Giresun Yaylaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,398
Ynt: Giresun Yaylaları

Nadir beye bravo...
çivili yalak tam karşılığı ama yöresel olarak gerçek ismi "mıhlı oluk"
çivi ve kurşun kovanları mıhlamaktan geliyor...
zamanında bir mıhlama vukuatı olmuş olabilir.....
şaka bir yana doğu karadeniz dağlarındaki yüzlerce meşhur kaynak suyunun en meşhurlarındandır...
bir içen bir de içmeyen pişmandır...
gerçekten 2. yudumu almak, hele 1 bardağı içmek her babayiğidin harcı değildir...
2000 m civarı eski şebinkarahisar yolu şehitler mevkiindedir...
yolu düşene tavsiye ederim....
saygılarımla

Etiketler

giresun yayla görüntülerine kendi obamızdan çekilmiş bir kaç resim daha
Resim2032

Resim2023

Resim2021

Kulakkayaoba

IM004222

Resim2085

bu yazda memleket yaylaları çok güzeldi...

Resim2028

Memlekete her yaz gittiğimde mutlak yaylaları gezerim..
Bu haziran ilk kez deli deresi üzerinde kaba çağlayan denen şalaleye gittim...
doğa muhteşemdi...
Bir kaç edet foto gönderiyorum...
Kabaalayan9

Kabaalayan8x

memleket bir başka güzel ...
yoksa bana mı öyle geliyor

Karagl2

Kulakkaya

Abi yine kıskandırdın beni,ne güzel yerler gezmişsin.Rica etsem detaylı bi şekilde gezdiğin yerlerin isimlerini yazabilir misin?İyi akşamlar.

Kabaçağlayan: dereli üzerinden şebinkarahisara giden anayolda tamdereye varınca orada pirzola yiyorsun... sonra tamdere içinde köprüden karşıya geçerek yarım saatte dereli obası geçiyorsun... dereli yaylasından bakınca karşıda baybağan obası görülüyor... (yukardaki resimlerde vitaranın çekili olduğu oba)... ister dereli obasondan ister baybağan obasından aşağı yarım saat dik bir patikadan aşağı yürüyerek bu iki oba arasındaki vadide deli deresi denen dere üzerinde kaba çağlayan a ulaşabilirsin.... her 2 obadakilerde sana tarif ederler.... mümkünse kamplı gitmek ve dereden balık tutmak süper olur... Ancak rivayete göre şelalenin içinde mağara ve orada hazine varmış... bu nedenle sık sık definecilerin ziyareti oluyor... ben 2 kez gittim hep defineci muamelesi gördüm.... o kadar yolu sırf doğa için geldiğime ikna edemedim...

Çok muhteşem yerler, Bektaş yaylasına çıkmıştım ama Karagölü görmedim :( Bu tur düzenleyenlere kızıyorum yarım yamalak gezdiriyorlar insanı yaww ...

Karagöl denen aslında 6-7 gölün bulunduğu giresun ilinin en yüksek dağlarının bulunduğu yerlere ise yine dereli-karahisar yolundan giderken kümbet sapağını geçtikten sonra aksu köyüne saparak aksu köyüne vardıktan sonra oradan yukarı (burada göllere giden yollar sorulabilir) şu anda yanına yol giden 2 göl (sağrak göl ve can göl) gidebilirsiniz....
sağrak göl ve can göl bir tepenin 2 yamacında göllerdir. o tepeye kırklar tepesi ismi veriliyor... açık bir havada deniz ve karahisar tarafı birlikte görülebiliyor... Göllerin yanından yürüyerek 1 saatte çıkılabilir. kırklar tepesinin yanında 2. bir tepe mevcut... o tepeye kırklar tepesinden 1 saat yürüyerek geçilebilir... o tepe bulancak lıların obalarına daha yakın... o tepenin eteklerinde de asıl karagöl ve aygır gölü denen göller mevcut.. bildiğim kadarı ile o güllerin yanına yol yok... ben sağrak göle ve can göle her yaz gidiyorum.. Aslında birkaç kafadar ve bir rehperle (sis bastırırsa yol dışında sıkıntı çekilebilir) kaya off-road u için mükemmel bir bölge... kayalar çok büyükdeğil altı yüksek jeep lerle güzel bir macera olabilir..... Dereliden sonra göllere 2 saatte ulaşılabilir....
saygılarımla...

memleketimi gördüm içim kıpırdandı gene her sene giderim geze geze bitiremem giresunun ve ilcelerinin buralar gibi bir cok güzelyaylaları var malesef bu sene ancak ramazan bayramında gide bilecem ozaman yaylalara kar düşmeye başlar o ilk kar zamanlarıda farklı güzellikler cıkar meydana

ya arkadaşlar resimleri gördüm memleket damarım yine kabardı her yere zaman varda giresuna ya cenazeye ya düğüne yaylaya çıkmayalı sanırım 8 sene oldu en kısa zamanda yaylalarda görüşmek dileğiyle

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR