Gezenbilir Off-Road Grubu OTİZMLİ Çocuklar İçin Engelleri Aşıyor - İstanbul (24 Nisan 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 335
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,167
Ynt: Gezenbilir Off-Road Grubu OTİZMLİ Çocuklar İçin Engelleri Aşıyor - İstanbul (24 Nisan 2011)

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

IMG 5232

IMG 5239

IMG 5245

Etiketler

Ynt: Gezenbilir Off-Road Grubu OTİZMLİ Çocuklar İçin Engelleri Aşıyor - İstanbul (24 Nisan 2011)

Gerçekten de öyle..hemde sabah sabah... :D :D :D ;D ;D ;D

Otistik çocuklar yararına düzenlenen 24 Nisan etkinilğinin çok güzel ve iyi niyetli bir organizasyon olduğuna inanıyorum hazırlayanların ve emeği geçenlerin eline sağlık yalnız söylemeden geçemeyeceğim bir şeyler var.
nedense bizim ülkemizde her şey amacının dışına çıkarılmakta ve emekler boşa gitmektedir. bildiğiniz üzere asıl amacı otistik çocukların 4x4 araçlar ile toplanma yerlerinden alınarak özel hazırlanmış parkura getirilip gezdirilmesi olan bu etkinliğe. 80 adet 4x4 katılmasına rağmen 5 yada 6 adet otistik çocuğun katılması ailelerin bu konuya sıcak bakmadığını gösteriyor .yada platformun eksik organizasyonu nu işaret ediyor. Hayır 5 cocuk yeterli diyenlere de şunu söylemek istiyorum. biz offroad cular zaman ayırarak geldiğimiz bir etkinlikte birer çocuğu gezdirip varlığımızın amacını gerçekleştirmek isterdik. bu konuda sayın organizatörlere fikirimi duyurmak istedim.

arkadaslar yaptıgınız iş ne kadar taktir edilse azdır böyle seylerin yapılması gercekden de insanı gururlandırıyor bu tip organizasyonların devamını diliyorum sizleri seviyorum aarkadaslarım.İyi ki varsınız ayrıca gezenbilir ailesinin bi mensubu olmaktan mutluluk duyuyorum.

xkirpix' Alıntı:
Otistik çocuklar yararına düzenlenen 24 Nisan etkinilğinin çok güzel ve iyi niyetli bir organizasyon olduğuna inanıyorum hazırlayanların ve emeği geçenlerin eline sağlık yalnız söylemeden geçemeyeceğim bir şeyler var.
nedense bizim ülkemizde her şey amacının dışına çıkarılmakta ve emekler boşa gitmektedir. bildiğiniz üzere asıl amacı otistik çocukların 4x4 araçlar ile toplanma yerlerinden alınarak özel hazırlanmış parkura getirilip gezdirilmesi olan bu etkinliğe. 80 adet 4x4 katılmasına rağmen 5 yada 6 adet otistik çocuğun katılması ailelerin bu konuya sıcak bakmadığını gösteriyor .yada platformun eksik organizasyonu nu işaret ediyor. Hayır 5 cocuk yeterli diyenlere de şunu söylemek istiyorum. biz offroad cular zaman ayırarak geldiğimiz bir etkinlikte birer çocuğu gezdirip varlığımızın amacını gerçekleştirmek isterdik. bu konuda sayın organizatörlere fikirimi duyurmak istedim.

söylediklerinizde kısmen haklı olmanıza rağmen oraya 1 tane çocuk bile gelse ve gülümseyerek ayrılsaydı kendi adıma herşeye değerdi. Bunlar ilk adımlar her geçen sene katılımın daha çok olacağını umuyoruz. Sizin veya bizim için çok önemli olmasada o etkinlik 5-6 çocuğun hayatını değiştirdi belki azda olsa ve onlara güzel bir gün geçirttik, arkadaşlarına anlatacakları güzel anıları oldu.

daha ne olsun

Tempus' Alıntı:
söylediklerinizde kısmen haklı olmanıza rağmen oraya 1 tane çocuk bile gelse ve gülümseyerek ayrılsaydı kendi adıma herşeye değerdi. Bunlar ilk adımlar her geçen sene katılımın daha çok olacağını umuyoruz. Sizin veya bizim için çok önemli olmasada o etkinlik 5-6 çocuğun hayatını değiştirdi belki azda olsa ve onlara güzel bir gün geçirttik, arkadaşlarına anlatacakları güzel anıları oldu.

daha ne olsun
haklısın Kürşad teşekkür ederim göç gide gide düzelir demiş atalarımız niyet etmek ve başlamak çok önemli arkası gelir hep beraber duyurmak ulaşmak zamanla olacak işler zaten herkeside getirmek mümkünde değil iyi geceler

Biz bu etkinliği geçen sene Ankarada yapmıştık çoğunuzun belki haberi bile olmamıştı, çok daha düşük katılımla olmuştu. Basında çok daha az yer almıştı. Bu sene kat kat daha iyi oldu hepsi, gelecek senede bundan daha iyi olur.

Tempus' Alıntı:
Biz bu etkinliği geçen sene Ankarada yapmıştık çoğunuzun belki haberi bile olmamıştı, çok daha düşük katılımla olmuştu. Basında çok daha az yer almıştı. Bu sene kat kat daha iyi oldu hepsi, gelecek senede bundan daha iyi olur.
ben sizi destekliyorum Ankaradaki etkinlikten haberim var sizin kadar genç olsam uzakları yakın eder aranızda olurdum şimdi ancak sizlere dua ediyorum yolunuz iyi devam edin kardeşim sizleri seviyor takip edebiliyorum selamlar

küçük ağa' Alıntı:
ben sizi destekliyorum Ankaradaki etkinlikten haberim var sizin kadar genç olsam uzakları yakın eder aranızda olurdum şimdi ancak sizlere dua ediyorum yolunuz iyi devam edin kardeşim sizleri seviyor takip edebiliyorum selamlar

Saol abi destekleriniz önemli

Kürşat Bey haklı, geçen yıl Nisan başı yapmıştık. Daha soğuktu. Küçük çocuklarımızdan hastalananlar olmuştu. Bu yıl ailelerimiz olarak değil ama Gezenbilir olarak daha çok katılım vardı. Üstelik aynı gün İzmir'de de Gezenbilir'den 8 araç ve Platform'dan 12 çocuk ve aileleri ile off-road yapıldı. Önümüzdeki yıl Nisan sonu-Mayıs başı bir zamanda, artan deneyimlerimizle aynı gün bir kaç yerde etkinlik yapabiliriz. Programımıza erken koyarsak medyada daha çok yer almak imkanımız olur. Çocuklarımızın eğlenmesi kadar toplumun dikkatini otizme çekmek için bu da çok önemlidir.

ilgim' Alıntı:
Çocuklarımızın eğlenmesi kadar toplumun dikkatini otizme çekmek için bu da çok önemlidir.

Aynen.

Çok arzu etmiş olmama rağmen ve son ana kadar ümidimi koruduğum halde bazı özel nedenlerle katılamadım.
Gerçi nazlı " yürürevimle " sizlerin yoldan çıkmış halinize ayak uyduramazdım ama bu gönül insanlarını,
" gençlerimizi " tanımak, doğrusu ya, beni çok mutlu edecekti.
Bu hassasiyete sahip gençlerimizin var olduğunu bilmek Türkiye'mize daha umutlu bakmayı sağlıyor.
Sizlere teşekkür ederim, beni çok duygulandırdınız.

nejla hanimin da paylastigi gibi bu yil es zamanli olarak iki farkli sehirde duzenlendi. sizler istanbuldayken bizler de izmirde bir organizasyon yaptik, yani bu isi her gecen gun gelistiriyoruz hep birlikte. ilerleyen yillarda cok daha buyuk ve genis organizasyonlar da yapariz... gecen yil ankarada cok daha kalabaliktik ama bu yil iki farkli sehire yaydik. onumuzdeki yillarda daha da buyuturuz umarim...

Eşimin yazdığı gibi otizm iletişimi ve sosyalleşmeyi vurduğu için beraberinde pek çok zorluk getirir. Biz bir kere Alaçatı'ya gittik. Ana caddede bir kumru yeyip caddenin sonuna kadar bile göremeden, sahile inmeden geri döndük. Aynısını Yeni Foça'da yaşadık. Akrabalarımıza gittik. Sofra hazırdı. Bizim yiyenbilir oğlumuz hızla yemeğini bitirip, biz hal hatır soramadan geri dönmek zorunda kaldık. Şimdi iletişimi arttı. Geçtiğimiz yaz Gezenbilir'in Bartın Güzelcehisar'daki çadırlı kampında mutlulukla kalıp bize büyük bir sürpriz yapabildi.

Yani otizmli çocuğun ailesi düzlükten 45 derece eğimli çamurlu su birikintisine girerken ilk metrede önüne çıkan kocaman bir kayaya azimle tırmanmaya çalışan bir off-road sürücüsüdür. Otizmin getirdiği yaşantı karmaşası içinde nefes alabilecekleri, çocuklarının ve kendilerinin çok ihtiyacı olan, kendilerine ayırdıkları zamanlar için bizlere düşen yılmadan desteğimizi sürdürmektir. Bu yıl çocuklarımızın eğlenmesine oranla daha fazla(İzmirli aileler harika, sözüm İstanbullulara) kamuoyu farkındalığı yarattık. Önümüzdeki yıllarda her ikiside olacaktır.

Otizm yaşantımıza gireli 33 yıl oldu. 22 yıldır Derneğimiz hizmette. Çok işler başardık. Ancak pek çoğu önümüzde yığınla yapılmayı bekliyor. Gezenbilir ile tanışmam 2 yıl önceydi. 2 yılda Gezenbilir ailesinden gördüğüm duyarlılıktan son derece mutluyum. Motivasyonumuzu arttırmak için bu destekler önemli. Ailelerimiz ve çocuklarımız adına, bugünümüz ve geleceğimiz için hepinize çok teşekkür ediyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR