Grand Cherokee 3.0 Crd Nasıldır , Alınırmı , Değermi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dlgr007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 193,810

dlgr007

Yeni Üye
Selamun Aleyküm
Yaz'a doğru Grand Cherokee 3.0 crd almayı düşünüyoruz . Tarafımca dış tasarıma diyecek yok arka cam menteşeleri hariç iç donanımları nasıldır konfor yakıt performans nasıldır ? Malzeme kalitesi'de dış görünüş kadar kalitelimidir ? Kağıt üzerinde araştırmalarım neticesinde her şey çok iyi duruyor ama kullanıcılar yada aracı bilenler daha doğru cevap vereceklerini düşündüğüm için ve bu araca ancak bu forumadan bir cevap çıkacağını düşündüğüm için yazdım buraya .
Not : 2010 model'e kadar yani son çıkanın bi altı olan yani WH kasa istiyoruz .

Etiketler
Ynt: Grand Cherokee 3.0 Crd Nasıldır , Alınırmı , Değermi ?

Göze batan bilindik bir arızasını yok bildiğim kadarı ile. Konfor bilindik Jeep konforu,tatlı bazen sert diyebileceğimiz türden. Yakıtı şehir içi 12 lt, ortalama ise 10 lt civarında yakıyor denilebilir karışık şehirdışı biraz daha düşük tabi.2.7 dizel motora göre daha uygun denilebilir. Fiyat/performans anlamında da pek alternatifi yok, 70-80 bin TL ye 150 bin km altı satılık ilanlar var. Kısacası tavsiye edilir.

Alternatif olarak Mitsubishi Pajero 3.2 dizel araca da bakılabilir eğer istenilen araç bulunamazsa.

tenekekutu' Alıntı:
Göze batan bilindik bir arızasını yok bildiğim kadarı ile. Konfor bilindik Jeep konforu,tatlı bazen sert diyebileceğimiz türden. Yakıtı şehir içi 12 lt, ortalama ise 10 lt civarında yakıyor denilebilir karışık şehirdışı biraz daha düşük tabi.2.7 dizel motora göre daha uygun denilebilir. Fiyat/performans anlamında da pek alternatifi yok, 70-80 bin TL ye 150 bin km altı satılık ilanlar var. Kısacası tavsiye edilir.

Alternatif olarak Mitsubishi Pajero 3.2 dizel araca da bakılabilir eğer istenilen araç bulunamazsa.
Ilk Jeep deneyimimiz olacak eger nasip olursa . Bence yakit biraz daha fazla yakar 15'e yaklasabilir 90 bin ede raziyim ama dedigimiz fiyatlara pek temiz yok hele sizin dediginiz fiyata imkansiz baktigim kadariyla . Grand Cherokee ler taklacidir diyorlar ve sogukta icinden gicirti geliyor diyorlar ne derece dogrudur ?

daha fazla yakmaz. sert kullanımda şehir içinde 12 13 civarı oluyor. uzun yolda ise sürekli 90 100 gidebilirseniz 9 litre ve altını görürsünüz. normal kullanımortalaması 9 ile 11 arası gezer. plastik parçaları sert ve soğukta ses yapıyor. WK nın makyajlısı olan model çok uzun süre üretilmedi ve WKII olarak en son model olarak satılıyor artık. Bizdeki 113 bin km de ilk sahibiyiz. Şu ana kadar dijital kontak anahtarı bozuldu ve 1600 tl masraf çıkarttı araç park edildiği yerden çekici ile servise götürülmek zorunda kalındı. Bunu münferit birşey olarak kabul edersek bunun dışında taş gibi arabadır. Bizdeki 2008 2009 makyaj öncesi. 2010 olan sanıyorum geyik testini geçemeyip takla atan alet. bence o fiyatlara alınacak en uygun araçlardan bir tanesidir. ancak sürüşü bir miktar sert normal yol lastikleri ile.

KLL' Alıntı:
daha fazla yakmaz. sert kullanımda şehir içinde 12 13 civarı oluyor. uzun yolda ise sürekli 90 100 gidebilirseniz 9 litre ve altını görürsünüz. normal kullanımortalaması 9 ile 11 arası gezer. plastik parçaları sert ve soğukta ses yapıyor. WK nın makyajlısı olan model çok uzun süre üretilmedi ve WKII olarak en son model olarak satılıyor artık. Bizdeki 113 bin km de ilk sahibiyiz. Şu ana kadar dijital kontak anahtarı bozuldu ve 1600 tl masraf çıkarttı araç park edildiği yerden çekici ile servise götürülmek zorunda kalındı. Bunu münferit birşey olarak kabul edersek bunun dışında taş gibi arabadır. Bizdeki 2008 2009 makyaj öncesi. 2010 olan sanıyorum geyik testini geçemeyip takla atan alet. bence o fiyatlara alınacak en uygun araçlardan bir tanesidir. ancak sürüşü bir miktar sert normal yol lastikleri ile.
Bu sitede daha öncede bu araç hakkında mesajınızı görmüştüm . Plastik parçalar çok aşırı gıcırtı yaparmı ve kurtuluşu yok mu ben nefret eterim tirim sesimi diyorlar ona bilmiyorum ama beni sinir eder . WK makyajlısı hangi yıllarda üretildi ? Ben ilanlara bakıyorum 2 çeşit ön tamponlu var değişik olan makyajlı olanmıdır ? Sizdeki araç full müdür yoksa bir alt paket mi ? Zaten 2010 ana kadar WK üretildi biliyorum 2010'dan sonra yeni kasalar çıktı WK2 dediğiniz 2010 sonrası mıdır ? ve o testdeki araçla aynı yürüyen aksamı sahip değilmi WK yani araştırdığım kasadada takla oranı yüksekmi ? Bi seçenek daha aldık araya Chrysler 300c 3.0 crd sanırım aynı motor zaten içinede bakıyorum aynı cherokee'ye benziyor ortak malzeme kullanılmış sanırım bu araç hakkınad bilginiz var mı ? Sert olması duyduğum üzdü beni çünkü SRT8 jantı takmayı düşünüyodum konforu tam yok edecek o zaman :/ performans ne durumda ?

300c ile aynı motor ama daha ağır bir gövdesi var. o nedenle performansı 0-100 olarak düşünürsek otomobilden zayıf ancak ara hızlanması neredeyse en yeni model kadar iyi. nasıl oluyor bilmiyorum ama 2013 2014 ü de bizde olduğundan kıyaslama fırsatı bulmuştuk ana yolda. en büyük fark bence belli devirden sonra patlama şeklinde gelen turbo beslemesinden ötürü oluyor. yani alt devirde tork yeterli geldiğinde üst viteste gitmeye çalışıyor. spor sürüş modu filan yok. yani eğer sakin sürüşte kullanıyorsanız vites adaptasyon gösterip sürekli alt devirde vites değiştiriyor hava filtresi temiz ise. sonrasında ise çok basarsanız kick down yapıyor. bu nedenle kalkarken vs sanki ağır kanlıymış gibi geliyor insana yad atam gaz yaparsanız ancak gücü üretiyormuş gibi geliyor. alışana kadar çok gıcık birşey, aynı duruma hyundai accent 1.5 crdi de de rastlamıştım. herhalde turbo boşluğu denen şey bu. ancak 50 60 gibi bir hızla giderken tam gaz yapıp aynı anda vites kolundan 1 vites küçültürseniz mancınıktna fırlatılır gibi bir his oluyor ve araç 160 km ye kadar soluksuz hızlanıp rüzgar direnci artmaya başladığında da 210 220 km ye kadar daha yavaş ta olsa hızlanmaya devam ediyor. işte daha yeni modelin aerodinamik avantajıda tam bu süratlerde belli oluyor ve tam bağımsız süspansiyonları olduğu içinde dingildek olmuyor. oysaki bu WK sabit aks ve dah aince tekerlekli olduğundan 170 180 km ye çıktıktan sonra huzursuz ediyor. bu tabiki benim deneyim ve hissim. siz rahatsız olmayabilirisniz. Bu tip araçlar bana göre zaten 120 130 km den hızlı sürülmemeli acele yoksa. ayrıca hızlı girilen virajlarda kafadan kayıyor ve tipik 4 çeker gibi davranıp çekiş sayesinden yola dönüyor. ESP kapatılabiliyor ve kaygan zeminlerde neredeyse45 derece kadar yan çevirebiliyorsunuz arabayı sonra yine müdehale edip fren yaptırıyor ters tarafa. Ne güzel drift yapabilridik oysaki karlı zeminde.

dediğiniz makyaj olayı ayrı. WK ilk çıktığında dijital kontak anahtarı filan yok. sis farları tamponun içinde daha üstte. içmekanda WJ deki gibi bir göğüs kaplaması ve koltuk kaplaması var. Anahtarı normal. Geri kalan şeyler aynı. sonra 2008 de küçük bir makyaj geliyor, U connect sistemi, yeni renkler çıkıyor. Ön tmapon ve farlar değişiyor sisler aşağı iniyor. Ancak ne yazıkki iç mekanı ucuzlatıyorlar, sert plastik artıyor, gösterge paneli ve bilgi ekranı da birleşiyor. Gerisi aynı. 2009 da geyik testinde tökezleyen ara model WK geliyor. Yada WKII herandeyse. motor italyan şanzuman farklı. 240 hp. iç mekan daha şık vs. sonra 2013 te de WKII nin makyajlısı geliyro ki şimdi gördüğünüz led stoplu, led ön gündüz farlı, ince far şekilli, daha geniş duran model çıkıyor. Aslında aynı gövde, sadece daha yüksek, iç mekandar gösterge paneli LCD ekran şeklinde, çok fonsiyonlu, navigasyon sistem ibüyük ekranlı, içi daha janjanlı, motor 250 kürü hp ye çıkmış şanzuman konfor odaklı ve 8 ileri oranlı. Ne şaşırtıcı ki, en yeni model çok rahat ve kesintisiz hızlanıyor, güvenli hissettiriyor, tıkırdamıyor, iyi yol tutuyor olsa da karakteri kaybetmiş bence. En yeni model, hiç rüzgar ve teker sesi almazken, içeri motor sesi alıyor ve motorun sesi WK daki benz v6 gibi sakin bir mırıltı gibi değilde, tipik italyan motorları gibi tırtırtır tır
şeklinde.

Olurda SRT jantı takarsanız bence paraya kıyıp önlere SRT fren sistemini entegre edin herşeyi aynı zaten.

Yüksek araca alışkın olduğumdan ben 300c düşünmezdim.

KLL' Alıntı:
300c ile aynı motor ama daha ağır bir gövdesi var. o nedenle performansı 0-100 olarak düşünürsek otomobilden zayıf ancak ara hızlanması neredeyse en yeni model kadar iyi. nasıl oluyor bilmiyorum ama 2013 2014 ü de bizde olduğundan kıyaslama fırsatı bulmuştuk ana yolda. en büyük fark bence belli devirden sonra patlama şeklinde gelen turbo beslemesinden ötürü oluyor. yani alt devirde tork yeterli geldiğinde üst viteste gitmeye çalışıyor. spor sürüş modu filan yok. yani eğer sakin sürüşte kullanıyorsanız vites adaptasyon gösterip sürekli alt devirde vites değiştiriyor hava filtresi temiz ise. sonrasında ise çok basarsanız kick down yapıyor. bu nedenle kalkarken vs sanki ağır kanlıymış gibi geliyor insana yad atam gaz yaparsanız ancak gücü üretiyormuş gibi geliyor. alışana kadar çok gıcık birşey, aynı duruma hyundai accent 1.5 crdi de de rastlamıştım. herhalde turbo boşluğu denen şey bu. ancak 50 60 gibi bir hızla giderken tam gaz yapıp aynı anda vites kolundan 1 vites küçültürseniz mancınıktna fırlatılır gibi bir his oluyor ve araç 160 km ye kadar soluksuz hızlanıp rüzgar direnci artmaya başladığında da 210 220 km ye kadar daha yavaş ta olsa hızlanmaya devam ediyor. işte daha yeni modelin aerodinamik avantajıda tam bu süratlerde belli oluyor ve tam bağımsız süspansiyonları olduğu içinde dingildek olmuyor. oysaki bu WK sabit aks ve dah aince tekerlekli olduğundan 170 180 km ye çıktıktan sonra huzursuz ediyor. bu tabiki benim deneyim ve hissim. siz rahatsız olmayabilirisniz. Bu tip araçlar bana göre zaten 120 130 km den hızlı sürülmemeli acele yoksa. ayrıca hızlı girilen virajlarda kafadan kayıyor ve tipik 4 çeker gibi davranıp çekiş sayesinden yola dönüyor. ESP kapatılabiliyor ve kaygan zeminlerde neredeyse45 derece kadar yan çevirebiliyorsunuz arabayı sonra yine müdehale edip fren yaptırıyor ters tarafa. Ne güzel drift yapabilridik oysaki karlı zeminde.

dediğiniz makyaj olayı ayrı. WK ilk çıktığında dijital kontak anahtarı filan yok. sis farları tamponun içinde daha üstte. içmekanda WJ deki gibi bir göğüs kaplaması ve koltuk kaplaması var. Anahtarı normal. Geri kalan şeyler aynı. sonra 2008 de küçük bir makyaj geliyor, U connect sistemi, yeni renkler çıkıyor. Ön tmapon ve farlar değişiyor sisler aşağı iniyor. Ancak ne yazıkki iç mekanı ucuzlatıyorlar, sert plastik artıyor, gösterge paneli ve bilgi ekranı da birleşiyor. Gerisi aynı. 2009 da geyik testinde tökezleyen ara model WK geliyor. Yada WKII herandeyse. motor italyan şanzuman farklı. 240 hp. iç mekan daha şık vs. sonra 2013 te de WKII nin makyajlısı geliyro ki şimdi gördüğünüz led stoplu, led ön gündüz farlı, ince far şekilli, daha geniş duran model çıkıyor. Aslında aynı gövde, sadece daha yüksek, iç mekandar gösterge paneli LCD ekran şeklinde, çok fonsiyonlu, navigasyon sistem ibüyük ekranlı, içi daha janjanlı, motor 250 kürü hp ye çıkmış şanzuman konfor odaklı ve 8 ileri oranlı. Ne şaşırtıcı ki, en yeni model çok rahat ve kesintisiz hızlanıyor, güvenli hissettiriyor, tıkırdamıyor, iyi yol tutuyor olsa da karakteri kaybetmiş bence. En yeni model, hiç rüzgar ve teker sesi almazken, içeri motor sesi alıyor ve motorun sesi WK daki benz v6 gibi sakin bir mırıltı gibi değilde, tipik italyan motorları gibi tırtırtır tır
şeklinde.

Olurda SRT jantı takarsanız bence paraya kıyıp önlere SRT fren sistemini entegre edin herşeyi aynı zaten.

Bilgiler için çok sağolun ama ben pek bi şey anlıyamadım hangi araçtan bahsettiğinizden . Şimdi ben 2005-2010 arası grand cherokee alacam 2.0 crd . O dediğiniz alt devirde vites değişmeler benim baktığım araçtamı var ? Daha önceki araçlarım range rover sport ondan önce bmw x5 di bu araçları aratırmı sizce yani kalite bakımından yoksun gibi anlatmışsınız biraz . Eğer nasip olursa dediğiniz fren sisteminide araştırır bakarım gerekirse takarım . Önermenizin sebebi üzerindeki fren sisteminin yetersiz kalmasımıdır ? Sizin araç dolu paketmi , ne tür ekstra özellikler mecvuttur ?

KLL' Alıntı:

şeklinde.

Birde dikkat ediyorum 2006-2007 model yani 2008'den önceki araçlar kat kat daha dolu oluyor . 2008 öncesine 2008 sonrası tampon takılır mı ? Srt8 tamponu bulunur mu acaba ?

2007 modeli babamda vardı. Aklımda hala vardır o araba. Konforlu elektronik dörtdörtlük aile Arabası. Istanbul Samsun yolunda kaza yaptı babam araç Pert oldu. Sonradan aracı Sahibinden.com da Ankara da bir galeri kazasız diye satıyordu. Yaptıkları kazada başka bir SUV da olsalardı burunları bile kanamadan çıkabileceklerini sanmıyorum. Arazide değil de SUV olarak kullanacaksanız kesinlikle tavsiye ederim.
Yalnız Pert olmuş aracımızı kazasız diye ilanda gördükten sonra size tavsiyem çok iyi baktırın araca almadan önce. Şu firma hayatta yanlış yapmaz diye düşünmeyin...

Sent from my iPhone using Tapatalk

burakuysal' Alıntı:
2007 modeli babamda vardı. Aklımda hala vardır o araba. Konforlu elektronik dörtdörtlük aile Arabası. Istanbul Samsun yolunda kaza yaptı babam araç Pert oldu. Sonradan aracı Sahibinden.com da Ankara da bir galeri kazasız diye satıyordu. Yaptıkları kazada başka bir SUV da olsalardı burunları bile kanamadan çıkabileceklerini sanmıyorum. Arazide değil de SUV olarak kullanacaksanız kesinlikle tavsiye ederim.
Yalnız Pert olmuş aracımızı kazasız diye ilanda gördükten sonra size tavsiyem çok iyi baktırın araca almadan önce. Şu firma hayatta yanlış yapmaz diye düşünmeyin...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Anladım bilgi için sağolun , evet bizde yaza doğru alacaz inşAllah onun için şimdiden pusuya yattım araştırıyorum bakıyorum araçlara piyasaya herkese güven olmuyor piyasa dolandırıcı dolu malesef..

mrdnmz' Alıntı:
Eminim aracı bilen bir çok kişi var ama konuma yazan 2-3 kişi onlarada teşekkür ediyorum . Olacağı konunun biraz ilerlemesi hem benim için hem sonradan alacaklar için çok faydalı bilgiler oluyor..

Ağır ilerlemesinin esas sebebi de bu aslında. Buranında çok sevdiğim özelliği.

Bilen yazıyor, bilmeyen okuyarak öğreniyor.

Umarım istediğin bilgilere sizde ulaşırsınız.

2005 ve sonrasından bahsediyouz. WK modeli. aradaki ufak makyaj farklılıkları nedeniyel tampon ve farlar brlikte değişmeli. 2008 öncesindekilerin iç mekanı daha kaliteli bu da benim şahsi fikrim. gidip bakmanız lazım dediğimi anlamanız için.

genel performans açısından x5 3.0 crd yi aratmaz, zayıf değil,ancak BMW herzaman daha dinamik olmuştur, ancak jeep olamamıştır :smiley: CRD yi kullanıp bakmanız gerekir vites karakterini anlamak için bence

http://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_Grand_Cherokee_%28WK%29

şuradan inceleyin söz konusu ettiğim araçlar bunlar.

http://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_Grand_Cherokee

şu linkteki en üstteki foto sizin bahsettiğiniz ve geyik testinde lastiği patlayan süspansiyon problemi olan araç. zaten bundan sonraki modeli de güncel modelidir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri