Gezi Araçlarında Eberspächer Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 127
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,286

Etiketler

kamping konaklamalarda 500, 600 watt yaglı mini radyatörler kullanılabilir.bauhaus ve koçtaşda geçen yıl satılıyor du.2 sini de aldım. benzer büyüklükdeler.
elektrikli fanlı ısıtıcı da kullanılabilir.
Campervan Heating: A Super Helpfull Guide | VanLife Adventure
Best Caravan & Campervan Heaters - Heat Pump Source

Son düzenleme:

Karavanda seramik bir ısıtıcıyı yedek olarak bulundururum. 500-600 watt gücündekilerin devamlı çalışması lazım. Türkiye’de kampingte KW/h kaç lira bilmiyorum. Almanya’da 0.5 €. Uzun süre çalıştırınca küçümsenmeyecek bir ücret ödemek lazım.

Arkadaşlar merhaba
Bir Mercedes Vito aldım
Webasto lazım, biliyorsunuz vitonun iç hacmi bayağı küçük, sanırım en ufak olanı yeterli olur sanırım
İkinci el var bir sürü,ama 24 volt diyorlar,bu olmaz sanırım

Murat bey 24 volt olanlar her halde kamyon ve tırlardan cıkmadır ısınızı gormez işlem yapılırmı uzerınde zor herhalde..

Hayırlı olsun aracınız kazasız belasız gule gule bının..

Arkadaşlar merhaba
Bir Mercedes Vito aldım
Webasto lazım, biliyorsunuz vitonun iç hacmi bayağı küçük, sanırım en ufak olanı yeterli olur sanırım
İkinci el var bir sürü,ama 24 volt diyorlar,bu olmaz sanırım

Öncelikle aracınız hayırlı olsun.
Cihazın çektiği akım ve güç sarfiyatına bakarak uygunsa linkteki dc/dc dönüştürücü ile de 12 volt'u 24 v çevirebilirsiniz.
Çektiği akım ve güce uygun olanı seçin.

10V - 32V Giriş / 12V - 35V Çıkış 6A Yükseltici DC DC Konvertör

Kamyon tır çıkmasını ben tavsiye etmiyorum hocam. Onun yerine sıfır dai ya da yılkar filan düşünsen? Ya da ben coolman taktirdim mesela kendinden karbonmonoksit dedektörlü. Demmon kullananlar da memnun termostat şart değilse.

@tapatalk

Kamyon tır çıkmasını ben tavsiye etmiyorum hocam. Onun yerine sıfır dai ya da yılkar filan düşünsen? Ya da ben coolman taktirdim mesela kendinden karbonmonoksit dedektörlü. Demmon kullananlar da memnun termostat şart değilse.

@tapatalk
Dai yarın arayacağım
Bir de webesten diye bir marka buldum
3500 tl fiyatı

Dai yarın arayacağım
Bir de webesten diye bir marka buldum
3500 tl fiyatı

Bedesteni biliyorum ve bir kaçınıda gezdim.
Van besteni futbol oynarken gördüm,
Fakat webesteni daha önce hiç duymadım.:smiley:

trendyolda fiyatı 3250 Tl
Kulllanıcı yorumlarına göre beğenilmiş ve orjinal webastoya göre daha sessizmiş.

Sizin linkini verdiğiniz gitti gidiyordaki ilanın açıklamasıda tuhaf
"MAX SEVİYEDE 1 LT MAZOT İLE 5 SAAT, MİN SEVİYEDE 2.5 SAAT ÇALIŞIR."
max seviyede 1 litre mazot ile 5 saat çalıştığını iddia ederken ,min seviyede 2,5 saat çalışır?

Bedesteni biliyorum ve bir kaçınıda gezdim.
Van besteni futbol oynarken gördüm,
Fakat webesteni daha önce hiç duymadım.:smiley:

trendyolda fiyatı 3250 Tl
Kulllanıcı yorumlarına göre beğenilmiş ve orjinal webastoya göre daha sessizmiş.

Sizin linkini verdiğiniz gitti gidiyordaki ilanın açıklamasıda tuhaf
"MAX SEVİYEDE 1 LT MAZOT İLE 5 SAAT, MİN SEVİYEDE 2.5 SAAT ÇALIŞIR."
max seviyede 1 litre mazot ile 5 saat çalıştığını iddia ederken ,min seviyede 2,5 saat çalışır?
12 voltu ellerinde yok

EBERSPACHER Aırtronıc D2-12v Isıtıcı, kaç Euro acaba? Edit : Istanbul'da KDV, montaj dahil yenisi 465 Euro dediler.
24V olanından alırsan en ideal çözüm 12 V u 24V a çıkaran çevirici alman , ama onda da kayıp olacak. Bence ya paraya kıy 12V D2 yenisini al ya da Dai ....Dai de Çin ama en azından arkasında firma var.
@pasolvon aldığı coolman ürünü merak ettim, Sadece Yılkar yerli yapıyor diye duydum.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri