Gezenbilir'de Tanışıp Hayatlarını Birleştiren Mutlu Çiftler....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beatrix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 86
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,191
Ynt: Gezenbilir'de Tanışıp Hayatlarını Birleştiren Mutlu Çiftler....

Bu mutlu hikayeyi anlatmayı ben keyifle üstlenebilirim :D Biraz uzun ama güzel bir hikaye

Öncelikle herkese teşekkür ederiz, bebeği hep beraber kamplarda büyüteceğiz ;)

Darısı başınıza diyerek hikayemize başlıyorum;

Geçtiğimiz yıl Eylül 2008’de düzenlenmiş olan gece fotoğrafı etkinliğinde tanıştık biz Behiç Efe'yle. Ben etkinliğe katılmayı hiç istememiştim, çünkü o kadar uzun süre yürümeyi gözüm kesmiyordu, eee tembellik var tabii biraz :smiley: Ancak Sedat çok ısrar edince kıramadım, baştan ekibi arabayla takip konusunda mızmızlansamda sonradan iyiki katılmışım ve yürümüşüm dedim; çünkü o etkinlik benim için fotoğraf gezisinden çok kültür gezisi olmuştu.

Behiç Efe'yle daha önce birkaç kez tel.da konuşmuştuk. Aslında 1. Gezenbilir Festivali'ne giderken ( benim Gezenbilir üyeleriyle ilk tanışmam ve katıldığım ilk etkinlikti ) arabada yer olduğunu yazınca ve etkinliğin 2.günü katılacağımızı yazınca Behiç Efe'nin de geç katılma durumuyla birlikte gidecektik, ancak Behiç o etkinliğe katılamamıştı. Sonraki gemi etkinliğine de annemin ameliyatı nedeniyle Denizli'ye gittiğimden ben katılamamıştım. Ancak gece fotoğraf gezisinde tanışmak kısmet oldu, o gece Osmanlı tarihini bu kadar iyi bilen ve anlatmaktan keyif alan biriyle karşılaşınca yanından hiç ayrılmıyor, gezdiğimiz her yerin tarihini en ince ayrıntısına kadar öğrenmek istiyordum. Bu benim için bulunmaz bir fırsattı, çünkü ben Osmanlı tarihine bayılırım. Behiç Efe de bilgilerini paylaşmaktan keyif alıyordu. Öyle ki arkadaşım Kemal'le geceden konuşmuş ve hiç olmazsa sahur vakti beni alıp arabama bırakmasını istemiştim. Sağolsun kırmadı ve biz Dolmabahçe ile Tophane arasındayken geldi, ancak ben gitmek yerine O'nu da bize katılması konusunda ikna etmiştim. Zira dinleyeceklerim daha bitmemişti. Sabah olup hava aydınlanınca evli evine, köylü köyüne şeklinde ayrıldık etkinlikten hepimiz.

SL270007

6

Arada bir uyuklarken yakalamış Behiç Efe beni, dedim ya tembellik var biraz

80

Etiketler

Ardından geçen bir haftada Behiç Efe'yle zaman zaman konuştuk ama tamamen dostane, her ikimizin de aklında en ufak bir şey yok.

Taa ki hafta sonu Sapanca'ya İstanbuldere'ye gidene kadar. Kadıköy'de buluştuk ve Moda'da yağmurda ıslana ıslana yürüdük önce, Behiç nar suyunu sevdiğimi öğrenice nar suyu almıştı bana, sonra ne yapalım derken benim aklıma İstanbuldere geldi ve kalktık gittik.

100 4587

100 4588

Benim için hayattaki en değerli şeylerden biri bilgi ve kültür birikimidir, bu da fazlasıyla vardı Behiç Efe'de. Sürekli okuyor ve belgesel izliyordu, bilgi dağarcığı durmadan genişliyordu.

Tabii bunun bir güzel yanı da hayatında kızlara yer vermek yerine okumuş, okumuş ve sonunda benimle evlenmişti. Her ne kadar arada bir Hadise desede, nasılsa Hadise'nin Behiç Efe'den haberi yok, zarar gelmez yani :D :D :D

Güzel bi kahvaltı ettik, başladık sohbete. İşte orada, İstanbuldere'de kandırdım Behiç Efe'yi

100 4601

100 4593

100 4589

Arkasından Ramazan Bayramı’nın gelmesiyle yola çıktık beraber, Behiç’i Aydın’da ailesinin yanında bırakarak, ben Denizli’ye devam ettim.

Bayram dönüşü İstanbul’da görüşecektik artık. Ancak aklıma bi şeytanlık gelmişti ve uygulamaya kararlıydım. Behiç’ler İzmir Gezenbilir grubuyla Kaz Dağları’na kampa gitmişti. Bende Tezzmertek’ten ayrıntılı bir şekilde yol tarifi alıp kampa baskın yapmıştım, dağ yollarında tel çekmediği halde kayboldum sanarak.

SL270513

SL270473

SL270396

SL270511

Sağolsun Tezzmertek hiç renk vermemiş ki Behiç beni karşısında görünce şaşkaloza dönmüştü. Böylece kaçamaklar yapamayacağını da anlamış oldu ;)

SL270497

IMG 3672

SL270506

SL270391

SL270392

güzel bir hikaye
film gibi :smiley:

Ardından Kurban Bayramı’nda aileler tanışıp söz yüzükleri takıldı.

Ve 17 Ocak 2009’da da Denizli’de nikah töreniyle evlendik. ( Behiç Efe gözünü açıp kapayana kadar, ne olup bittiğini anlamadan oturttum nikah masasına, taktik veririm isteyenlere )

102 8080

102 8083

102 8147

Denizli’ye İzmir Gezenbilir ekibinden arkadaşlar gelip nikaha katılmıştı.

102 8149

Ancak bir yarımız halen eksikti. Bunun üzerine saat 14: 00 ‘de gerçekleşen nikahın arkasından yaklaşık yarım saat takı merasimi sürdü. Biter bitmez herkesle vedalaşıp yola çıktık, Ankara’ya Anıtkabir ziyaretine gezenbilir ailesine yetişecektik. Sağolsun oradada Zerrin ve Sedat’ın haberi vardı, kimseye söylememişler. Ben yolda gelinlikle Ankara’ya kadar araba kullanırken herkese el sallıyordum. Ayrıca polisler gelinlikle araba kullanan geline hız konusunda problem çıkarmıyor, tecrübeyle sabittir :D :D :D

102 8154

Akşam Ankara’da Gar Restaurant’a girince herkesin yüzündeki şaşkınlık görülmeye değerdi doğrusu.

102 8168

102 8171

Dn26

102 8196

Dn14

102 8178

Bir ara o kadar yorulduğumu hissettim ki, Behiç’in omzunda ufak bir şekerleme yapmışım, uyuyan gelin :D

Dn32

Güldük, eğlendik, hep beraber yemek yedik, ertesi gün ise Ata’yı ziyaret ettik.

1 Şubat 2009’ da ise İstanbul’daki arkadaşlar için küçük bir organizasyon düzenledik. Düğünden çok gezenbilire yaraşır bişey olsun dedik ve hep birlikte 2 saatlik boğaz gezisi yaptık. O gezideki organizasyon istedğim gibi olmamıştı aslında, zira hiçbir masraftan kaçmamış ve güzel bir organizasyon olsun istemiştik ancak yapılan hazırlık tam bir rezaletti, düğün pastası ve geminin süslerini unutmuşlar güya. Çok sinirlenmiştim.

DSC 7969 resize

DSC 7970 resize

DSC 7971 resize

Gemideki fotoğrafcılarımız; Nilsun ve Hakan süperdiniz, elinize sağlık

DSC 8088 resize

Şimdi ise evliliğimizin 5.5 ayını geride bırakmışken, Şubat ayında aramıza katılacak olan en minik gezenbilir üyesiyle Gezenbilir ailesi bir kişi daha büyüyor olacak.

Sedaaaaat, tekrar söylüyorum; gezenbilirde tanışıp evlenen ilk çift olarak Sen ( Gezenbilir Babasısın ya o yüzden ) bize kampta anlı şanlı bir kır düğünü yapmadın ama Gezenbilirin ilk bebeği Şubatta aramızda olacak

DSC 8099 resize

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.