GMRS El Telsizi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GMRS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,025

GMRS

Muhaberesiz Muharebe olmaz.. Mustafa Kemal Atatürk
Yer
İstanbul /
şirketlere,
özel güvenlik birimlerine,
tamamen profesyonel,
lisansa ihtiyaç duymadan...

özellikler:
üstün performans

üstün çekim gücü

mıdland

900vp4 ozellıgı ile başka yerde yok!!
türkiye'de ilk

su geçirmezlik özelliği

açık alanda 48 km çekim mesafesi,

lisansa gerek yok,

net ses kalitesi,

dağda, paraşütte, otellerde, istenen her yerde kullanabilme imkanı,

titreşim ile çağrı özelliği

profesyonel,

bebek telsizi olarak da kullanım. (evox)

özellikler:
* 30 mil (yaklaşık 48km)*
*net ve temiz ses kalitesinde görüşme

* 42 kanal 142 alt kanal sayesinde 5964 kombinasyonda görüşme imkanı
* 10 çağrı tonu
* otomatik kanal arama
* titreşimli uyarı
*su geçirmez (jıs4 standardında)
* otomatik pil ömrü koruma
* noaa hava alarm
* aydınlatma ışığı
* tuş kilidi
* lcd aydınlatma

* evox
* kanal tarama
* auto squelch
* üç güç seviyesi (düşük/orta/güçlü) seçimiyle pil ömrü kontrolü
* dual power (hem 4 adet kalem pil (aa) hem de özel şarjlı piliyle çalışabilme)

mıdland gxt900vp4 içerik:
* 2 adet telsiz
* 2 adet kemer klipsi
* 2 adet mikrofon
* masa üstü şarj cihazı
* ac adaptör
* araç şarj adaptörü : araç içi şarjı için.çakmak çıkışından güç alır.
* 2 adet nimh özel şarjlı pil

bilgi : cihaz orjınal ambalajında fabrika çıkışlı ve 1 çifttir...

başka hiçbir telsiz mıdland gibi bu denli donanım özelliğine sahip olamaz...

başka yerde yok!!!!

a+ klas alıcılarla çalışmaktan büyük keyif alıyoruz.

**sizinle havale usulü çalışmakla da büyük keyif alırız**

tüm müşterilerimizle online görüşmeye de açığız

cihaz orjinal ambalajında ve sıfırdır.

%18 kdv dahildir.

2 yıl garantilidir.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"yazlıkta ve yolda kullanmak için bu telsizlerden satan bir internet sitesinden almak istiyorum

bazı kişiler yasak diyor bazı kişiler kullanılır diyor"
------------------------------------------------------------------
istanbul btk ya telefon açtım , kullanımında bir sakıınca yok ( sadece bazı yerlerde bu frekansları kullanan kişiler olabilir , onun için öncelik onlardadır siz başka bir kanala geçersiniz dedi ( kemal bey )

şimdi bunu istanbul , büyükada, bayramoğlu , bursa ve çaanakkale'de kullananlar varmı ve nasıl verim alınıyor diye merak ediyorum
teşekkürler

büyükada / yörükali

güvenlik müdürü
osman

Etiketler
Ynt: GMRS El Telsizi

KDV dahil ama kaç para? ve sadece online mı görüşüyorsunu fatura kestiğiniz halde?

kac para. oiyasa telsizci doldu.. gezenbilircilerde potansiyel müşteri. biz piyasayı bilmiyoruz anlamayız...

Merhaba arkadaşlar satan kişi çiftine 150 TL istiyor

herhalde alacağım çünkü bu kalitede başka cihaz yok
su geçirmez olması ve kendi pili haricinde kalem pil ile çalışması avantaj bence
22 kanal olması da çok iyi

sadece performansı hakkında bilgi sahibi olanları arıyorum almadan önce

iyi akşamlar
bye

yasak arkadaşım gmrs bende vardı çıkardım elden verdim otoparkçılara aldım pmr kırısun 558 2 tane . 2 tanede aselsan kobra işini rahat rahat kullan

Merhaba günaydın

Yasak dediğiniz cihaz için araştırma yaptınızmı ( YÜCEL 3334 )
ben dün BTK İSTANBUL Müdürlüğüne telefon açıp sordum ve yukarıda bu bilgiyi yazdım..
sadece bununla ilgili bir madde olmadığı ve Türkiye'de kullanılan telsizlerin FCC ve CE standartında olması gerektiği söylendi...

isterseniz sizde bir arayıp sorun
eğer bu cihazlar yasak ise satışına müsaade edilen cihazlar listesinde niye var...!!! ( COBRA,MİDLAND,MOTOROLA,UNIDEN )
satanlar ,telsiz satan bazı firmalar ( alanların elindeki faturalardan bazıları bende var...)

ANKARA ve İZMİR'de bu cihazlar kullanılıyor
PMR bunun görüştüğü yerlerde görüşemiyor diye köylerde vatandaş bunu kullanıyor
ve aldığı cihazın faturası var.

bunu satan kişiler ve firmalar neye dayanarak fatura kesiyorlar
ben veya kullananlar bunu alırken fatura ile alıyorlar
Sirkeci , Karaköy, Hatta Carrefour da bile bulunuyor ( bunlar kaçak olsada )

hatta bu kesilen faturaların birisini alıp ( İst.Emn.Müd.Muh.Elk.Şubesinden ) bir arkadaşa telefon açmıştım
2 yıl önce bana söyledği şu idi ..!!

bu cihazlar 1 veya 2 watt güçlü ve bu frekanslar Türkiye listesinde YETKİSİZ olarak gözüküyor dedi.. ( kimse bu cihazlar üzerinde tasarruf edemez demektir )
dedi...

ancak bu frekanslardan bazıları eskiden çalıştığı için ( kemal bey ) burada karşılaşabilirseniz öncelik resmi olarak verilmiş ( yazılmış ) bu cihazlara ( PRIMARY ) aittir
yani siz bir kanal değiştirebilirsiniz ve kaçarsınız ama onlar profesyonel cihaz olduğu için kaçamazlar...

denildi...

bu cihazların Proforma faturası ve İthal belgesi var
başka bir şey gerektiğini zannetmiyorum.
zaten diğer firmalarının ( kullanılan güvenlik cihazları / ekipman bölümünde ) bu cihazların marka ve modelleri yazdığı halde

Ankara ( İçişleri Bakanlığı ) buna ( yasaktır ) kelimesi yazmadı
kısacası bu cihazlar bakanlık tarafından verilen belgede yazıllı ise başka söylenecek şey yoktur.

bana söylenen bu eğer elinizde bir belge ( kesin ) var ise yazın , yok ise bu konuda yorum yapmayın Lütfen çünkü bilmeyenler de yanılabilirler

ben Güvenlik müdürüyüm
kanunları biliyorum ( 32 yıl )

bu konuda hiçbir kanun veya yönetmelik bulamadım
yaklaşık 2 yıldır bunları kullanan 10 üzeri RESMİ güvenlik şirketi var ( başilarında emekli emniyet müdürü veya albay var )

hatta bunları arasında emniyet'in bildiği ve resmi evraklarında bu cihazların adı ve modeli yazılı güvenlik şirketleri var

bizim evraklarımızda ( İçişler Bakanlığında ) bu bölüm boş ( frekans tahsisi varmı : hala yapılmadı )
eğer bu cihazları alırsak o bölümü dolduracağız

yani bu konuda bir gerçek kanun yok ve
Frekans tahsisi ile ilgili gelen bilgide bu frekanslar 2009 tarihinden itibaren Telsizlere yazılmıyor...

İyi Cumalar
İyi günler , iyi çalışmalar
Büyükada'dan selamlar
OSMAN

osman bey ben çok fazla ayrıntılı yorum yapmadım bendede motorola gmrsler vardı araştırdım sordum biraz türkiye de ruhsat gerektirmiyen frekanslar pmr cihaz lara ayrılımış bildiğim kadarıyla bu cihazlar izin gerektirmiyor gmrs cihazların frekansları izin gerektriyor ayrıca gmrs cihazların satışı ithali veya fatura kesilmesi yasak demedim sadece izin gerektren özel frekanslar ben bildiğm kadarıyla bunu aktardım yanlışım varsa düzeltirsiniz kimsenin ekmeğiylede oynamıyorum öle hava yaratmışsınız insanlar yanlış bilgi edinmiş olabilir.

saygılar benden

benim saygıyla andığım matematik hocam vardı yazılıda kopya çekmek serbest derdi yalnızca yakalanmadığınız sürce birazda bu ona benziyor heralde :p
bu yüzden gmrs lerden kurtuldum

GMRS'ler yasaktır. Emniyet çevrimlerinde yakalandığınız taktirde işi bilen bir memura denk gelirseniz hukuki işleme maruz kalırsınız. Cesaret iyidir ama PMR güvenlidir. 73'ler

İlginize teşekkür ederim

zaten bugün bulduğum bir web sitesi var oradakileri okuyunca PMR Telsizlerin avantajlarını gördüm
en azından teknik destek alacak bir web sitesi ve forum var TÜRKİYE PMR olarak

yani GMRS öldü , yaşasın PMR

iyi günler
görüşmek üzere
OSMAN

GMRS ölmedi, :smiley: o zamanlar arkadaşımız Amerika'ya Dış Göreve gitmeden yazmıştı bu yazıyı,
bizler Kıbrıs'da idik.

Bugünkü Mevzuat daire Başkanlığı MİLLİ FREKANS PLANI içinde FRS ve GMRS
Arama kurtarma ve Sivil Haberleşme ( SİVİL ) frekansları olarak listelenmiş,

Yani KURUM ve TAHSİS yok listede, onun içinde aksine bir yazı bulana kadar araştıracağım, fakat şu andaki durum da bu frekanslar FRS de 0.5 watt, GMRS de, 2 ve 5 watt ayrıca bu frekans gurubunun özel RÖLE frekansları var.

GMRS ölmedi, :smiley: o zamanlar arkadaşımız Amerika'ya Dış Göreve gitmeden yazmıştı bu yazıyı,
bizler Kıbrıs'da idik.

Bugünkü Mevzuat daire Başkanlığı MİLLİ FREKANS PLANI içinde FRS ve GMRS
Arama kurtarma ve Sivil Haberleşme ( SİVİL ) frekansları olarak listelenmiş,

Yani KURUM ve TAHSİS yok listede, onun içinde aksine bir yazı bulana kadar araştıracağım, fakat şu andaki durum da bu frekanslar FRS de 0.5 watt, GMRS de, 2 ve 5 watt ayrıca bu frekans gurubunun özel RÖLE frekansları var.
Merhava hocam, benimde elime bu telsizlerden geçti sıfır kapali kutu, ihtiyacım olmadığı için elden çıkarmak istiyorum, fakat yasak olduğunu, satarsam başımın agriyacagini vs yazan yorumlar gördüm, bu durumda ne yapmaliyim kafam karisti

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR