GPS Veri Dosyaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 79
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,081
Ynt: GPS Veri Dosyaları

Erdal bey, Paylaşım için teşekkür ederim. Bence de routeları tracking, bisiket, offroad olarak bildirmek faydalı olacaktır

Kalın sağlıcakla

Etiketler

KAZ DAĞI ROTALARI

Arkadaşlar benim de katıldığım 2007, 2009 yılları kayıtlarını sevgili Yusuf Özbekten aldığım gezi kayıtlarını tek bir dosyada birleştirip gerekli sadeleştirmeleri yaptım sonuçta 77 adet WPT ve 1575 adet iz kaydı ile tek bir dosya oluştu.
Bu GTM dosyasını hem GPX hem de GDB formatlarına dönüştürerek aşağıda ekliyorum.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

Sevgiler
Erdal

Ekli dosyalar

• Kaz dağı-Bölgesi.gtm
    43.8 KB · Görüntüleme: 311
  • Kaz dagi bolgesii.gdb
    44.6 KB · Görüntüleme: 446
  • Kaz dagi bolgesi.gpx
    193.2 KB · Görüntüleme: 444

Mudurnu'dan başlayıp Düzce'ye kadar olan Taşkesti Ilıca Yaylası, Karacasu Yaylası, Pürenli Yaylası, Hera Yaylası, Derebalık Yaylası, Sırıkyanı Yaylası ve Torkul Gölü. Gölün gören tepede çeşme var, yakacak odun bol, kamp yapmaya niyetlenenlere tavsiye ederim. Biz gölün sağ taraftaki kıyısından aracımız göle devirmeden karşıya geçirmeyi başardık, Gölün sol tarafı gölü besleyen kaynağın geldigi yer ve bataklık. Yol boyunca içilebilir su kaynaklarını işaretlemeye başlamıştım ama su kaynağı o kadar çok ki devam etmeye gerek görmedim.

Torkulgolukamp

Ekli dosyalar

• Duzce Yaylari.gdb
    9.8 KB · Görüntüleme: 395
  • Duzce Yaylari.gpx
    45.6 KB · Görüntüleme: 402

datça- şirince

Ekli dosyalar

• datça.gdb
    228.7 KB · Görüntüleme: 343

karacadağevleri[attachment=1]

Ekli dosyalar

• karacadağevler gdb.gdb
    118.1 KB · Görüntüleme: 279

Havacılıkla ilgilenenlerin işine yarayabilir.

Saygılarımla

Ekli dosyalar

• TR-Heliport.rar
    7.4 KB · Görüntüleme: 189

comrade' Alıntı:
bu .gbd leri pcde açıp çıktı alabileceğim bir program varmıdır acaba?

Bildiğim kadarıyle yardımcı olmaya çalışayım;

Gdb, gtm, gpx tipi uzantılı dosyaları "gpsbabel-1.3.6" programını kullanarak "gtm" formatına çevirip "trackmaker" ile açabilirsiniz ya da yine "gpsbabel-1.3.6" programını kullanarak "klm" formatına çevirip "Google Earth" üzerinde açabilirsiniz.

Bu konuda çok daha bilgili arkadaşlar var belki farklı bir biçimde yardım edebilirler
sevgiler

google earth le denedim fakat karışık gibi gösterdi daha sonra diğer programla da deniyeceğim.

bilgileriniz için teşekkürler.
Barış

comrade' Alıntı:
google earth le denedim fakat karışık gibi gösterdi daha sonra diğer programla da deniyeceğim.

bilgileriniz için teşekkürler.
Barış
Merhaba. GPSBabel, içinde pekçok dönüşüm şeklini barındıran yegane programdır.

Herkese merhabalar,
Navigasyonu bu forumdan öğrendiğim için, kendimi borçlu hissettiğimden, 2010 yılı başında gerçekleştirdiğim ve yurtdışı gezi notları-asya başlığı altında güzergah ve resimlerimi paylaştığım Suriye-Ürdün-Lübnan yolculuğuma ait, oldukça acemi işi-kesintili iz kayıtlarımı paylaşmak istedim. Bu bölge için sağlıklı garmin haritalarını bulmak için çok zorlandım. Özellikle Şam-Amman-Beyrut şehir içi haritaları için hiç istemediğim halde "underground" sitelerde epey araştırma yapmak zorunda kaldım. Garmin'in ticari ortadoğu haritası sadece Ürdün'ü içeriyordu. Bu yüzden bu sitelerden edindiğim haritaları şehir içlerinde, GPS TrackMaker Asia haritasını ise şehirlerarası navigasyonda kullandım. Cihazım Garmin GPSMap 60 csx. Ama edindiğim izlenim bu bölgede mutlaka yol sorma gerekliliği var, neyse ki herkes bildiğince çok yardımcı oluyor.

[attachment=1]

Ekli dosyalar

• sururdlub.gpx
    2.9 MB · Görüntüleme: 312

sezon açılışını 10.10.2010 tarihinde tombiş oğlumla beraber yaptık, parkur kemalpaşanın bağyurdu mahallesinden güneye doğru hafif tırmanışla başlıyor, çaldağı tepe kazancı mevkiisinde kuzeye dönerek tuzlugedik tepe eteklerinden geçişle yakabağları sırtlarından bağyurduna dönerek sona eriyor.selamlar, kolaylıklar.

[attachment=1]

Ekli dosyalar

• 10102010.gpx
    202.7 KB · Görüntüleme: 375

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri