Gmc Jimmy 4.3lt Vortec 1996 Genel Sorunlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zzggnn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,478

zzggnn

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle uzun zamandır aranızdayım ancak artık Jimmy'mle birlikteyiz bu çok keyifli bir deneyim benim için çünkü gerçekten harika bir toplulukta olduğumu düşünüyorum,

gelelim sorunlarıma, 1996 model bir jimmy aldım, takribi 1,5 - 2 ay kadar oldu olmadı, bujiler değişti kimisi 3 tırnak kimisi iridyum imiş boş anıma geldi ne taktı naptı bilemedim sıfır bosch marka buji takıldığını biliyorum sadece ancak daha sonra yaptığım araştırmalar sonucu bosch marka bujilerin aracıma uymayacağı gibi bir bilgi edindim, bu araca motocraft, ngk gibi markalar önerildi ancak emin olma şansım olmadı henüz öncelikle bu durumu netleştirmek için buji olarak ne kullanmam gerekli?
Aracım gaz almasında sorun yaratıyor bujiler değişmeden önce patinaja kalacak kadar sıkı ve diri idi ancak şimdi ara sıra teklemeler mevcut bu durum bujilerden midir bir de lpg enjektörlerimin kötü olduğunu yani sıkıntılı olduğunu söyleyen bir lpgci oldu ancak bir diğeri enjektörlerimin sağlam olduğunu bujilerden kaynaklı bir tekleme olduğunu söyledi, bu durumlardan nasıl emin olabilirim ?
Bana tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse bu aracı ömürlük tutmak niyetindeyim beni anlarsınız tabiri caizse aşığım aracıma çünkü...
Usta önerileriniz hatta birlikte gidebileceğimiz arkadaşlar olursa daha hoş olacaktır..
Değerli cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar
Şimdiden çok çok teşekkürler,

Selamlar,

Etiketler

bostancı sanayi de Aygün jip var, bir ona gösterin bence. sağlam esnaftır
Teşekkür ederim, ilk fırsatta tanışacağım aygün jip ile, bana da bildiğiniz gibi sağlam esnaf lazım hepimize olduğu gibi, bir kerelik değil ömürlük ustalar olduğu sürece amerikan hastalığımız sağlıklı bir şekilde devam edebilir,
Rica etsem aygün jip'te görmem gereken ustanın adını ve sizin tanışınız olduğu için muhtemel sizin de isminizi alabilir miyim, eğer özelden yazmak isterseniz telefon numaram : 05325878836

Tekrar teşekkür ederim,

Bir de arkadaşlar GMC jimmy sahipleri toplanma günleri yapsak konvoy oluştursak ne kadar hoş olur değil mi bir birimizin tecrübelerinden faydalanır yep yeni sosyal çevrelere sahip olur güzel bir güruh oluştururuz herkes kendi şehrinde organize edebilir böyle bir durum gezenbilir.com ailesi adına kanımca, ben İstanbul organizasyonu için gönüllüyüm, yönetimden birileri okursa istendiği gibi ulaşılabilir bana telefonum yukarıda var sadece tek bir ricam var gezenbilir.com ailesindenim şeklinde açılırsa telefon ben de şaşırıp kalmam,

Umarım toplanmacalarımızı organize edebilmemiz için yönetim de üyeler de olumlu düşüncede olurlar...
Selamlar Herkese,

Aygün Jip Secaattin Usta

bir de aklıma geldi, sanırım Chevrolet Blazer konu başlığı altında direk bu araçlarla çalışan ve çok iyi diye bahsedilen bir usta daha vardır.
konu başlıklarını inceleyip bulabilirsiniz..

parça konusunda eksiklikler var ise öncelikle USA dan temin yoluna bakın, çok ucuza getirtebilirsiniz (kargo fiyatı her satıcıya göre değişiyor, usa dan gelen biri olur ise ondan kolaylıkla isteyebilirsiniz)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR