Grand Cherokee 3.0 Crd Nasıldır , Alınırmı , Değermi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dlgr007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 193,798
Bende de 2008 model makyajlı GC var. Ben yükselttim aracı, yükseltmeden evvel amortisör, alt ve üst kolların burçlarını, ön arka viraj demir lastiklerini, arka linkleri vs gözüme eski görünen bütün parçaları yeniledim. Şuan sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Üst kolların rotilleri kasık çalışıyor, dikkat etmek gerekiyor. Kontrol etmek mühim. Bunun için JBA marka üst kollar var ama yurtdışı fiyatı bile 450 usd civarında. Biz getirdik ülkeye sokamadık hala romanya'da bir arkadaşta bekliyor parçalar.
265/70/17 at lastik kullandım, spacer sanıyorum 30mm 4 teker içinde aynı. Herhangi bir sürtme vs yok. Araç sürüşünde gidişinde saçmalık yok.
Bütün yükseltme sonrasında ön tamponun yere en yakın noktası 13 cm yukarı geldi. Çamurluklar ise eskiye nazaran 10-12 cm kadar yukarıda.
Merhaba benimde 2006 model aracım var 265/70/17 ebat lastik taktığımda lastik arıza uyarısı alıyorum ve aracın vites atışları daha kasıntılı mesela yokuş çıkarmış gibi oluyor normal ebada döndüğümde sıkıtı yok. Bu durum sizde de oluyormu?

Etiketler
Merhaba benimde 2006 model aracım var 265/70/17 ebat lastik taktığımda lastik arıza uyarısı alıyorum ve aracın vites atışları daha kasıntılı mesela yokuş çıkarmış gibi oluyor normal ebada döndüğümde sıkıtı yok. Bu durum sizde de oluyormu?

Lastiğin ebatı değişince lastik sensöründe herhangi bir problem olmaz aslında. Jantlardaki sensörler bozulmuştur söküp takarken.

Vites atmasında da normalde sorun olmaması lazım. Ben bu araçta 1 defa tam 2 defa da valve body için şanzıman açtım baya hakim oldum şanzımanına.

Yokuş çıkar gibi kasıntı dediğiniz erken vites büyütüp biraz bayılıyor gibi olması mıdır ?

Sizin araçlar için bir şey söyleyemem ama, kullandığım araç için şöyle bir uyarı var; standardın dışında daha büyük bir lastik kullandığınızda vites geçiş devirlerinde değişme olabilir diyorlar. Yani 2000 devirde vites değiştirecekken 2500 devirde değiştirir gibi. Bazı şanzıman ustaları bu değişikliği şanzımanın yorulmasına ve revizyon gerektirdiğine yorarlar.

Lastiğin ebatı değişince lastik sensöründe herhangi bir problem olmaz aslında. Jantlardaki sensörler bozulmuştur söküp takarken.

Vites atmasında da normalde sorun olmaması lazım. Ben bu araçta 1 defa tam 2 defa da valve body için şanzıman açtım baya hakim oldum şanzımanına.

Yokuş çıkar gibi kasıntı dediğiniz erken vites büyütüp biraz bayılıyor gibi olması mıdır ?
tam tersi geç vites atması daha devirli gidiyor. Birde geri vitese taktığımızda aynaların aşağı bakmasını nerden kapatabiliriz?

Selamlar,

Tüm konuyu okudum, gc 3.0 crd'yi son kararım haline getirdiniz, teşekkürler:smiley:
En kısa zamanda kendi aracımı satışa çıkarıp, gc almaya çalışacağım.
200k km altında kalmaya çalışacağım, güzel bir araç denk gelirse 250k km ye yaklaşabilirim.
Bütçe olarak 220k tl lere çıkabilirim. Çok güzel bir araç denk gelirse elimden geleni yaparım:smiley:
Ağır hasar , tavan-kaput boyası olmadığı sürece gerisine pek takılmam.
Başka bir konuda 10k kadar bir ekstra bütçem olması gerektiği söylendi, onu da göz önünde bulunduruyorum.

Bu şartlar altında 2006-2007 belki 2008 alınabilir gibi.
06-07 arasında tek fark ön park sensörü mü? 06 ların hepsi quadra drive-2 mi?
Limitedlerde eletronik lsd var sanırım? Quadra drive 2 nin olayı eloktronik lsd diye okudum.
Sizce bu şartlar altında bu bütçeyle aradığım aracı bulabilir miyim?

Teşekkürler:smiley:

Selamlar,

Tüm konuyu okudum, gc 3.0 crd'yi son kararım haline getirdiniz, teşekkürler:smiley:
En kısa zamanda kendi aracımı satışa çıkarıp, gc almaya çalışacağım.
200k km altında kalmaya çalışacağım, güzel bir araç denk gelirse 250k km ye yaklaşabilirim.
Bütçe olarak 220k tl lere çıkabilirim. Çok güzel bir araç denk gelirse elimden geleni yaparım:smiley:
Ağır hasar , tavan-kaput boyası olmadığı sürece gerisine pek takılmam.
Başka bir konuda 10k kadar bir ekstra bütçem olması gerektiği söylendi, onu da göz önünde bulunduruyorum.

Bu şartlar altında 2006-2007 belki 2008 alınabilir gibi.
06-07 arasında tek fark ön park sensörü mü? 06 ların hepsi quadra drive-2 mi?
Limitedlerde eletronik lsd var sanırım? Quadra drive 2 nin olayı eloktronik lsd diye okudum.
Sizce bu şartlar altında bu bütçeyle aradığım aracı bulabilir miyim?

Teşekkürler:smiley:
WH ı kesinlike tavsiye ederim, 2021 sonu gibi tekrar makyajlı kasa almayı düşünüyorum.
piyasa çok şişmiş durumda, fiyatlar çok uçuktu biraz düzelmeye başlamış, bence 2007 üstü öncelik olsun (üretim yılı, VIN kodundan bakılabilir tarihi vs.)
ben olsam öncelikle kendimi makyajlı kasa için zorlarım, hem görsel hem de mekanik açıdan.

ön park sensörü olmayanlar 2005 üretimi ama ülkemizde 2006 olarak geçiyor. hepsinde aynı sistem var QD2.
öncelik çok el değiştirmemiş, servis bakımı takip edilebilir bir araç bulmak. ekpser için de hem jeep servisi hem de Tarcanlar da baktırın..
benim için de direk tavan şase de bişi yoksa boya değişen önemli değildir, yeter ki ağır hasar kaydı olmasın.

WH ı kesinlike tavsiye ederim, 2021 sonu gibi tekrar makyajlı kasa almayı düşünüyorum.
piyasa çok şişmiş durumda, fiyatlar çok uçuktu biraz düzelmeye başlamış, bence 2007 üstü öncelik olsun (üretim yılı, VIN kodundan bakılabilir tarihi vs.)
ben olsam öncelikle kendimi makyajlı kasa için zorlarım, hem görsel hem de mekanik açıdan.

ön park sensörü olmayanlar 2005 üretimi ama ülkemizde 2006 olarak geçiyor. hepsinde aynı sistem var QD2.
öncelik çok el değiştirmemiş, servis bakımı takip edilebilir bir araç bulmak. ekpser için de hem jeep servisi hem de Tarcanlar da baktırın..
benim için de direk tavan şase de bişi yoksa boya değişen önemli değildir, yeter ki ağır hasar kaydı olmasın.
Tabi olabildigince modelli almaya calisacagim. Makyaj 2008 de geliyor sanirim, on farlarda kucuk bir degisiklik var, mekanik bir guncelleme duymamistim, fark nedir?

Makyajlı kasada kilit yok. QT2 ile geliyor Laredo ve Limited'ler. Overland modelinde ve bazı Slimitedlerde QD2 var.
Biraz karıştı ama:smiley: LSD yi istiyorum özellikle, bu durumda seçimim daralıyor. 06-07 qd2 limitedlerde var diye anlıyorum.
Zaten vitesin arkasında quadra-drive 2 diye yazıyor, bunu görmem yeterli sanırım?

Biraz karıştı ama:smiley: LSD yi istiyorum özellikle, bu durumda seçimim daralıyor. 06-07 qd2 limitedlerde var diye anlıyorum.
Zaten vitesin arkasında quadra-drive 2 diye yazıyor, bunu görmem yeterli sanırım?

Hidrolik ile kilit sağlıyor, lsd den daha iyi bir kilittir. %100e varan kitleme sunar. Diferansiyele bakarsanız da anlarsınız, QD2 de 12 civata, QT2 de 10 tane civata vardır. İki diferansiyel de Chrysler 8.25'tir ama ELSD li olanın görüntüsü biraz farklıdır. Ayna mahruti oranları da QT2 ' de 3.55 QD2 'de 3.88 di yanlış hatırlamıyorsam.

06-07 bazı laredolarda, bütün limited ve overland'larda mevcut.
08-11 arasında ise ülkemize bayi ile girenlerin Overland ve bazı S Limitedlerinde mevcuttur.

Bu arada qt2 de abs sensörleri vasıtasıyla dönen tekere fren yaptırıp dönmeyeni çalıştırır. Asfalt kullanıcısı iseniz farkını görmeniz çok çok zor.

Model yılı eskidikce bazı sigorta şirketleri yapmak istemiyor. Hali hazırda aracınız varsa satıp alacaksanız, sattıktan sonra kaskonuzu iptal etmeyin yeni aracınıza zeyil ile aktarın. Bir sonraki sene daha rahat kasko yapabilirsiniz.
Teşekkürler, sigortacı tanıdığa sordum, sorun olmayacağını söyledi, bu da tamam:smiley:
06-07 bazı laredolarda, bütün limited ve overland'larda mevcut.
08-11 arasında ise ülkemize bayi ile girenlerin Overland ve bazı S Limitedlerinde mevcuttur.

Bu arada qt2 de abs sensörleri vasıtasıyla dönen tekere fren yaptırıp dönmeyeni çalıştırır. Asfalt kullanıcısı iseniz farkını görmeniz çok çok zor.
Tamam şimdi oldu:smiley: Kamp için alıyorum, off-road için off-road yapmayacağım ama kamp için bakir yerlere giderken aşabilmek için kullanacağım. O yüzden diferansiyel konuları önemli benim için. 06-07 gc wk 3.0 crd son karar:smiley: Şimdi aracımın satılmasını bekliyorum, ilk fırsatta alacağım inşallah:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri