Gezi Kitabım Çıktı; Pedalımın Altında Japonya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan doğaadamı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,645

doğaadamı

önemi olan yola çıkmak
Web
www.binboncukbinbayrak.com
Merhaba dostlar,

Bundan beş sene once Japonya'daki Türk Yılı'nda bir rüyamı gerçekleştirmiş, zar zor sponsor bulmuş ve Güneş İmparatorlugunda Bin Boncuk Bin Bayrak adını verdiğim hoş bir tanıtım projesiyle bu ülkeyi en güneyden en kuzey ucuna kadar bisikletle 46 günde 2200 km gecerek ve her gün dağıttıgım Türk bayrağı ve nazar boncuğuyla Türkiye'yi anlatarak hoş bir tanıtım projesi gerçekleştirmiştim. Eglenceli bir anlatımla bisiklet üstünde gecirdiğim günlerimi, Japonya'yı ve Japon kültürünü anlattıgım 'PEDALIMIN ALTINDA JAPONYA' adını verdiğim kitabım iki gün önce Truva Yayınlarından piyasaya çıktı. Siz Gezenbilir üyesi dostlarımla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum...

www.truvayayinlari.com

Caner Gürellier

pedalimin_altinda_.jpg

Küçücük bir ada ülkesi Japonya! Bir solukta gezilip görülecek gibi duran bu gizemli ülke hakkında televizyonlarda çok şey izlemiştik. Tek kanallı televizyon döneminde kağıtlardan kuş, kedi, köpek yapmasını Origami sayesinde öğrenmiş, Ancinsan'ın yeni bölümünü her hafta sabırsızlık içinde dört gözle beklemiştik. Yazlık sinemalarda karate figürleri öğrenmiş sonra onları henüz arabalarla dolu olmayan geniş sokaklarımızda uygulamaya çalışmıştık.

Küçüklüğünden beri kendini bu kültüre yakın hisseden Caner Gürellier hayallerinden hiç vazgeçmeden bir ilki gerçekleştirdi. Bir ülkeyi keşfetmenin en güzel biçimiyle, bisikletle Japonya'yı en güney uçtan en kuzey uca geçen ilk Türk oldu. Pedalımın Altında Japonya kitabıyla yol günlüklerini harmanlayıp Japonya'ya gitmek isteyenlere ve bu kültürü yakından tanımak isteyenlere yol gösterici olmaya çalıştı.

Etiketler
Japon kültürüne ilgi duymamın yanında uzun bisiklet yolculukları yapanlara saygı duyarım.
Hülya Koç misal.
Seyahatinizin ardından kitabınızı da kutlarım. Paylaşması da önemli.

Ynt: Gezi Kitabım Çıktı; Pedalımın Altında Japonya

Sizin kitabiniz askerlik yaparken okumustum.İnsanın kendisi kısıtlı bir alanda yaşarken gezenlerin hikayeleriyle avunabilecegini dusunerek, son donemde yazılan tüm turkce gezi kitaplarini okumustum.Aklımda kalansa bir kopru gecerken bastıran yagmurda sırılsıklam olmaniz.Söylemeden gecemiyecegim şeyse kitabınızı biraz tekdüze bulmam-zannımca gezi edebiyatinin en büyük tuzaklarından birisi bu.Sonucta gezilen ve görülen yer her gün degişsede gezen insanin rütüelleri her gun icin birbirinin benzeri.Yolda olmanin getirdigi ice dönüklükle yaşanan degişimleri de bir kitaba dökebilmek icin bir edebiyatci olmak gerekiyor zannımca.Tüm bu yazdıklarimin yanı başında da gezi edebiyatını en okunabilir yapan samimiyetin sizin kitabinizda da bulunmasi kitap hakkinda tum olumsuz fikirlerimi bir tarafa iteleme sebep oluyor.Daha nice gezilere ve kitaplara diliyorum.

Ynt: Gezi Kitabım Çıktı; Pedalımın Altında Japonya

Kitabımı alıp okuduğunuz için çok teşekür ederim...benim edebiyatçı olma arzum hiç olmadı tek düzeliğim bundandır...samimiyetim yürektendir...bildiğiniz sıkı bir yazar varsa bir Japonya seyahati yapsın ama bisiklet tepesinden görsün ne görürse ve yazsın ve okuyalım...tesekuler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR