Grand Cherokee 2.7 CRD Motor Lambası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fast Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 107
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,878
Ynt: Grand Cherokee 2.7 CRD Motor Lambası

mrb arkadaşlar 2 yldır bu motor arıza lambasıda bende sorundu en son daha yeni 2 gün önce ankara şaşmazda ki akgünaydına aracımı götürdüm 4 saat aracım orada kaldı ve şu an lamba yanmıyor ve araç çekişten düşmüyor yapılan turbo tamiri aracı orada arıza lambası yanıyor olmasına rağmen makineye bağladık arıza göstermedi oradan ustayla beraber pompacıya gittik orada makinaya bağladılar hata kodu verdi yani serviste hata vermedi araç pompacıda verdi buraya dikkat etmek gerek heralde serviste hata vermiyor ama pompacıda veriyor şu da olabilir 15 gün 1 ay sonra tekrar yanar ona bir şey diyemem ama araçla 500 km yaptık yanmadı arıza lambası bu arada aracım 2003 moder crd gran cherokee bu arada şunuda belirteyim bu araç hafta içinde ist bostancıda performans ototda bakım yapıldı ve bu sorunda haloldu dendi ve ankara girişte tekrar yandı bu lamba ve sonra buraya gittik çözüldü gibi sorun şu anda

Etiketler

merhabalar arkadaşlar oncelikle iyi bayramlar ben cherooke 2,7 crd black editıon aldım iki gün once araç 180000 km de bugun motor arıza lambası yaktı sanırım sorun turboda araç devirini 2500 dd geçirince turbodan cırtlak bi ses geliyor ben turbo ventili olduğunu düşünüyorum fakat başka arızaların olmasından korkuyorum .arıza hakkında bilgisi olan yardım talep ediyorum birde maliyeti be olur iyi günler iyi bayramlar

hayırlı uğurlu olsun kardeşim aracın güle güle kullan ALLAH kaza bela vermesin kardeş bu arıza lambası hepimizin derdi ve zor çözülen durum biraz ben bir buçuk yıl uğraştım şu an bir aydır yanmıyor ama içimde hep korku var acaba şimdimi yanacak diye benim araçta arıza turbodan çıktıydı yukarı da yazdım ben nasıl çözdüğümü pompacıda çözüldü arıza ona göre yol izle kardeş oku yazdıklarımı gittiğim ustada yazıyor

Arkadaşlar selam,motor arıza lambası bende de yanıyordu ,araç lamba yandıktan sonra çekişten düşüyor, sanıyorum turbo devre dışı kalıyor,aracı kenara çekip 10-15 dk bekledikten sonra geçiyordu,bu olay 5 kere başıma geldi hepsinde de bu şekilde geçti,5 ay içerisinde 5 kere yandı.Yaklaşık 3 aydır mazot firmasını değiştirdim yaklaşık 2000 kmdir hiçbir problemi yok ,nedir ne değildir bilmiyorum şans mı?ama araçta lamba yanmaz oldu en azından paylaşmak istedim .(2004 crd 2.7)mazot kalitesi çok belirleyici diye tahmin ediyorum.

sevgili kardeşim inşallah artık arıza lambası yanmaz diyecem ama tekrar yanar o lamba çünkü aynı düşünceye bende düşmüştüm mazottandır diye ama malesef alakası yok turbodan büyük bir ihtimalle bende 10 ay yanmadığı oldu o lambanın yani aşağı yukarı 10bin kilometre yanmadı ama sonra tekrar yandı

Ynt: Grand Cherokee 2.7 Crd Motor Lambası

2002 WJ 2.7 aracımı alalı yaklaşık 3ay oluyor aldığımdan birkaç gün öncesine kadar %90 GTL %10V-Power aldım ara sıra bu lamba yanmaya başladı en son PO ile fulledim nedeyse 10 gündür yanmadı.

tekrardan merhabalar arkadaşlar yine yandı benim arabada arıza lambası kafayı yiyecem ya

maf sensörleri hava filtresi ve diğer filtrelerede bir göz atın

SELAM BENİM 2004 2.7 CRD ARACIMDA DA YANMAYA BAŞLADI ARA ARA YANIYORDU SON BİR HAFTADIR 5-10 KM DE BİR YANIYOR BU GÜN ARIZA KODLARINA GÖRE BİR KAÇ PARÇA DEĞİŞTİRDİK AMA GENE HÜSRAN OLDU ARIZA KODLARI SİLİNDİ AMA BİRİ HARİÇ ODA EMME MONİFOD BASINÇ SENSÖRÜ ARIZASI PARÇAYI ÇIKARIYORUZ LAMBA YANIYOR PARÇAYI TAKIYORUZ LAMBA KENDİ SÖNÜYOR DERKEN PARÇAYI TAKTIK LAMBA SÖNDÜ TAM BUDERKEN YOLA ÇIKTIM 5-10 KM SONRA GENE YANDI VE HER 5-10KM DE BİR YANIYOR BEN ANLAMADIM BU İŞİ BAKALIM SONU NE OLACAK :-[

sensör arızasıdır o maf sensörüne falan baksınlar ve filtreleri kontrol edin.

SELAM
HANGİ FİLİTREYİ? BUGÜN MARŞ KÖMÜRLERİ BİTMİŞ MARŞI SÖKTÜK BOĞAZ KELEBİĞİKONTROL EDELİM DERKEN BOĞAZ KELEGİNİN MİLİ ÇIKMIŞ MOTORU GEVŞEMİŞ ONLARI YERİNE TAKTIK ARIZAYI SİLDİRDİK GENE KOD NUMARASI 1270 OLAN ARIZAYI VERİP TEKRAR LAMBAYI YAKTI
SENSÖRLERİ DEĞİŞTİRDİK GENE OLMADI :-\

selenoid valf sensörlerine maf sensörüne ve turbo ayarlarına bakınız , hava yağ ve mazot filtresinin temiz olduğundan emin olunuz.

SELAMLAR ARIZAYI BULDUK AKÜNÜN ÖMRÜNÜN BİTİK OLMASI BAZI ELEKTRONİK PARÇALARIN GÖREVİNİ YAPAMAMASI VE ASIL OLAN MARŞ MOTORUNUN ÜSTÜNDE BULUNAN BOĞAZ KELEBEĞİNİN MOTORUNUN VE MANİFOT ÜZERİNDEKİ KELEBEK KLİPSLERİNİN AŞINMIŞ OLUP YUVADAN ÇIKMASINDAN OLUŞUYORMUŞ SORUN ÇÖZÜLDÜ UMARIM GEREK KALMAZ AMA KALIRSA İŞİNİZE YARAR...

İyiki bu konuya bu gece rastlayıp pkumuşum. Yoksa yarın 2003 model 230 binde GC 2.7 almak için pazarlık yapmıştım. Sayenizde vazgeçtim hatadan döndüm teşekkürler.

Merhaba,
Yeni almak istediğim bu model ile ilgili araştırma yaparken sitenizi buldum ve çok faydalı bilgiler edindim, öncelikle bunun için teşekkür ederim.

Şu anda sahibi olduğum Alfa Romeo 159 1.9 JTD aracımda da benzer bir durumla karşılaşmıştım. Benim sorunum DPF yani Dizel Partikül Filtresinin tıkanmasından dolayıydı.

Sizlerin kullanmakta olduğunuz modellerde bu filtre var mıdır bilemiyorum ancak eğer varsa bunun tıkanıklığı yüzünden de bu belirttiğiniz çekişten düşme gibi sorunlar olabilmekte.

Çözüm için ise aracı belli bir süre kullanılabilecek maksimum devirde kullanmak bazı durumlarda yeterli olabiliyor. Onun dışında servislerde bağlanılan bilgisayarlar yardımıyla bunlar temizlenebilmekte veya özel bazı sıvı temizleyiciler ile temizlenebiliyor. En olmadı bu filtre değişimi yapılmakta.

Dediğim gibi sizlerde bu filtre var mıdır durumu nedir bilmiyorum ancak benzeri semptomları yaşayan benim aracımda durum bundan dolayıydı. Bir faydam olabildiyse ne mutlu...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri