Grand Cherokee 3.0 Crd Nasıldır , Alınırmı , Değermi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dlgr007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 194,435
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Benim limitim sonrada çıkarabileceği masrafları düşünerek 95- 100k. Sizce gerçekten bu rakamları hakeden bir araç mı GC’nin yanında birde hafif arazi ve şehir içi için daha uygun olabilecek aynı yıllar olmak üzere touareg bakıyorum tabi touareg hakkında hiçbir yerden bilgi bulamıyorum bu sıkıntı.
95-100kya temiz bakımlı makyajlı bulursanız kesinlikle değer 155k veren biri olarak söylüyorum

Etiketler
Gc yedek parça fiyatlarını bilmediğim için rakamın araca göre normal olup olmadığını anlayamadım. Dediğiniz gibi eğer alırsam 5. sahibi olacak olmam açıkçası tedirgin ediyor. Binek araçtan sonra jipe geçmek sizin için nasıl oldu keyifli mi sıkıntılı mı?

serviste tutar. mart ayınca eşim bir araç düşük süratte ile çapıştı. iç tamponun sol köşesini ezdi ne yazıkki plastik tampon desteği tamponun kendisi, karlık sol taraftan çatladı ve tampona bağlanan bölümdeki diller kırıldı ve yerinden çıktı. ızgarada sol köşesinden hasar gördü. bu parçaları ben kendim boyamak koşulu ile 4000 tl ye yeniledim. kaporta hasarı yoktu. Izgara çıkma, diğer parçalar yan sanayi ve sıfırdı. Yetkili serviste bu parçaların değeri 10 12 bin tl tutuyordu. yani çıkan masraflar ve tramer kayıtları artık çok uçuk değil bu tip araçlar için. hele bir de kaporta hasarı çıkarsa vay halimize. WK hala parçaları ucuzlamış olan bir araç değil aynı zamanda paramızın değer kaybıda tuzu biberi oluyor.

serviste tutar. mart ayınca eşim bir araç düşük süratte ile çapıştı. iç tamponun sol köşesini ezdi ne yazıkki plastik tampon desteği tamponun kendisi, karlık sol taraftan çatladı ve tampona bağlanan bölümdeki diller kırıldı ve yerinden çıktı. ızgarada sol köşesinden hasar gördü. bu parçaları ben kendim boyamak koşulu ile 4000 tl ye yeniledim. kaporta hasarı yoktu. Izgara çıkma, diğer parçalar yan sanayi ve sıfırdı. Yetkili serviste bu parçaların değeri 10 12 bin tl tutuyordu. yani çıkan masraflar ve tramer kayıtları artık çok uçuk değil bu tip araçlar için. hele bir de kaporta hasarı çıkarsa vay halimize. WK hala parçaları ucuzlamış olan bir araç değil aynı zamanda paramızın değer kaybıda tuzu biberi oluyor.
Haklısınız bizim de arka tampona vurdu biri kırık yok ama boyanması lazımdı parça parça boyamıyorlar serviste komple boyıyacakları için de 1000 tl fiyat vermişlerdi

Baktığım aracın hasarı 2011 yılından 14k. Ben makyajla makyajsız arasındaki farkı bir türlü anlayamıyorum araçların resmi var mı acaba?

2008 de gelen makyajda, ön farların altı düz değil eğriseldir. ön tamponda farklıdır. içeride ise kontak anahtarı elektronik olmuştur ve medya çalar ünitelerinin şekli farklıdır.

grand cherokee 2007 2008 - Google'da Ara: burdaki resimde biraz anlıyabilirsiniz yan açıdan da olsa düzden eğriselleşmeyi de görebilirdiniz burda da az çok belli oluyor
Çok sağolun farkı buradan tam olarak anladım bazı satıcılar makyajlı kasa diyerek eski kasayı satmaya çalışıyorlar. Ya şuan iki aracı takip ediyorum biri servis bakımlı 265k kmde (265k çok yüksek mi karar veremiyorum) fiyatı 89k yazılmış. Diğeri 130k kmde bakım konusunu yazmamış fiyatı 119k. İkiside galeriden yurdumuz galericilerine ne kadar güvenilir tabi buda düşündürüyor. 10 yıl önce ilk aracımı bir galeriden almak üzereydim o zaman ekspertiz firmaları falan yok burada işte tanıdık ustaya falan baktırıyoruz satmaya çalıştığı araç hem km düşürülmüş hemde tavan dahil her tarafı boyalı çıktı galerici tabi bunu kabul etmiyor baya kötü bir durumdu.
Sizce arkadaşlar servis bakımlı 265k kmde alınır mı diğeriyle arada 30k fiyat farkı var. Fikir verirseniz çok sevinirim.

Çok sağolun farkı buradan tam olarak anladım bazı satıcılar makyajlı kasa diyerek eski kasayı satmaya çalışıyorlar. Ya şuan iki aracı takip ediyorum biri servis bakımlı 265k kmde (265k çok yüksek mi karar veremiyorum) fiyatı 89k yazılmış. Diğeri 130k kmde bakım konusunu yazmamış fiyatı 119k. İkiside galeriden yurdumuz galericilerine ne kadar güvenilir tabi buda düşündürüyor. 10 yıl önce ilk aracımı bir galeriden almak üzereydim o zaman ekspertiz firmaları falan yok burada işte tanıdık ustaya falan baktırıyoruz satmaya çalıştığı araç hem km düşürülmüş hemde tavan dahil her tarafı boyalı çıktı galerici tabi bunu kabul etmiyor baya kötü bir durumdu.
Sizce arkadaşlar servis bakımlı 265k kmde alınır mı diğeriyle arada 30k fiyat farkı var. Fikir verirseniz çok sevinirim.

ilk ya da 2. sahibinden, servis kayıtları tam ise olabilir. ama iyi baktırmak lazım, hatta mümkünse en az 50-100 km yol yapmak, yüksek sürat tepkilerine, yol tutuşuna ve tüketimine bakmak lazım.
tabi bakım geçmişinde turbo ya da enjektör değişimi var ise yakın zamanda tercih edilebilir. ve iki ekspertiz şart..

diğer durumda zaten 30 bin farkın en az 15 bini cebinizden çıkar ki mantıksız bir iş olur.

130k daki araç için de riskler var, bakım vs gibi, her ikisinin handikapı ise galeriden olması.

ilk ya da 2. sahibinden, servis kayıtları tam ise olabilir. ama iyi baktırmak lazım, hatta mümkünse en az 50-100 km yol yapmak, yüksek sürat tepkilerine, yol tutuşuna ve tüketimine bakmak lazım.
tabi bakım geçmişinde turbo ya da enjektör değişimi var ise yakın zamanda tercih edilebilir. ve iki ekspertiz şart..

diğer durumda zaten 30 bin farkın en az 15 bini cebinizden çıkar ki mantıksız bir iş olur.

130k daki araç için de riskler var, bakım vs gibi, her ikisinin handikapı ise galeriden olması.

Evet 130k daki araç için galeriyle görüştüm ve bakım tam bir muamma ve plaka 3 defa değişmiş hiç güvenim kalmadı. Böyle bir araç aldıktan sonra sürekli usta servis gezmek istemem. Zaten ülkemiz şartlarında vergileri çok ağır üstüne birde yakıt fiyatlarının fazlalığı ekleyip birde binemeden sürekli tamir masrafıyla uğraşılmaz. Temizini bulmakta zor bakabileceğimiz bir tek malum site var başka yerde yok. Yarın şu 265k ile bir görüşeyim km içime sinmiyordu ama dediğiniz gibi bakımlar tamsa değişmesi gerekenler değişmişse düşünülebilir.

Evet 130k daki araç için galeriyle görüştüm ve bakım tam bir muamma ve plaka 3 defa değişmiş hiç güvenim kalmadı. Böyle bir araç aldıktan sonra sürekli usta servis gezmek istemem. Zaten ülkemiz şartlarında vergileri çok ağır üstüne birde yakıt fiyatlarının fazlalığı ekleyip birde binemeden sürekli tamir masrafıyla uğraşılmaz. Temizini bulmakta zor bakabileceğimiz bir tek malum site var başka yerde yok. Yarın şu 265k ile bir görüşeyim km içime sinmiyordu ama dediğiniz gibi bakımlar tamsa değişmesi gerekenler değişmişse düşünülebilir.
Hocam açıkçası heyecanınızı ve isteğinizi yakın zamanda yaşamış biri olarak anlıyorum ama içine sinmiyor ve isteklerinizi karşılamıyorsa biraz daha sabır edip beklemenizi tavsiye ederim hayırlısıysa denk geliceksinizdir istediğiniz araca çok aceleye getirmemekte fayda var iyi araştırılıp bakılmalı

sizin yerinizde olsam bakacağım ilk araç bu olurdu

2008 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 109.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 705348056

yazıldığı gibi ise, ekspertiz sonra direk gidip alırdım.

bir de 250 bandı ve üzerinde bir aracın ederi bana göre 75-85 arasıdır, galerici bu 265 k daki araca en fazla 70-72 saymıştır.
Dediğiniz aracı takip ediyorum onun kmde 214k. turbo ve enjektörler demiştiniz daha önce onlar kaç kmde değişiyor?

ke
Dediğiniz aracı takip ediyorum onun kmde 214k. turbo ve enjektörler demiştiniz daha önce onlar kaç kmde değişiyor?
kesin bir km yok, benim araç 272 binde sattığımda enjektörler saat gibiydi, turboda da 1500 tl masraf çıkmıştı.

ben temiz ve dikkatli kullanırım, opet ten başka mazot almam, aracı kapatmadan en az 10 sn beklerim, uzun yolda ise en az 30sn beklerim (2-3 saatlik sürüş sonrası), bakımları da zamanında yaparım.
dedim ya önceki sahipleri çok önemli.

220k da turbo enjektör değiştirenleri de okudum burada.

Merhaba arkadaşlar.
2002 model WJ’mi sattım 2008 model 3.0 arıyorum.. temiz bir araç önerisi olan olursa sevinirim..

Herkese selamlar;

1,5 sene önce bu araçlara bakıp vazgeçmiştim tek araç olacağından dolayı..şimdi biraz rahatladım ve ikinci araç olarak bakayım dedim fiyatlar gerçekten çıldırmış. 2006-2007 bakımlı araç arıyorum. içime sinerse talibim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR