Gezenbilir Ormanı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,232

VitaEsMorte

Zirve
Sevgili arkadaşlar, bildiğiniz gibi bir süredir Gezenbilir Hatıra Ormanı Projesi için fizibilite çalışmaları yapıyorduk. Sitemiz üyelerinden Murat (TezMertek) arkadaşımızın önerisiyle bunu çok daha büyük bir projeye çevirmeye karar verdik. İlgili arazi İzmir Menderes'te Çileme Köyü'nde bulunuyor. Arazinin fotoğrafları ise aşağıda:

Arazinin GE ile alınmış görüntüsü:
CevrelenmiOT 2

1609 8

1609 7

1609 6

1609 5

1609 4

1609 3

1609 2

1609 1

1609

Herşey yolunda giderse Deretepe.org ve Gezenbilir.com işbirliği ile bu arazi ağaçlandırılacak. Daha da önemlisi arazi 49 yıllığına bize tahsis edilecek.

Etiketler

Ynt: Gezenbilir Ormanı

Bu başlık altında konuyla ilgili neler yapabileceğimizi tartışacağız. Ayrıca projenin bilgi paylaşımı konusu da buradan yürürse bütünlük sağlanmış olur.

Murat arkadaşım, eksik bir bilgi kaldıysa düzeltirsin artık :smiley:

Tebrikler Adaş ,

Pek eksik bilgi kalmış sayılmaz.
Üye arkadaşlarımızın konu hakkında sormak istedikleri herşeyi burada yanıtlayabilirim hemen.

Arazi tahsisi benim adıma yapılacak olsada , Gezenbilir.com Derneği olduğumuzda ortak bir protokol yaparız.

Sanırım bu konuyu ana sayfaya yerleştirsek daha uygun düşecek.
Çünkü gezenbilir.com adı altında yapabileceğimiz en kalıcı çalışma bu Özel Ağaçlandırma Çalışması olacak.

İlgi Projemiz için kendi web sitemde hazırlamış olduğum sayfanın linki ;

http://www.deretepe.org/index_dosyalar/page0177.htm

Bu konu başlığında Özel Ağaçlandırma çalışmamızın her bir aşaması tek tek anlatılıyor.!

Selam ve Sevgilerle ,

Öz Murat,

Bu konuda bir duyuru tüm üyelerin mail adreslerine gönderilebilirse katılım artabilir kanımca ::smiley:

02 Kasım Cuma günü Köy Muhtarı Mehmet Sever YILDIRIM ile yaptığımız görüşmeden fotograflar.

KopyasMuhtarileToplanti002

KopyasMuhtarileToplanti001

Muhtar ile görüşmeye ablam Hatice Öz ve arkadaşımız Ömer Adil Kutlu ile beraber gitmiştik.

Süperrrr. Yıllar Sonra Civcivlerimiz Geleneksel Gezenbilir Kampını Bu Ağaçlar Altında Serin Serin Yaparlar Adaş Muratları Teprik Ederim.

Civciv .? Hanımlar duymasın Erdem :smiley:
Köy İhtiyar heyeti toplantısı yarın. Manevi desteklerinizi bekliyoruz arkadaşlar. :smiley:

Çileme İlköğretim Okulu'nun müdürü Sayın Hamdi ARIK'ta bu çalışmaya katılacaklarını ve ellerinden geldiğince destek olacaklarını söyledi.

Bu arada Erdem, neden bir sonbahar da Gezenbilir.com Orman Kampı yapmayalım ki.??
İzmir Otogar da toplanır bizim ayarladığımız araçla Çileme Köy orman arazimize gideriz.

Hem bakım yapar hem kamp atarız.

O2 Kasım 2007 Cuma günü Çileme Köyü Muhtarı Mehmet Sever Yıldırım ile yapılan görüşmelerden ;

Köy Muhtarı Mehmet Sever YILDIRIM;

Alıntı:
Bu Murat ÖZ kimdir.? Tek başına ne yapabilir.? Ege Üniversitesi gibi bir kurum olarak talep olsaydı mantıklı olurdu.

Alıntı:
Kişiler alıp birkaç ağaç dikip 10 yıl sonra tapu için başvuruyor.Öyle birşey olacaksa benim köylüm başvursun daha iyi

demekte.

Ablam da ;

Alıntı:
Biraz ütopik ama biz orman yapmayı doğaya katkı sağlamayı istiyoruz. Urla İlçesi Barbaros Köyünde yaptığımız çalışmalarda bunu başardık.Burada da bunu yapmak istiyoruz.
Doğru yerlere başvurup destek alacağız

Muhtar ;

Alıntı:
Yine de inandırıcı değil

Ablam ;

Alıntı:
Biz her hafta sonu dağ tepe dolaşıp zaman ve para harcıyoruz. Bu zaman ve para harcamasını buraya ayıracağız ve başkalarını da buraya kanalize edeceğiz.

Muhtar ;

Alıntı:
Eğer öyle bir proje ise desteklerim. Heyet ile görüşeyim.Gelin toplanıp konuşalım.
Projeyi okulun web sitesine yükleyelim.
Müdür ile bağlantı kurun

Devamla ;

Konuşmalar arazide ki sulama projelerinden, dikenli tel ile çevirmeye kadar bir çok konuda olmuşsa da ana tema yukarıda ki gibiydi.

Köy Muhtarı Mehmet Sever YILDIRIM, 10 Kasım Cumartesi Saat 14:30 da bizleri Köy Heyeti ile toplantı yapmaya davet ediyor.

Evet,
Artık işin sonuna geldik.

Gezenbilir.com üyeleri olarak başarılı bir proje ortaya çıkarmak istiyorsak, web sitemizin adına uygun bir çalışmada tüm üyelerimizin ve yöneticilerimizin desteğine,bu toplantı da çok ama çok ihtiyacım var.!

İlgi için şimdiden çok teşekkür ederim.

Selam ve Sevgilerle,

TezMertek' Alıntı:
Civciv .? Hanımlar duymasın Erdem :smiley:
Köy İhtiyar heyeti toplantısı yarın. Manevi desteklerinizi bekliyoruz arkadaşlar. :smiley:

Çileme İlköğretim Okulu'nun müdürü Sayın Hamdi ARIK'ta bu çalışmaya katılacaklarını ve ellerinden geldiğince destek olacaklarını söyledi.

Bu arada Erdem, neden bir sonbahar da Gezenbilir.com Orman Kampı yapmayalım ki.??
İzmir Otogar da toplanır bizim ayarladığımız araçla Çileme Köy orman arazimize gideriz.

Hem bakım yapar hem kamp atarız.

Abii Civciv derken cocuklarımızı kastetmıstım.

Abı Kamp fıkrı guzel fıkrı bu zaman kadarda bır cok kez boyle kamp fıkırı gıbı planlar konuusldu ama bır turlu gerceklestırılemedı. ama sorun genel olarak zaman .

Anladım Erdem anladım.

O yüzden hanımlar kızar diyorum ya.!

Kamp olayına gelince ; Eylül ortası okullar açılmadan bir hafta belirler gelmeye çalışırsınız.!
Arazi kaçmıyor ya :smiley:

Bu arada Cumartesi günü Köy İhtiyar heyeti ile toplantı yaptık. En kısa zamanda Orman İşletme Şefliği ile temas kurarak tahsisi sağlanacak arazinin sınırları belirlenecek.

Aralık Ortasında ya da Bayramdan sonra toplu fidan dikimi yapacağız.
İzmir li gezenbilir.com cu üyelere otomatik mesaj atmamız lazım.

Selamlar,

Öz Murat,

Merhaba Arkadaşlar ,
10 Kasım 2007 - Cumartesi Çileme İlköğretim Okulu Müdür odasında, Köy Muhtarı Sn. Mehmet Sever YILDIRIM ve Köy İhtiyar Heyeti ile yaptığımız toplantıya ev sahipliği yapan Okul Müdürü Sn. Hamdi ARIK'a Teşekkür ederiz.

Projenin tanıtım dosyalarını üyelere göstermekten ve sorulan sorulara yanıt vermekten fazlaca resim çekemedim.

Kytoplanti004

Kytoplanti005

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri