Google Earth & Gps Editör (Türkçe program) & Mobil takip

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan geoyazilim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,437

geoyazilim

Ana Kamp
Yer
Ankara
Web
www.mobiltakip.org
Merhaba arkadaşlar, Gps editör programı ile pc ve laptoplar ile navigasyon esnasında koordinat bilgisi toplayabilir. Dilediğiniz gibi ister cad-gis programında bunları açabilir, isterseniz google earthde görüntüleyebilirsiniz.

Programın kullanımı oldukca basittir. Herhangi bir gps'i bilgisayarınıza seri bağlantı, bluetooth, usb şeklinde bağlıyorsunuz, programı çalıştırıp com port ayarlayıp kullanmaya başlıyorsunuz.

gpseditor2eo9.gif

gpseditor3az6.gif

gpseditor6pq0.gif

gps2ge3nu7.gif

gps2ge4hs3.gif

Yakında bu programın cep bilgisayarları için olan versiyonu çıkacaktır. O programda mobil izleme özelliğide bulunmaktadır. Ekran görüntüsü aşağıdadır.

mt1vs6.jpg

mt2ox2.jpg

Gps Editör programını indirin...

Gps editör programının lisanslı versiyonunda pano kayıt, otomatik kayıt, dosya kaydetme özellikleri açılacaktır, lisanslı versiyon çok ucuzdur.

Mobil cihazlar için olan programı araç takip sistemi gibi kullanabilirsiniz, ats den tek farkı çok ucuz olması.

Özel olarak bilgi almak isteyen arkadaşlar geoyazilim@gmail.com adresine mail gönderebilirler.

Etiketler
Ynt: Google Earth & Gps Editör (Türkçe program) & Mobil takip

Selamlar,
ellerinize saglik.. urununuzu denedim, gayet duzgun calisiyor.. ulkemizde boyle calismalarin cogalması gurur verici.. basarilar dilerim, reha

hocam teşekkürler, reklam olmasın diye yazmaktan çekindim biraz. mobil takip uygulaması çok güzel fakat daha kullanıma açılmadı. yakında bu programa google earthde anlık izleme özelliğide ekleyeceğim. lisanslı kullanıcılar tabiki bir yıl boyunca bedava versiyon güncellemelerinden yararlanabilecekler.

Merhabalar Geoyazılım;

Çalışmanız gercekten takdire şahane, çok teşekkür ederiz.

merhaba erthem, teşekkürler.

bazı gps programlarında doğruluk ölçütleri yada doğru sinyal filtreleme yapmıyor, hız liniti, doğruluk limiti tanımlama falan yok. birde manuel ayarları çok az, bunları görerek bu yazılıma eklemeye çalıştım. umarım kullanılabilir olmuştur. eksik gördüğünüz yönleri yada düşüncelerinizi iletirseniz memnun olurum.

Merhaba arkadaşlar, önceki mesajımı düzenleyip yeni versiyon programı ekleyecektim, düzenleme kapalıymış. yeni versiyonu buraya ekliyorum.

GPS Editör v2.4 İndir (Hassas gps konum bilgisi toplama programı)

GPS2GE v2.3 İndir (Gps verilerini Google Earth formatına dönüştüren program)

GPS2GE programı için lokalde ve web link olarak olarak kullanabileceğiniz ikon seti

Bir süre sonra Gps editör programına google earth anlık izleme özelliğide ekleyebileceğim. Tabi lisanslı kullanıcılar için güncellemeler ücretsiz.

Selamlar.

Teşekkürler.
GPS2GE v2.3 İndir (Gps verilerini Google Earth formatına dönüştüren program) Error veriyor ..

http://www.speedyshare.com/915804639.html buradan gps2ge programını indirebilirsiniz.

----------------------------------------------------------------

http://www.speedyshare.com/648734888.html bu linktende mobilcbs export programını indirip ücretsiz kullanabilirsiniz. gsp2ge programına göre daha gelişmiş bir programdır. dxf export özelliği vardır.

kullanımı şu şekilde;
Arazide nokta verisi topladıysanız.

bir txt dosyasının içerisine:

A1 32.1691933 38.3101083 1103.8
A2 32.1691933 38.3101083 1103.9

"noktaadı - boylam - enlem - yukseklik" şeklinde koordinatları yazın. programda import edin "nokta verisi" ni seçin ister kml isterseniz dxf olarak kaydedebilirsiniz.
Arazide cizgi verisi topladıysanız. yol, dere, güzergah gibi;

[Guzergah1]
...
[Guzergah2]
.....
[Guzergah3]

"noktaadı - boylam - enlem - yukseklik" şeklinde koordinatları yazın. programda import edin "cizgi verisi" ni seçin ister kml isterseniz dxf olarak kaydedebilirsiniz.

Arazide alan verisi topladıysanız.

[bina]
...
[stat]
.....
[parsel]
....

"noktaadı - boylam - enlem - yukseklik" şeklinde koordinatları yazın. programda import edin "alan verisi" ni seçin ister kml isterseniz dxf olarak kaydedebilirsiniz.

txt verilerini girerken dikkat etmeniz gerek nokta şudur.

nokta txt içinde üstte adı yok.
cizgi txt içinde [cizgiadi] şeklinde her güzergah basında isim var.
alan txt içinde aynı şekilde her alan verisi önünde [alanadi] şeklinde adı belirtiliyor. birde malum her alan koordinatı başladığı ilk noktaya dönecegi için üstteki örnekteki gibi ilk koordinat en sondada var.

programın kullanımı çok basittir aslında. bu program mobilcbs adında cep bilgisayarında kullanılan bir arazide cografi veri toplama programının bir aracıdır. onunla toplanan veriler direk bu programa hazır oldugu için sadece bir kaç tıklamayla arazide toplanan koordinatlar cad programına yada google earth e gönderilebiliyor.

mobilcbs programı --> coğrafi bilgi sistemi için sahadan veri toplama yazılımıdır. şu an türkiyede pazarlanan 2000ytl lik ürünlere göre hem veri kalitesi hemde performansı bakımında çok iddalıdır.

mobilcbs win mobile işletim sistemi olan cep bilgisayarında calısmaktadır.

http://www.speedyshare.com/578629140.html bu linkten indirip inceleyebilirsiniz.

Teişekkürler hocam, programlarda biraz güncelleme yapıyorum bittiğinde link ve merajları tekrar düzenleyeceğim. Şimdilik http://geoyazilim.blogspot.com bu linkten programlar indirilebilir.

GEOYAZILIM KARDEŞİM SELAMLAR SEN GALİBA BU YAZILIMLAR HAKKINDA BAYA BİLGİLİSİN.sENDEN BİR ŞEY ÖĞRENMEK İSTİYORUM ELİMDE ARCGİSTE ÇİZİLMİŞ SAYISAL HARİTLARA VAR ACABA BUNLARI GPS E NASIL YÜKLEYEBİLİRİM.yARDIMCI OLABİLİRSEN SEVİNİRİM.şİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

bu programı mutlaka öğrenmem lazım bir türlü çözmeyi beceremedim :-[ bilen arkadaşlar daha detaylı anlatırsa sevinirimn gerçi burda yazanları akşam deniycem laptopta işallah hallederim.

cedrus48' Alıntı:
GEOYAZILIM KARDEŞİM SELAMLAR SEN GALİBA BU YAZILIMLAR HAKKINDA BAYA BİLGİLİSİN.sENDEN BİR ŞEY ÖĞRENMEK İSTİYORUM ELİMDE ARCGİSTE ÇİZİLMİŞ SAYISAL HARİTLARA VAR ACABA BUNLARI GPS E NASIL YÜKLEYEBİLİRİM.yARDIMCI OLABİLİRSEN SEVİNİRİM.şİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

merhaba hocam, ben el gps i pek kullanmıyorum o nedenle verilerin nasıl yüklendiğini bilmiyorum. el gpslerine veri atmak için kendi programları bulunuyor onların okuyacagı bir formatta veri olursa elinde kullanabilirsin. mesela gpx gibi bi format var onu programlar tanıyor herhalde. arcgis'in geniş bir format desteği var. eger arcgis içinden almazsa aracı programlar mutlaka vardır. ugrastıgım bir konu olmadıgı için yardımcı olamadım kusura bakma. kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri