Grand Cherokee 2.7 CRD Motor Lambası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fast Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 107
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,915
Ynt: Grand Cherokee 2.7 CRD Motor Lambası

Selamlar

Beyler hepinize geçmiş olsun çok sıkıcı bir durum
dikkat ettiyseniz araçlarınızda yaptığınız bütün parça değişiklikleri ve tamiratlar --- hepsinin bir arıza kodu var----- sizinki ----tanımsız arıza------ jeep arıza kod listesinde bir tek bu arıza kodlarını veren beynin arıza kodu yok. beynin olduğu bölmeyi temizleyip özellikle nem ıslaklık varsa - şase yapıyorsa - beynin olduğu yerden elektirik kablosu çekilmişmi ? yada şase bağlantısı yapılmışmı ? soketlerin durumu ne ? kontrolunü yapın beyinde buna benzer bir sıkıntı varsa motor elemanlarını yanlış çalıştırır arıza ışığınıda yakar. hepinizin söktüğü veya yenilediği parçalar arızasız. dizel makinada pompa, turbo, enjektörler gitse araba arada bir yürüyüp arada bir durmaz. durur tamir ettirincede düzelir. bazen bir şase kablosu kopukluğu bile bu dertleri açabilir.

saygılar.

Etiketler

herkese selamlar ben de aranıza 2004 gc 2.7 aracımla katıldım.benim araçta da motor ikaz lambası yanmaya başladı hava filtresini çıkarıp temizlemiştim ondan sonra arabam hızlanmaz oldu bir kaç gün sonra da ikaz ışığı yandı.filtrenin üzerindeki sensör fişinden şüpheleniyorum ama bozulmasına sebep olacak bişey de yapmadım kontrol de ettim fiş sağlam ve yerinde görünüyor.sizce neden olmuştur fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

maf sensörü yada oksijen sensörü denen parçayı temizletin yada değiştirin muhtemelen onunla alakalıdır benimde olduydu değiştirdim düzeldi.

Arkadaşlar benim sorunum ise kısaca şöyle özetleyebilirim.
Uzun zamandır gözlemlediğime göre ; araç sabah çalıştırdıktan sonra yolun 1-2 km sonrasında motor arıza ışığını yakıyor. Trafikte ve düşük hızda ışık devamlı yanıyor.Ne zamanki yol açılıp 80-90 km hıza ulaşınca arıza ışık sönüyor.O gün bir daha bunu yapmıyor.Bir şey daha dikkatimi çekti.Işık yandığı zaman vites geçişlerinde ve devirlerde sorun yaşadığını gözlemledim. Araç belli bir sürate ulaşınca ışk dediğim gibi kayboluyor.Bunu öğrendiğim için servise de gitmiyorum.Akü den dediler değiştirdim aynı sorun devam ediyor.Kendi ilacını kendim buldum:smiley:Acaba bu bir sorun teşkil edermi. Neden düşük hızlarda yapıyor ve Yüksek hıza çıkınca ise sorun o gün bir daha tekrarlamıyor.Kafasına göre haftada 2-3 kez oluyor bu.
Araç 2003 2.7 WJ GC.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Mert

GYRY' Alıntı:
Arkadaşlar benim sorunum ise kısaca şöyle özetleyebilirim.
Uzun zamandır gözlemlediğime göre ; araç sabah çalıştırdıktan sonra yolun 1-2 km sonrasında motor arıza ışığını yakıyor. Trafikte ve düşük hızda ışık devamlı yanıyor.Ne zamanki yol açılıp 80-90 km hıza ulaşınca arıza ışık sönüyor.O gün bir daha bunu yapmıyor.Bir şey daha dikkatimi çekti.Işık yandığı zaman vites geçişlerinde ve devirlerde sorun yaşadığını gözlemledim. Araç belli bir sürate ulaşınca ışk dediğim gibi kayboluyor.Bunu öğrendiğim için servise de gitmiyorum.Akü den dediler değiştirdim aynı sorun devam ediyor.Kendi ilacını kendim buldum:smiley:Acaba bu bir sorun teşkil edermi. Neden düşük hızlarda yapıyor ve Yüksek hıza çıkınca ise sorun o gün bir daha tekrarlamıyor.Kafasına göre haftada 2-3 kez oluyor bu.
Araç 2003 2.7 WJ GC.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Mert

büyük bir ihtimalle maf sensörüdür halk arasında oksijen sensörü diye geçiyor, bu sensör motora gidecek yakıt hava karışım oranlarını belirliyor dengesiz çalışır yada bozulursa , sizin araçta yaptığı gibi motor soğukken ve düşük hızlarda motor arıza lambasını yanıyor ,ve yakıt tüketimini arttırıyor , bilgisayara bağlayınca egr valf arızası gibi gösteriyor ama bu araçlarda egr arızası çok nadirdir , bu yüzden yetkili bir servise gidin arıza tespiti yaptırın 50 tl falan , yüzde doksan maf sensörü çıkacak sizin yaşadıklarınızı bende yaşadım sanayideki ustaların çoğu bunları çözemiyor veya bilgisayarlarında bu arıza kodu olmadığı için sizi başka şekilde yönlendirip masrafa sokuyor sorununuzda çözülmüyor .
arıza maf sensöründen ise fiyatı yaklaşık 900 lira olması lazım . istanbulda iseniz size çiftciler servisi öneririm , beni arama kurtarmadan ayhan gönderdi deyin selamımı söyleyin onunda mat siyah wj si var deyin hatırlar , serviste servis sorumlusu ASLAN beyi bulun derdinizi anlatın arıza tespit istiyorum deyin işinizi mantıklı yoldan halledin çok uygun fiyata ve garantili olarak sorununuz çözülecek emin olun. dışarıda hiç olmayacak şeyleri söyleyip adamın moralinide bozuyorlar .

Konuyu merakla ve hayretle okudum....Ama bir sonuca varamadım....2.7crd düşünen biri olarak hayal kırıklığına uğradım...En sorunsuz motor olarak bilinen bu motorun çözümü yokmu şimdi....Amerikalı yapıyor biz çözemiyoruz....Yetkili servisleri didiklemek lazım....Çünki bu işi çözmek onların görevi....Yap, sat, birdaha uğraşma....İyi vallaha....

Yetkili servisten ayrilmis biri olarak servisin sana yapcani soyleyim once turboyla turbonun selenoitini degistircek bunlarin parasini senden aldiktan sonra cozulmezse senden emme manifotun altindaki motorla vites kolu kumandasini degistircek arzan cozcek ama denemicek heepp takcak ;)) cozcek ama 4 dunden biri ilk hangisinde yakalarsaaa

dr.hunter' Alıntı:
Konuyu merakla ve hayretle okudum....Ama bir sonuca varamadım....2.7crd düşünen biri olarak hayal kırıklığına uğradım...En sorunsuz motor olarak bilinen bu motorun çözümü yokmu şimdi....Amerikalı yapıyor biz çözemiyoruz....Yetkili servisleri didiklemek lazım....Çünki bu işi çözmek onların görevi....Yap, sat, birdaha uğraşma....İyi vallaha....

dostum bu problemlerin hepsi çözüldü çözülmeyen bir şey yok.
söyle problemini çözelim.

bayayhan' Alıntı:
dostum bu problemlerin hepsi çözüldü çözülmeyen bir şey yok.
söyle problemini çözelim.
dostum sen olayı nasıl algıladın bilemem.Benim problemim yok,arkadaşların problemini derinden hissedip empati kurduğum için bu yorumu yazdım...Deneme yanılmayla zaten herşey çözülür merak etme.....

bu problem diye lanse edilen mevzuların çoğu dandik sanayi ustaları yüzünden , yoksa bunların hepsi serviste 5 dakkada çözülüyor .

bayayhan' Alıntı:
bu problem diye lanse edilen mevzuların çoğu dandik sanayi ustaları yüzünden , yoksa bunların hepsi serviste 5 dakkada çözülüyor .
Ben de onu demek istedim....Oraya ustayım diye oturuyorsa hakkını verecek,yok değil se onu oraya oturtmayacaklar...İşi ehil olan yapsın tek derdimiz bu....

şöyle bir söz var zaten "" işi ehline ver , vermezsen kıyameti bekle.""

dr.hunter' Alıntı:

bu araçlar 99dan sonra amerika ile ilgisi yok kasa avusturya dizelinde motoru 270 mersedes motoru amerikalı buna neden çözüm arasın çook iyi mersedes ustan varsa ondan yardım al yetkili servisteki adam bu motoru mersedesci kadar iyi tanıyamaz biz şimdiye kadar böyle izmirde 5 araçı çözdük

katılıyorum...Ama kaportasında jeep yazan bir araca gene jeep yetkili servisi bakmalı...Bana kalsa mercedes 270 motoruyla ilgili motor problemlerini mercedescilere yaptırırım...Örneğin nissan da kullanılmaya başlanan dci motor renaultundur...şimdi adam nissanını renoyamı götürmeli....Yanlış ama yapacta birşey yok...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.