Giresun Doğal Güzellikler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,651

penguen

Zirve
Plajlar
Giresun kentinin doğu ve batısındaki sahiller kilometrelerce uzayıp giden doğal plajlar durumundadır. Kentin batısındaki plajlar doğu kesimindekilere göre daha sığ ve daha kumluktur. Kent merkezine yaklaşık 5 km. uzaklıkta yer alan, Arif Kumaş, Giresun, Belediye, Emniyet, Tabya ve Jandarma plajları Giresun'un başlıca plajlarıdır.
Giresun'da camping yapılacak plajlar Arif Kumaş, Bulancak Belediye, Keşap Düzköy Belediye Plajı, Tirebolu Plajıdır.Ayrıca yaz aylarında Giresun Adası ile Giresun Limanı arasında her akşam Mavi Tur düzenlenmektedir

dg2.jpg

dg3.jpg

Kaplıcalar
Giresun doğal maden suları ile de ünlüdür. İnişdibi Madensuyu, Çaldağ Maden Suyu; Batlama Deresi üzerindedir. Şişelenmesi yapılarak pazarlanan bu maden suları, böbrek taşlarına iyi gelmekte, hazmı kolaylaştırmaktadır. Pınarlar Maden Suyu, Şebinkarahisar yolu üzerinde Kulakkaya yol ayrımında bulunmaktadır.

dg6.jpg

dg1.jpg

Mesire Yerleri
Giresun-Trabzon sahil yolu üzerinde ve Giresun kent merkezine yaklaşık 4 km. mesafede bulunan Aksu Deresi Ağzı'nda da gezi eğlenme ve dinlenme amacıyla binlerce kişi bir araya gelir. Halen her yıl 20-23 Mayıs tarihleri arasında tertiplenen "AKSU ŞENLİKLERİ" ile yüzlerce yıllık geçmişe sahip Mayıs Yedisi geleneği yaşatılmaya çalışılmaktadır

Etiketler
Ynt: Giresun Doğal Güzellikler

son resimdeki ise aksu adası olarak bilinir ve yanlış bilmiyorsam karadenizdeki tek adadır.burada zamanında tek bir aile yaşıyordu.bu ada günümüzde mesire yeri olarak kullanılır ve daha çok aksu şenliklerinde kayıklarla gidilir.giresun halkı bu şenlik sırasında bu adaya gitmenin uğur getirdiğine inanır.

uzmanlığını alan bir arkadaşım zorunlu hizmetini yapmak üzere bugün giresuna taşınıyor. fotograflardan ve yazılardan anladığım kadarıyla pek sorunlu ya da zorunlu olmayacak.

Sedat beye katılıyorum gorev ıcın Gıresuna gıden ve gorevı bıttıkden sonra Gıresunu ozleyen tanıdıgım cok kısı var,

Abartmıyorum guzeldır benım memleketım.....

yol' Alıntı:
Zorunlu hizmetini Giresun'da yapan biri bir daha İstanbul'a dönmek istemeyebilir ;)
Katılıyorum Sedat bey, ayrıca 2 yıl önce açılmış bu konuya bunca zamandır hiç yorum gelmemeside bir Giresun'lu olarak beni üzdü, Giresun gerçekten görülmeye konuşulmaya değer bir şehirdir gerek sahil kesimi gerekse yaylalarıyla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR