Grand Cherokee 2.7 Crd Hakkından Tavsiyeleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan piton Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,279
Ynt: Grand Cherokee 2.7 Crd Hakkından Tavsiyeleriniz

İnanılmaz bir değer. Onun yarısını bile yapsa çok iyi. Arada gerçekten en az 15 bin TL gibi bir fark var gördüğüm kadarıyla dizel ve benzinli araçlarda. LPG'lerde hoşuma gitmeyen taraflar (şuanda bende LPG'li kullanıyorum ve dönüşümü yetkili servis yapmıştı), montaj sonrasındaki sorunlar, Ankara-İstanbul arasında LPG almadan gidememem, kapalı garaj ve IDO'ya alınmamak. Gizli LPG ile biraz rahatım ama 4.7 motorlu bir araca benim simit tank yetmez herhalde, diğerleride bagajı öldürüyor ve görünüyor.

Her gülün dikeni oluyor tabiki. Önemli olan optimum yolu bulmak.

4.7 motorlu araçlar ne kadar LPG yakıyor ve ne kadarlık LPG tankı olması gerekir? Bir de kaç modelden sonrasını almak gerekir?

Etiketler

şu an bir tanesine yeni bir lpg sistemi uygulatıyoruz, ayarlar falan yapılıyor, 100 tl gaz ile en kötü 250 km gitti, ayarları falan iyi değildi yani, birde her ışıkta ilk araba olarak çıkma gibi pekte ekonomik kullanılmıyor yani, buna rağmen 400 krş civarında yaktı, efendi kullanımda 350kr a civarında şehiriçi yakar, 250-275 krş uzun yolda yakar, iyibir lpg sistemiyle...
simit tankla 70 lt tank takılabilr 60 lt alır 120 tlye dolar uzun yolda 400 km yi geçen bir menzili rahat rahat olur, ki dediğimi,z araçta 65 lt tank var çok rahat 400 km yi deviriyor...
vergi-şanzuman-versiyon model farklılıklarının kısa özetiyle 2000 model almanız efektiftir, seneye 2001 alınabilir, yada çok çok temiz bir araçsa ve km si çok düşükse ve fiyatı da makülse 2001 de alınabilir ki biz de 1-2 tane aldık...

Bu sene pek durumum yok, ancak seneye olabilir, o zaman da 2001 model bakabilirim. Cevaplar için teşekkürler :smiley:

997799' Alıntı:
şu an bir tanesine yeni bir lpg sistemi uygulatıyoruz, ayarlar falan yapılıyor, 100 tl gaz ile en kötü 250 km gitti, ayarları falan iyi değildi yani, birde her ışıkta ilk araba olarak çıkma gibi pekte ekonomik kullanılmıyor yani, buna rağmen 400 krş civarında yaktı, efendi kullanımda 350kr a civarında şehiriçi yakar, 250-275 krş uzun yolda yakar, iyibir lpg sistemiyle...
simit tankla 70 lt tank takılabilr 60 lt alır 120 tlye dolar uzun yolda 400 km yi geçen bir menzili rahat rahat olur, ki dediğimi,z araçta 65 lt tank var çok rahat 400 km yi deviriyor...
vergi-şanzuman-versiyon model farklılıklarının kısa özetiyle 2000 model almanız efektiftir, seneye 2001 alınabilir, yada çok çok temiz bir araçsa ve km si çok düşükse ve fiyatı da makülse 2001 de alınabilir ki biz de 1-2 tane aldık...

4.7 benzinli olanda mı bu tüketim değerleri var....4.7 ye mi geçsem acaba? çok iyiyimiş

beni jeep' le tanıştıran levent beye sevgi ve selamlar... arkadaşım ne düşünüyosun...
paran çoksa al bi tane 4,7 her türlü llükslüğü ve konforu yaşa
yok ben o kadar para vermem dersen al bi tane 5,2 bakımını yap ve güvenle sür. dağ bayır farkezmez..
eğer bide 5.9 alırsan varyaaaaa tadından yenmez
standart oynanmamış alırsan asfaltta harcıyamayacağın araba olmaz..
olmazsa benim gibi yükseltme kiti vs vs takarsan arazidede asfalttada 10 numara olursun
kısacası jeep'in babası yine bir jeep'tir. benim bildiğim sadece 3,1 de motorda sıkıntısı oluyormuş duyduğum kadarıyla...

[attachment=1] bu benim yeni aracım arkadaşlar 2004 2.7, az önce yorumları okudum ve bir kısmının asılsız olduğunu gördüm, lütfen duyumlarınızı sunarken tecrübeleriniz gibi lanse etmeyin zira bir önceki aracım 4.7 v8 idi ve lpg vardı. 4.7 lpg kullanımda bile asla 2.7 dizelin tasarruf bandına yaklaşamaz. optimum koşullarda arada min. 10 krş oynar. ayrıca tork eğrisi ve katar vasfı daha iyidir. quadra drive-quadra trac-II' ye üstündür. donanım daha fazladır. ama 4.7 nin muazzam sesi ile uyandırdığı güç bende artık hissine ancak yaklaşabilirsiniz. kendimizi avutmayalım, şayet 4.7 üstün olsaydı 2.7 almazdım, herneyse tüm bunların sonucunda asıl varış noktam şu olacak, Bir Grand Cherokee, ancak Bir Başka Grand Cherokee'ye ulaşmak için satılır, selamlar...

DSC00789

Aracınızı güle güle kullanın. Cevap verenlere de teşekkür ederim.

Her iki araçlada ziyadesiyle tecrübe yaşadım, sormak istediğiniz sorulara memnuniyetle yardımcı olabilirim, çekinmeden paylaşabilirsiniz

dr__sercan' Alıntı:
[attachment=1] bu benim yeni aracım arkadaşlar 2004 2.7, az önce yorumları okudum ve bir kısmının asılsız olduğunu gördüm, lütfen duyumlarınızı sunarken tecrübeleriniz gibi lanse etmeyin zira bir önceki aracım 4.7 v8 idi ve lpg vardı. 4.7 lpg kullanımda bile asla 2.7 dizelin tasarruf bandına yaklaşamaz. optimum koşullarda arada min. 10 krş oynar. ayrıca tork eğrisi ve katar vasfı daha iyidir. quadra drive-quadra trac-II' ye üstündür. donanım daha fazladır. ama 4.7 nin muazzam sesi ile uyandırdığı güç bende artık hissine ancak yaklaşabilirsiniz. kendimizi avutmayalım, şayet 4.7 üstün olsaydı 2.7 almazdım, herneyse tüm bunların sonucunda asıl varış noktam şu olacak, Bir Grand Cherokee, ancak Bir Başka Grand Cherokee'ye ulaşmak için satılır, selamlar...

zaten burada onu yapıyoruz tecrübelerimizi ve bildiklerimizi yazıyoruz...
99 modellerin çok büyük çoğunlu quadra trac II vardır ve amerikan versiyonudur, biz de zaten gerek vergi ve gerekse şanzuman gibi etmenlerden dolayı 2000 modeli öneriyoruz...
2,7crdi 4,7 den sonra ulaşılacak bir hedef değildir, sadece kullanım şekline göre tercih edilebilir...
BUNLARI TECRÜBELERİMİZ GİBİ UYDURMAYA DEVAM YANİ...YERSENİZ

bu aracın yakıt tuketımı ıle 3.0 cdr lerdekılerın farkı var mı?...

Kusura bakmayın jeep konusu blimiyorum o yüzden sizin değerli görüşlerinizden yararlanmak istiyorum.
Öncelikle arkadaşımız için bakarken gördüğüm bir ilan hakkında sormak isterim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-grand-cherokee-2-7-crd-limited-turbo-dizell-cok-temizzz-88113453/detay

Bu araç bu fiyat için normal midir? Sanki muadilleri arasında fiyatı uygun duruyor ama yorum yapabilen olursa belki benim de bir jeep'im olur ;)
Ayrıca takas tercihi olması da benim için avantaj...

Fiyat oldukça makul görünmekle beraber folyo kaplı araçlara şahsen ben biraz korkarak yaklaşıyorum. Ön yargı olabilir. Kendi araçtırmalarım esnasında baktığım, baktırdığım ve sınıfı geçer not alan, 2004 -2005 2.7 crd ler için 43.000-55.000 arası fiyatlar görmüş biri olarak, arabayı incelemeden ve görmeden konuışmak istemesemde fiyattan ve folyo kaplamadan biraz huylandım. Ama bakmak lazım tabi adamın arabası tertemiz ve ucuz da olabilir...Söylediklerim şahsi fikrimdir. En güzeli gidip görmek ve baktırmaktır.

Bende 2015de2003 model 2.7 grand cherokee limitet vardi onu sattim simdi 2005 2.7 grand cherokee vison almayi dusunuyorum bir tek kafami karistiran black pearl mi daha iyi

1 yıldır 2005 vision serisi kullanıcısıyım. Black Pearl araçlar hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim. Ancak vision serisi için bir çok olumlu şeyler söyleyebilirim. Her şeyi ile tüm isteklerine cevap verebilen bir seri vision..

1 yıldır 2005 vision serisi kullanıcısıyım. Black Pearl araçlar hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim. Ancak vision serisi için bir çok olumlu şeyler söyleyebilirim. Her şeyi ile tüm isteklerine cevap verebilen bir seri vision..
Ne tür olumlu yonleri var biraz bahsederseniz sevinirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR