Gezginlerimiz Yolda, Kaçkarlar, Fırtına Vadisi, Maçahel

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 101
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,243

Etiketler
Ynt: Gezginlerimiz Yol'da (Yol, Sukuşu, Bambina, Deep, Hazelnut King)

Zil kale ve Palovit şelalesinden bir kaç fotoğraf...

DSC_3037.JPG

DSC_3027.JPG

Kaldığımız pansiyon çok güzeld ve sahibi Murat bey bizi çok güzel misafir etti. Valla evde gibi hissettik kendimizi... :D

DSC_3239.JPG

DSC_3085.JPG

DSC_3112.JPG

DSC_3138.JPG

DSC_3188.JPG

Havanın kararmasıyla dönmek zorunda kaldık ama şelaleye doyamadık... :smiley:

DSC_3216.JPG

öncelikle hoşgeldiniz. sefalar getirdiniz. o kadar güzel bir gezi olmuş ki anlaşılan gezi sarhoşluğu resim bile ekleyemiyorlar... ee ne demeli allah olmayanada versin, görmeyenede göstersin karadeniz güzelliklerini...

Ben, şu an hala Karadeniz'de olan Funda'yı kıskanıyorum ve fotoğraflara bakarak yetiniyorum. :D

La ne komik çıkmışım elimde bi kazık.
Aslında ortam görüldüğü gibi değildi, ürkütücü bir havası vardı, ne olur ne olmaz diye ilkel yıllardaki gibi silahımı yola çıkmadan hazırlamıştım. Hele hava karardıktan sonra her çıtırtıda altıma ettim desem yeridir ama hiç çaktırmadım. Bi ara Ayça 'şurda bişey gördüm sanki' dedi. Bende 'Korkmana gerek yok' dedim, erkekliğe ... sürmedim yani, uyyyyyy

DSC_2968.JPG

Aşağı Çeymakçur Yaylası

DSC_3848.JPG

Sis dağdında ki otçu şenliklerinden... :smiley:

DSC_2603-.JPG

DSC_3561.JPG

Pokut Yaylası

DSC_3491.JPG

Verçenik Yaylası ve göller arasındaki kayalık yürüyüş parkuru

Ve biraz bizden... :smiley:

DSC_3507.JPG

Dağları aşıp, göllere ulaşmak için yola çıkan Mert ile iletişimi kurmak için verilen çabalar... :D

DSCF6676.JPG

Ayder Yaylası ile Çeymakçur Yaylası arası

DSC_3370.JPG

Çatköy ile Verçenik Yaylası arası

DSC_2617.JPG

Kadırga Yaylası ile Zigana arası, Zigana geçidi üzerindeki dağların zirvelerinden yol alıyoruz.

DSC_3729.JPG

Borçka Karagöl, gölde sandal sefası yapıyoruz

IMG_0125.JPG

Kadırga Yaylası

IMG_0066.JPG

Giresun Fiskobirlik tesislerinde İlker bizi ağırlıyor, muhteşem fındık ezmelerinden, kremalarından yiyoruz :smiley:

DSCF6822.JPG

DSC_3270.JPG

DSC_2992.JPG

Fiskobirlik fotoğrafları özel olarak yayınlanacak ;)

Ama sen konuyu açmışken...

Evet, İlker bize fındık yedirdi, gezdirdi, fındıkların nasıl ayıklandığını anlattı, gösterdi... Özellikle fındık ezmesi çok güzeldi :D

O fotoğraflar da olacak ama, daha ulaşamadım onlara :smiley:

Evet, nihayet, şimdi inandım yaylaları dolaştığınıza... ;) Yemek fotoğrafları ile devam edecek konu diye düşünmeye başlamıştım. :smiley:

Valla sadece yayları gezdik desem yeridir :smiley:

Sadece fotoğraflarla yetinmeyin ve biraz bilgi de verin arkadaşlar... :smiley:
Koordinatları istemiyoruz ama, en yakın yerleşim alanı, yolun mesafesi ve durumu, yükseklik, hava sıcaklığı, ev sayısı, konaklama durumu, vb.
Ve de doğaldır ki, yemek durumu... ;)

Onu daha çok Mert ve Sedat verebilirler... :smiley:

Ben, gezinin sonlarına doğru, düz yolu özledim, demiştim. :smiley: Resmen off road yapıyor gibiydik... Ama, tabi Mert için o yayla, dağ, yolları keyif veriyordu. :D Küçük arabaların zorlanacağı yollar ama, bizim için pek zorluk çıkmadı.

3.000'lere çıktığımızı hatırlıyorum, yüksekliği Sedat takip ediyordu. :smiley: Pokut yaylasının güzelliği gerçekten muhteşemdi ve görülmeye değer bir yer kesinlikle.

Kadırga yaylasında, geldiğimiz gün fazlasıyla sis vardı, çok fazla bir şey göremedik ama, ertesi sabah hava açınca, onun güzelliğini de görebildik. Ayrıca, otçu şenliklerine biraz geç kalmıştık ve önemli bölümlerini kaçırmıştık.

Onun için Sis dağında ki otçu şenliklerine katıldık. Horon çekildi, kavurmalar yenildi... :smiley:

Zil kale pansiyonunu eminim çok kişi bilmiyordur. Belki de keşfettiğimiz konaklama yerleri arasında en güzellerinden biri... Çok sakin, temiz, nehir kenarında, zil kaleye ve şelaleye yakın, fiyatı da uygundu. Ayrıca, orda tattığımız balı zor bulursunuz. :smiley:

Yaylalarda soba başında ısınıyorduk... :smiley: Şehirden 41 dereceden yaylaya çıkınıca, aynı gün içinde iki mevsimi yaşamış olduk.

Yemek konusunda, ben şunu diyebilirim... Hayatımda 10 gün boyunca günde 3 kere yemek yememişimdir :D Sağolsunlar, o konuda ustadlar Mert ve Sedat nerde, neyin yenileceğini çok iyi biliyorlardı. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR