Grand Cherokee İçin 4x4 Lastik Ebatları ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Zakof Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,865
Ynt: Grand Cherokee İçin 4x4 Lastik Ebatları ?..

byseyyah' Alıntı:
Verdiğiniz linkteki programda doğru çalışıyor. Benim yazdığım linkteki tirecalc01 tıkladığınızda "aç veya kaydet " çıkıyor sıkıştırılmış dosya . aç tıklayıp açılınca ikinci sıradaki uygulamayı çift tıklayaın açılır. Daha sonra kullanmak isterseniz kaydedersiniz.
İkinci sıra derken kastettiğiniz, rar sıkıştırılmış klasörünün içindeki exe uygulaması di mi?
İşte her şekilde çift tıkladığımda uygulamaya, yukarıda yazdığım uyarı geliyor!

Teşekkür ederim....

Etiketler

Fazla teknik anlatamam, aç tıkladığında açılan ilk sayfada, iki satır çıkıyor. Alttakini çift tıklayın

byseyyah' Alıntı:
Fazla teknik anlatamam, aç tıkladığında açılan ilk sayfada, iki satır çıkıyor. Alttakini çift tıklayın
Ben rar felan kullanmayı biliyorum.... Çift tıklayınca o uyarı çıkıyor işte....
Teşekkür ederim....

Arkadaşlar,

Lastik24.com adresindeki 4x4 lastik değişim programında , 225x70x16 olan lastik ile 245x65x16 lastik dış çapları hemen hemen aynı gibi çıkıyor ( % 0.5 gibi ).

Benim GC de 255x65x16 var onunla 225x70x167 arasında da % 2.3 çapta büyüme çıkıyor.

Bu program doğrudur diyerek yeni alacağım lastikleride yine 255x65x16 olacak gibi görünüyor.

Bilgiyi paylaşmak istedim.
Selamlar

Sonuç var mı?
Aldınız mı lastik...?
Sağlıcakla..

255x65 x16 ebatlı lastiklerim artık eskidi ve sertleşti, gerçi diş derinliği 3-4 mm ama, kış ta geliyor diyerek bugün Toyo 235x70x16 Open Country A/T siparişi verdim. Lastik, arazi ve asvalt lastiği olarak üretilmiş. 4 lastik fiatı toplam 720 TL herşey dahil. Kullanımdan sonra tesbitlerimi bilgilendireceğim.

255x65x16 ebat lastikte havale (esneme) biraz fazla oluyordu. Orjinalin bir geniş tabanı olan 235 olanı seçtim bu sefer bakalım. Ben aracı aldığımda 255 lastikler olduğundan aralarındaki farkı kullanınca anlayacağım.

selamlar,

Bu arada Toyo lastiklerin 235x70x16 ebatında yazısı beyaz olmayanı yok, mecburen beyaz yanaklı alacaksınız. Diğer markalarda siyah yazılı olanları tabii ki var.

Grand Cherokee İçin 4x4 Lastik markalara göre fiyatları kaçtan gidiyor arkadaşlar ?

235x70x16 AT lastikler minimum 160 maximum 260 TL herşey dahil .

;D veyyy az daha kazıklanacaadım desenize 245/70/16 Goodyear MT beheri 430-TL vaşşşşş

Hangi ebatta lastik istiyorsan ben sana fiyat alırım.

Hangi marka istersen fiyat alalım Ankara dan.

Alfonse' Alıntı:
En doğru cevap Serkann' da...

255 65 16 çapta küçük olur, Ama olur... Nadiren arka çamurluğun lastik içi kısmını sürtebilirsiniz...

245 70 16 öneririm.... belki 245 75 16....

235 70 16 da çok konfor ve yakıtta tasarruf alırsınız....

2 inch yükseltirseniz 255 70 16 rahat kullanırsınız....

Sağlıcakla...

Yanlış olmuş eski mesajım....
Düzeltmek istiyorumm....!!

255 65 16 çapta büyür, Ama olur...
Nadiren arka çamurluğun karşı içine, lastiğin içi kısmını sürtebilirsiniz
+
Ön alt kolun arkasına tam çevirmede sürter, tam çevirmezsiniz direksiyonu
+
Bide ön çamurluğun alt ağzındaki davlumbaz köşesine sürter, o da makasla kesiliyor.

245 65 16 öneririm.... Belki 245 70 16....

235 70 16 dan şaşmayın, çok konfor ve yakıtta tasarruf alırsınız....

2 inch yükseltirseniz 245 70 16...

Üreticilerin diş derinliklerinden dolayı reel ebatları değişiyor. Şaşırdım öğrendiğimde, ama doğru. Dikkat!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR