirseniz yada tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.
Liberty 3.7 ve grand Vitara 2.0 arasında gidip geliyorum.
Kriterlerim 2003 -2005 model, benzinli otomatik, geçmişi belli, 4 kapı olması yönünde.
Bütçe 50-60.000 civarı bu bütçe içerisinde ilk bakımları dahil olursa süper olur zorlarsam bakımlar için ilk yıl 5000 daha ayırabilirim.
Evin ikinci aracı olacağı için vergi ve yakıt tüketimini önemsemiyorum.
Kullanım hafta sonu 4 kişilik aile ile istanbul çevresi kamp ve hafif ofroad olacak ilk etapta yükseltme niyetim yok. Haliyle aracın stok donanımını zorlamayacağım rotalar planlayacağım. Yılda bir iki kere de 3-5000 km uzun yol olabilir toplamda yıllık 10.000 km’yi geçmeyecek. Birde uzun tatilleri 750 kg civarı karavan çekme yeterliliği olsun torosları tırmanırken motoru yakmayayım yeter.
Bu kriterlerde yakıt ve vergiyi dışarıda tutarak yedek parça, sarf malzeme ve bunların bulunabilirliğini düşünürsek işletim maliyetleri ve keyif açısından hangi model neden tercih edilmeli?
Bilgi ve tecrübeleriniz benim için çok önemli, paylaşırsanız sevinirim.

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR