Grand Cheroke Su Eksiltme Hararet

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan talip dik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,252
bende en son dediklerinizi ustayla konuştum hallettik şuan çok şükür her hangi bir problem yok herşey yolunda hareret yada su eksiltme sorunu kalmadı

Ayrıca bu araçların önüne radyatörü kapatacak şekile winç,sis farı,plaka vs monte etmeyin.En büyük yapılan hatadır.Radyatörün önü kesinlikle mümkün olduğu kadar orjinali gibi açık kalsın.

Ayrıca bu araçların önüne radyatörü kapatacak şekile winç,sis farı,plaka vs monte etmeyin.En büyük yapılan hatadır.Radyatörün önü kesinlikle mümkün olduğu kadar orjinali gibi açık kalsın.
aracın önünde vinç var evet sorun çözüldü su tahliye dildi içerisine tekrardan antifirizli su ayrıca kaçak kontrol edildi arazide D modunda kullanımdan dolayı hareret yükseliyormuş çok dik yerlerde 1 yada 2 viteste kullanarak hiç artmadıığını gördüm birde dedğinz gibi fann önünü vinç kapatıyor orayıda kaldırıp aşağıya gizlycem

düşük hızlı sürüşler için elektrikli fan takıyorlar ZJ ye. "ford taurus" fanı diye bakın.

Benim tamponun orta yerinden pıt pıt damlıyor. 3-4 günde bir low uyarısı veriyor vic. Radyatör mü gidik sizce?

Benim tamponun orta yerinden pıt pıt damlıyor. 3-4 günde bir low uyarısı veriyor vic. Radyatör mü gidik sizce?

Radyator muhtemelen ama su buldugu yerden yurur. Basinc testi yaptirin emin olun. Genelde radyatorun yan plastik baglantisindan kacirir. Kapak civarini da kontrol ettirin. Ortaysa bir ihtimal devirdaim.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

dediğiniz sıcaklık noktası duruma göre normal denilebilir, ama kaçak varsa iyice bir kontrol ettirin. yani yağ su vs ilavesiyle o iş yürümez.

Yazılarınızı büyük bir merak ve ilgi ile okudum.
Aracım 2,8 CRD motorlu Voyager. Ancak şanzıman hariç motor yapısı aynı.
motorum 3500 km evvel üst kapak, çelik conta, çelik sübaplar yapıldı ve toplandı. Motorumda bir sorun yok idi.
Bursada 1500 km evvel yaş değişimi yaptırdım. İzmirde yaşarken hava şartları ile bursanın kış şartları çok farklı olduğu için yağı : CASTROL EDGE 5W40 GM DEXOS 2 yağ koydum ve filitreyi de değiştirdim.

son 2 aydır havalar iyice soğudu ve rampalarda kırmızı alana geliyor ve fan soğutuyor. Radyatör boşaltıldı temizlendi.
Soğutma sıvısına antifriz eklendi. ancak durum devam ediyor. bugün bir video izledim. Motor termostatına ilaveten bir uygulama. Yurt dışında yapıyor insanlar.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=MpfQLsWLiic&feature=youtu.be

Benim hortumda sertlik var motor soğuk iken.
Ve rampalarda ise direkt kırmızıya çıkma durumu söz konusu.

Yukarda okuduklarıma istinaden yarın Termostat kapağını, Genleşme tankı kapağını, ve aracın termostatını değiştirmeyi planlıyorum. Sonrasında sizlerle paylaşmaktan mutlu olurum yorumlarınız benim için çok değerli .

Yazılarınızı büyük bir merak ve ilgi ile okudum.
Aracım 2,8 CRD motorlu Voyager. Ancak şanzıman hariç motor yapısı aynı.
motorum 3500 km evvel üst kapak, çelik conta, çelik sübaplar yapıldı ve toplandı. Motorumda bir sorun yok idi.
Bursada 1500 km evvel yaş değişimi yaptırdım. İzmirde yaşarken hava şartları ile bursanın kış şartları çok farklı olduğu için yağı : CASTROL EDGE 5W40 GM DEXOS 2 yağ koydum ve filitreyi de değiştirdim.

son 2 aydır havalar iyice soğudu ve rampalarda kırmızı alana geliyor ve fan soğutuyor. Radyatör boşaltıldı temizlendi.
Soğutma sıvısına antifriz eklendi. ancak durum devam ediyor. bugün bir video izledim. Motor termostatına ilaveten bir uygulama. Yurt dışında yapıyor insanlar.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=MpfQLsWLiic&feature=youtu.be

Yukarda okuduklarıma istinaden yarın Termostat kapağını, Genleşme tankı kapağını, ve aracın termostatını değiştirmeyi planlıyorum. Sonrasında sizlerle paylaşmaktan mutlu olurum yorumlarınız benim için çok değerli .
Merhaba jeep Türkiye whatsapp grubumuz mevcut bursadan arkadaşlarımız da var ve tüm türkiyeden bu gibi ve daha fazla şikayetleriniz varsa gruba da katılabilrsiniz. Sorun için konulacak olursak normalde sizin aracın hareret çubuğunun bile hiç oynamaması gerek çünkü model itibari ile 5.2 motordan sonraki yeni nesil araçlar yani 4.7 3.0 2.7 2.8 gibi araçlarda hareret problemi ortadan neredeyse kalkmış durumdadır sizin anlattığınıza göre araçta bi soğutamama problemi mevcut devir daimde bir problem olabilir mıyor yapılmadan önce böyle bi peoblem varmıydı yapıldıktan sonramı oldu haricinde motor sıvı soğutma hortumlarına ekstra işkem yapıldımı ynai incesiyle yada daha uzunuyla değiştimi termıstatta herhangi bi problem olup olmadığını bilmediğimiz için değiştirmenizi önermem dhaa ucuz işlemlerden sırasıyla gitmek gerek çünkü problem hortuöda bile olabilir en ufak bi motor hortumu ince bile takılsa o bile etki eder araç su devir daim etmede zorlanacağı için ekstra olarak araç düzgün toplanmamış ise muhtemel ile o yüzden sorumunuz oluşuyor bi seçenek daha var aracınız fan açmıyorda olabilir normalde belli bi sıcaklıktan sonra fan açar bazı araçlar klimayı açınca elektirikli fanda devreye girer araç stop ettikten sonra belli bir süre de fan çalışmaya devam eder eğer sizin hararet müşürünüzde felan bi problem var ise o da yapabilr ucuz olan şeylerden yola çıkım hararet müşürü motor vs buraya sonra dönüş yapım elimizden geldğince yardımcı olmaya çalışırız.

hortumların bir miktar sertleşmesi normal, ama gaza basınca şiştiğini görebiliyorsanız kapak veya kapak contası suçludur. ( blok sağlam ise tabi). yağ doldurma kapağını açın içinde sarı/hardal rengi tortu varsa conta problemi vardır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR