Gezenbilir Üyelerine B-HET Mühendislikten Solar Panel Sistem+Akü Kampanyası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan konderk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 216
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 131,639
Ynt: Gezenbilir Üyelerine B-het Mühendislikten Solar Panel Sistem+akü Kampanyası

Hocam kusura bakmayın istanbuldayım solarex fuarındayım.
Alternatör şarjına gelince benim ilgi ve bilgi alanıma girmiyor aslında... bu alternatör için bir şarj cihazı varsa bile ben bilmiyorum normal solar şarj cihazları ile bu işlev yerine getirilemez. sizin istediğiniz konjünktör görevi görecek birşey değil mi?

Etiketler
Ynt: Gezenbilir Üyelerine B-het Mühendislikten Solar Panel Sistem+akü Kampanyası

Şuradakiler gibi (ama daha hesaplı) bir şey:

http://www.my-caravanning.com/de/produkte/energiesysteme/ladewandler/

Anladım hocam ben bunu bir araştırayım. Buna benzer bir ürün bulunabilir. Bu arada sitede harika ürünler var. Fakat almancası ile ingilizcesi alakasız bir site. Yakın zamanda tekrar burada buluşmak ve yazışmak üzere sevgiler herkese

Ynt: Gezenbilir Üyelerine B-HET Mühendislikten Solar Panel Sistem+Akü Kampanyası

Bir kac gun yagmurdan sonra gunesi gorunce paneller costu onder bey..

Uploadfromtaptalk1397304749826

Önder bey,

Bu şarj cihazı bana verdiğinizden daha yakışıklı! :smiley:

Önder Bey,
Resimdeki şarj regülatörünün göstergelerindeki rakkamlar bu cihazın kapasitesine göre birhayli yüksek değilmi sizce. Bu tip regülatörlere ancak 200 vat lık panel bağlanabiliniyor diye biliyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.Selam ve sevgiler.

Orhan bey aküler çok acıkmış ve cihaz gerçekten coşmuş, ama Engin beyinki 300 watt modeli. 200 watt modelinde bunu denedik, cihaz yandı. Dolayısı ile yeni 300 watt modellerinde bu değerleri görebilirsiniz çünkü 3 adet 100 watt panelimiz bağlı.
Sevgiler,

lazım olacak takip :smiley:

Önder Bey,
Mail adresinize taleplerimizi açıklamaya çalıştığım bir dosya gönderdim.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Önder Bey Açıklama İçin teşekkürler. Benim 20 A.lik MPPT regülatöre 200 wat panellerime ilave bir 100 watlık panel daha bağladım toplam 300 wat oldu. Regülatörüm bakalım nereye kadar götürecek, olmadı kol çıkardığı yerde yeni bir 30 A. lik regülatör alıp takmayı deneyeceğim.

Ynt: Gezenbilir Üyelerine B-HET Mühendislikten Solar Panel Sistem+Akü Kampanyası

Orhan baba Benimki kismet iste.. ben 3.paneli takmadan enverdede ile konustum, ondada 200 luk regulator ve 300 luk panel varmis, uzun zamandir kullandigini bir problem cikmadigini soylemisti, benimki bir hafta bile gitmedi..

önder bey web sitenize bakarken bir ürün dikkatimi çekti hem toplu hem şık görünüyor ..

http://www.b-het.com/Solar-Guc-Istasyonu.html

solar güç istasyonunun içerisinde anladığım kadarıyla hem solar şarj cihazı, hem inverter, hem de redresör var sanırım

bu sistemlerin fiyatları nedir acaba ve elinizde stok var mı? yoksa sipariş üzerine mi getirtiyorsunuz?

Merhabalar bu ürün geçen seneye kadar Taiwan Voltronics firmasından getiriliyordu.
Suriye ve Irak için özellikle kullanıldı. ve taşınabilir jeneratör olarak faydalı bir üründür.
Fakat şuanda bizim stoklarımızda yok yine de ben bayilerimize ve bazı firmalara soracağım elinde olan varsa
size bilgi veririm. Ama sanıyorum bahar ortası gibi yeniden getirilmesi gündemde. Ve hatta daha farklı ürünlerimizde olacak inşallah. Taşınabilir ürünlerde servis problemleri yaşanması nedeni ile ve kargolama sıkıntıları yüzünden yurtiçinde fazla satışı pek tercih etmedik. Ancak Bayiler kanalı ile olabiliyor.

Yakında burada yeni kampanyalar ve ürünle tanıtacağım. Uzun zamandır ayrı kaldık.

Görüşmek dilekleri ile, sevgiler,

Selamlar.

Önder bey ben çekme karavanıma sizden 2x150=300 wattlık monokristal güneş paneli ve 300w lık şarj regulatörü temin ederek montajını yaptırdım.

3 ad 125 Amper aküyü şarj ediyor.

İlkbahar ve sonbaharda havalar 3-4 gün bulutlu olunca yeterli olmuyor.

Onun için ilave 150 wattlık bir monokristal panel ilave etmek istiyorum. Şarj regulatörünüde değişmem gereklimi, gerekliyse

Gerekliyse 450 wattlık şarj regulatörünü nasıl temin edeceğim.

Birde bunların güncel fiyatları nedir. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Ali abi merhabalar, ve herkese de merhabalar. Artık pek fazla zaman bulamıyorum forumda yazmaya.

Seni telefonla aradım ama ulaşamadım. Sana fiyat vermekten öte senin güneş panellerini tespit etmem lazım. Yani hangi marka idi. ?

Ama sana tavsiyem mevcut panel grubunu ve şarj regülatörünü bozmayıp ayrı bir 150 Watt panel ve ayrı bir 10 Amperlik şarj regülatörü alman yönünde olacaktır. Yeni regülatörü de akülerine paralel bağlayabilirsin. Bu daha ekonomik bir çözüm olur sizin için. Tabiki ara uzatma kablosuda istediğiniz uzunluk için kesiti hesaplanarak hazırlanmalıdır.

Şu anda 145 watt Perlight marka güneş panellerini tedarik ediyorum. Doların rakamı oturduğunda yeni fiyatları ilan ederim. Şuanda KDV dahil 375 TL diyebiliriz tanesine. Piyasada çok daha ucuzlarını bulmak mümkün ama karavanlara alırken dayanıklı gövde ve cam yapısında ve kaliteli hücreli olmasına dikkat etmek lazım.
Şarj regülatörüne gelince, 10 Amper - 90 TL
Şarj regülatörü 30 Amper ekranlı - 135 TL
Şarj regülatörü 40 Amper ekranlı - (3 adet 150 watt rahatlıkla bağlanabilir) - 275 TL
300 Watt mppt cihazımız 380 TL
600 Watt mppt cihazımız 450 TL

Ayrıca yeni akülerimiz var bunlar güçlü - sağlam - uzun ömürlü ve ingiltere yapımı YUASA SWL-2500FR AGM tipi aküler. 34 kg'dır bir tanesi taşınabilir kulplu ve oldukça kompakt aküler. Karavanlar için ideal. Normal bir karavana 2 adet öneririm.
Senin gibi 3 adet koyunca tabiki dikkat etmek lazım çünkü şarjsız kalarak sülfatlaşmamalarına dikkat etmek lazım.

244 EURO + KDV olan liste fiyatları şu anda kampanya 425 TL + KDV buda yine kısa bir süreliğine herşey dövize endeksli olunca biz de artık TL fiyat vermekte zorlanıyoruz. Bu aküler gerçekten kolay şarj olabilen bir akü grubu ve oldukça dayanıklılar. Artık karavanlarda bunları kullanıyoruz.
Sevgiler,

IMG 7570

IMG 7569

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Geri