Google Maps Offline Kullanımı Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hyena Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,206

hyena

World Is Yours
Yer
Ankara
Merhabalar, bende ASUS MyPal A730W cep bilgisayarı var, Google Maps yükledim ve Cache dosyası 1.99 Mb'a kadar kaydedebiliyor. Cache dosyasının boyutunu artırabilmek mümkün mü? Yani normal bilgisayarlardaki gibi 2gb olmasa da artırılabiliyor mu? Cep bilgisayarımda GSM özelliği olmadığı için de Google Maps bi işe yaramıyor tabi Wireless bi alan bulamazsam :smiley: Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar...

Etiketler
Ynt: Google Maps Offline Kullanımı Hakkında

Tam emin olmamakla beraber, baz istasyonuna bağlanmadan (telefon) işlem göreceğini sanmıyorum.
İgo isimli navigasyon programını ipohone cihazıma indirdim. Sadece uydu bağlantısı yetiyor. Fakat indirmiş olduğum programın 1.5 gb boyutunda olduğunu hatırlatırım. (avrupa) Sanırım gogle maps çok daha büyük olması lazım.

öncelikle yanıtlar için teşekkür ederim. benim için boyut o kadar önemli değil çünkü cihazda hem sd hem de cf kart yuvası var, yalnız google maps cache dosyasını araştırmama rağmen 1.99 MB dan fazla cache dosyası kaydedebileceğini bulamadım, herhalde google maps'ı google earth gibi internet bağlantısı olmadan kullanamayacağız, tabi çözüm bulunana kadar...bir de Igo 8 i kullanmayı denedim ama uydu görüntüsü bana daha bir çekici geliyor, ayrıca Pocet Pc (Windows Mobile 2003 SE) için önerebileceğiniz başka gps yazılımları var mı ?

hyena' Alıntı:
öncelikle yanıtlar için teşekkür ederim. benim için boyut o kadar önemli değil çünkü cihazda hem sd hem de cf kart yuvası var, yalnız google maps cache dosyasını araştırmama rağmen 1.99 MB dan fazla cache dosyası kaydedebileceğini bulamadım, herhalde google maps'ı google earth gibi internet bağlantısı olmadan kullanamayacağız, tabi çözüm bulunana kadar...bir de Igo 8 i kullanmayı denedim ama uydu görüntüsü bana daha bir çekici geliyor, ayrıca Pocet Pc (Windows Mobile 2003 SE) için önerebileceğiniz başka gps yazılımları var mı ?

igo8 i google ile aratınız

Belki google maps de o offline harita kullanımı için cache celli bir limitte olabilir ama belki google earth den alınabilir. emin değilim tabi ama onun cache kapasitesinin google maps e göre daha fazla olduğunu biliyorum.

Örneğin laptopta internet varken google maps de gezdiğim yerleri internet bağlantısı kesilince gezebildiğim miktardansa google earth de daha fazla yeri gezebiliyoruz. Yani g.e.nin cachesi daha fazla ama tabi acayip değişik bir dosya uzantısı var. Muhtemelen sadece g.e. için olabilir.

O hafıza kartının büyüklüğü kadar cache kapasitesi ile offline eşzamanlı navigasyon için şöyle bir örnek var youtube da Uydu fotoğraflı GPS ismiyle;

http://www.youtube.com/watch?v=UG1b9L_j_RQ

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR