Görüşleriniz Benim Için Önemli

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Suatkocabas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,988

Suatkocabas

Yeni Üye
Herkeze merhaba,
Biliyorum bunun gibi birçok hevesli kişilerden mesajlar alıyorsunuz.Fakat gerçekten tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Yazılım uzmanıyım.Başka bir şehirde yaşıyorum ve bekarım.Böyle devam etmesi tek temennim :smiley: Yaylalar da doğup büyümüş olmamdan dolayı 4 mevsim karavan hayatı benim için pek sorun teşkil etmiyor.Yalnız hayalleri bırakıp ,nedir nasıl olur diye araştırmaya başlayınca durum çok karıştı.3 Aydır tek derdim bu. Birikmiş param , evim yada arsalarım yok.tek umudum kredisini yeni bitirdiğim gözüm gibi baktığım ticari 2015 model ford courier aracım var.Aracımı satıp , ducato veya daily tarzı fazla yıpratılmamış bir araç alıp uzun bir süre hayatımı karavanda geçirmek istiyorum.Çekme karavanı da çok araştırdım fakat bana uygun gibi görünmüyor.Sorunum şu ki;aracımı satıp,zar zor bulucağım çalışırı ve yürüründe sorun omayan daily yada ducato benzeri aracı aldıktan sonra,içini doldurmak için pek fazla para kalmaması.Köyde aracımı yapabiliceğim teçhizat ve mekan var.izalosyon ve elektrik tesisatını halledebilirim.Elektrik ve elektronikten anlarım.Bilmiyorsam da öğrenirim.Kendi solar güneş panelimi üretmişliğim oldu.yatıcak bir yatak,aküden ve invertörden oluşan aceleyle yapılmış bir duş ile başlayıp, karavanımı her ay kiraya vericeğim parayla geliştirmek istiyorum.Önümüz yaz ve kışa kadar ısınma sorununa çözüm bulurum gibi geliyor.

Herkezin imkanı yok.En ucuz yoldan nasıl adım atarım sizce? Beceremez isem zar zor kredisini bitirdiğim aracımın başını yemekten korkuyorum.Sizce vazeçmeli miyim? Sizin görüşleriniz gerçekten benim için çok önemli.Bi'kusurum olduysa,affedin.

Son düzenleme:

Herkeze merhaba,
Biliyorum bunun gibi birçok hevesli kişilerden mesajlar alıyorsunuz.Fakat gerçekten tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Yazılım uzmanıyım.Başka bir şehirde yaşıyorum ve bekarım.Böyle devam etmesi tek temennim :smiley: Yaylalar da doğup büyümüş olmamdan dolayı 4 mevsim karavan hayatı benim için pek sorun teşkil etmiyor.Yalnız hayalleri bırakıp ,nedir nasıl olur diye araştırmaya başlayınca durum çok karıştı.3 Aydır tek derdim bu. Birikmiş param , evim yada arsalarım yok.tek umudum kredisini yeni bitirdiğim gözüm gibi baktığım ticari 2015 model ford courier aracım var.Aracımı satıp , ducato veya daily tarzı fazla yıpratılmamış bir araç alıp uzun bir süre hayatımı karavanda geçirmek istiyorum.Çekme karavanı da çok araştırdım fakat bana uygun gibi görünmüyor.Sorunum şu ki;aracımı satıp,zar zor bulucağım çalışırı ve yürüründe sorun omayan daily yada ducato benzeri aracı aldıktan sonra,içini doldurmak için pek fazla para kalmaması.Köyde aracımı yapabiliceğim teçhizat ve mekan var.izalosyon ve elektrik tesisatını halledebilirim.Elektrik ve elektronikten anlarım.Bilmiyorsam da öğrenirim.Kendi solar güneş panelimi üretmişliğim oldu.yatıcak bir yatak,aküden ve invertörden oluşan aceleyle yapılmış bir duş ile başlayıp, karavanımı her ay kiraya vericeğim parayla geliştirmek istiyorum.Önümüz yaz ve kışa kadar ısınma sorununa çözüm bulurum gibi geliyor.

Herkezin imkanı yok.En ucuz yoldan nasıl adım atarım sizce? Beceremez isem zar zor kredisini bitirdiğim aracımın başını yemekten korkuyorum.Sizce vazeçmeli miyim? Sizin görüşleriniz gerçekten benim için çok önemli.Bi'kusurum olduysa,affedin.

Suat bey,
Öncelikle hevesinizi ve isteğinizi yakın duygularla paylaşıyorum.
Ben de bir süredir kendi panelvan - karavan dönüşümünü yapmak konusunu araştırıyorum kendimce.
Sedece daha önce karavan kiraladığım için söylüyorum, eksik donanımlı yada düşük donanımla başladığınız karavanı (campervan) kiraya vermek konusunda sıkıntı çekebilirsiniz.
Umarım yanılıyorumdur ve hevesinizi kırmamışımdır.
Projenizde bol şans dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Karavanda yaşamanın zorlukları var. Karar vermeden önce iyi düşünmekte fayda var. Sürekli bir şeylerin kısıtlı-limitli olması söz konusu. Bu şartlarda uzun süre yaşayabilecek misiniz? Ayrıca sürekli dar ortam bir yerden sonra sizi bunaltabilir. Biz bir iki aylık karavan yaşantısından sonra evimize geldiğimizde bir ohh be diyoruz genelde.
Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri