Google Earth ve garmin etrex HC veya HCX ile realtime navigasyon yapabilirmiyiz.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Makrakanta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,280

Makrakanta

Kamp I
Yer
DENİZLİ
Amaç Google earth den seçtiğimiz bir bölgeyi arazi aracımızla keşfe çıkmak gezmek fotoğraf çekmek.

Google earthden keşfe çıkacağımız bölgeyi gezdik inceledik GE önbelleğe kaydettik.Gideceğimiz arazi yollarını çizerek rotamızı çıkardık.

Araziye çıktık.Netbooka Garmin GPS HC,HCX veya 60CSX modellerinden birini usb den bağladık.GE araçlar - gps - gerçek zamanlı seçeneğinden (gpsgate,goops vb. hiç bir ara programa ihtiyaç olmaksızın) realtime navigasyon yapabiliyormuyuz.

Esas öğrenmek istediğim Garmin HCX + netbook + GE realtime navigasyon için yeterlimi.

(gpsgate,goops vs ara program kullanmak istemiyorum çünkü bu programları indirmeyi ayarını yapmayı koordinasyonunu sağlamayı kafam anlayamıyor)

Etiketler
Ynt: Google Earth ve garmin etrex HC veya HCX ile realtime navigasyon yapabilirmiyiz.

Bu konular ile ilgili forumda çok çeşitli bilgiler mevcut ancak yukarıdaki soruma birebir uyan tam bir bilgi bulamadım.

Buradan alacağım bilgiye göre bir Garmin HC veya HCX alacağım.Ayırdığım bütçe ancak bu iki modele yetiyor.

Cihazı alıpta gene ara programla uğraşacaksam cihaz almak istemiyorum.

Bu nedenle Garmin HC veya HCX kullanıcılarından cevaplarını esirgememelerini rica ediyorum.

Ynt: Google Earth ve garmin etrex HC veya HCX ile realtime navigasyon yapabilirmiyiz.

Tarif ettiğinizi ben Garmin Etrex Legend HCX ile yapmıştım, Google Earth'de Araçlardan GPS'i seçiyorsunuz, oradan da "gerçek zamanlı" bölümden Garmin ve yolu otomatik izleyi seçip başlata tıklıyorsunuz, tabii GPS'i USB kablosuyla bağladıktan sonra.

Siz genede emin olmak için Garmin'in satıcısı Baytekin firmasıyla görüşün.

Saygılar

Ersan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri