Google Earth'a Kafa Tutan Türk Yazılımı; CitySurf

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,279
Ynt: Google Earth'a Kafa Tutan Türk Yazılımı; CitySurf

Belkide ilk adim böylece atildi yollari acik olsun

Etiketler

arkadaşlar citysurf ü bende henüz tam anlamıyla kurcalayabilmiş değilim ancak GE de ahım şahım bi nane değil ve verilen fotoların nerdeyse alakası yok ben tüm karadenizi işim gereği avucumun içi gibi bilirim diyebilecek durumdayım ancak GE deki harita keza buna kıbrıs da dahildir benzerlik bile taşımıyor ben özellikle trabzonu inceledim ve bu ilimizde maçka zigana yolu doğuya bu güzergahdan açılan tek yoldur ve transittir ancak alakasız...

haritaci76' Alıntı:
merhaba arkadaşalr,
bu forumdaki ilk mesajım olacak. ilk mesajım diye lütfen beni şimdi yazacaklarım hakknda ticari düşünüyor,orada çalışıyor falan diye düşünmeyin. baştan söyliyeyim citysurf u yazanlar arkadaslarım.
begenmeyen arkadaslar için sunu soylemek lazım. beklentınız neydı?
citysurf google earth benzerı (hatta aynısı) bir mantıkla calsır. ama buradakı fark google earth den daha fazla cozunurluklu hava fotografı kullanması. tabı bunu tum turkıyede yapmıyor.anlasılan beledıyeye uygun proje hazırlanıoyr. aslında cıtysurf GE gibi bir navigasyon programı değil. CS GİS ( coğrafi bilgi sistemleri ) programı. ıl-ılçe-mahalle-ada-parsel-bina-malik vs.. bazında calsısan ve bu verılerın ıslendıgı bır sıstem. dolayısıyla bır belediyede yasayan tum ınsanlara aıt ımar ve malık bılgılerını guncel hava fotografları uzerınden kontrolunu bazı komplıke sorguları yapmaya yarar. izin verilen orandada 3. kişilerin yada vatandaşların bazı bılgılerını web arayuzu sayesınde onlıne olarak gormesını saglar. vergilendirme,imar izni,yapılaşma koşulları vb. bir cok alanda bılgı alabılırsınız.
kısaca CS ile yapılmıs bır ılın projesındekı tum bılgıler akıllı verılerdır. bır bınaın uzerıne tıkladıgınızda bu bınanaın adresınden bu bınanın bagımsız bolunmlerın kımlerın oturtuguna. kadar tum bılgılere ulasırsınız. ama bunu ındırmıs olduguuz demo versıyonu ıle yapamassınız tabıkı :smiley:
GE ile karşılaştırıldığında özellikle harita sektorunden uzakta olan arkadasların begenmeemsı gayet normal. ama 3- 4 tane 25 yas ortalamalı gencın ortaya koydugu bu program gıtgıde yaygınlasıyor. adını sıkca duyacagız.
sabırla sonuna kadar okuyan arkadaslara tesekkur edeerım
saygılar
Katılıyorum google bu duruma gelinceye kadar aynı aşamalardan geçti sanıyorum

Programı kullanmadım ama parayı bastıran zaten bir yere kadar her şeyi elde ediyor mühim olan bu genç yeteneklere destek olup teşvik etmek değilmidir. Belki duymak istedikleri sadece bir kaç güzel sözcüktür. Ya da ortalıkta duyulmak istemiyor olamazlarmı. Neyse haksızlık yapmamak gerekir diye düşünüyorum. Bunun yerine şu özellik olsa iyi olur bu özellik olsa iyi olur o kadar işlerinin arasında yazdılar belki de progrmı ? Billemeyiz benim fikrim budur.

indirdim ve biraz inceledikten sonra kaldırdım bana çok basit ve lokal geldi birkaç bölgenin 3d görünümünden daha ileri gitmedi ama yinede yeniliğe çok açık birisi olarak eleştirmek istemiyorum inşallah daha iyisini kısa sürede yaparlar ama google eart ile yarışabileceğini sanmıyorum sebebide maddi meseleler ve çok merak etiğim birşeyde neden bu tür başarılı işler amerikan menşeili neden avrupa çin rusya gibi ülkelerde bu tür işler çıkmıyor acaba ilgi alaka meselesimi veya savaş endüstirisi yanında katma değer olarakmı çıkıyor bu işler çünkü büyük buluşların tamamı buna 4x4 de dahil savaş için arge çalışmalarında sivil hayatında kullanabileceği buluşlar olarak görüyoruz

bütün yapılan projelerde olduğu gibi bununda ilk zamanlarda birtakım eksiklikleri mutlaka olacaktır anlaşıldığı üzere herşey maddiyeta bakıyor zamanla bizim girişimci vatandaşlarımızda bunları çözüp hakettiklerini alacaklardır burada bizim yapmamız gereken eleştirmekten ziyade onlara maddi olarak yapamasakta manevi olarak güç vermektir herşeyi negatif yönden değerlendirmeden pozitif yaklaşımlarla onların şevklerini kırmamamız lazım gelir derim arkdaşlara başarılar dilerim

a-uzay' Alıntı:
Programı kullanmadım ama parayı bastıran zaten bir yere kadar her şeyi elde ediyor mühim olan bu genç yeteneklere destek olup teşvik etmek değilmidir. Belki duymak istedikleri sadece bir kaç güzel sözcüktür. Ya da ortalıkta duyulmak istemiyor olamazlarmı. Neyse haksızlık yapmamak gerekir diye düşünüyorum. Bunun yerine şu özellik olsa iyi olur bu özellik olsa iyi olur o kadar işlerinin arasında yazdılar belki de progrmı ? Billemeyiz benim fikrim budur.
Düşüncenize tüm kalbimle katılıyorum. Ama başlık fazla iddialı olmuş. Programı indirip kurunca ''Google Earth'a kafa tutan Türk Yazılımı'' argümanı insanı biraz agresifleştiriyor.
Köstek değil destek olmalıyız. Tüm büyük işler küçük adımlarla başlamıştır. Bende eksikliklerine rağmen uğraşan arkadaşlara başarılar diliyorum ve diliyorum ki ''Google Earth'a kafa tutan değil, onu ayak altına alan'' bir program olsun. ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri