Gezenbilir Off-Road Grubu Kars Projesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 387
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,387

SEVAL

www.sevalduban.com
Web
www.sevalduban.com
Gezenbilir’ in yüreği sevgi dolu üyeleri ve destekçileri,

Aylar öncesinde off road grubundan bir iki arkadaşımın Kars’ a gezi düzenlesek mi fikrinden bugün çok keyifli bir proje çıkardık ortaya. Kars’ a gezi düzenleyelim, oraya gitmişken de eli boş gitmeyelim. Oralar uzak köylerimiz, bizim orada geleceğe umutla bakan öğrenci kardeşlerimiz var. Yüreklerini ısıtamazsak da ayaklarını ısıtalım onlara birazcık da olsa destek olalım istedik. Önce bir okul ile başladı. Sonra dedik ki biz yüreği sevgi dolu kocaman Gezenbilir ailesiyiz, bir okul bize yakışmaz. Bunun üzerinde Kars’ ta Arpaçay, Digor, Sarıkamış, Gölbaşı ilçelerinde, Ardahan’ da Göle ilçesinde toplam 5 okulda 413 kardeşimizin öğretmenlerine ulaştık.

413 kardeşimizin yardım ihtiyacını belirledikten sonra en zorlu kısım başladı. İsimler ve kardeşlerimizin ayak numaraları, bedenleri öğrenildi. Bu miniklerin ayaklarını ve bedenleri sıcak tutabilecek bot ve montlar araştırıldı. Alım yapılacak firmalar incelenip telefonlar edildi. O kadar heyecanlı bir koşuşturmaca vardı ki, herkes daha iyisi olsun diye can atıyordu. Gezenbilir anasayfasında duyuru yapıldı ama asıl hummalı çalışma proje yönetim sayfasında yapılmaktaydı.
Tüm bu aşamalarda projede görev alan arkadaşlarımızla binlerce kez mesajlar yazıldı tartışmalar yapıldı. Bu projeyle yatıp bu projeyle kalkıyorduk. Çok sabah hatırlıyorum ki bu projenin fikir babası Burak arkadaşımızın telefonuyla başlamışımdır güne :smiley:

Tüm bu koşuşturmacalar devam ederken gün geldi ve biz malzemeleri Kars’ ta ki bir depoya ulaştırdık. Proje bitiş tarihinden bir hafta önce depomuzda 413 tane kardeşimiz için bot, mont, çorap, çamaşır, diş fırçası ve macun, çanta, şapka ve en güzeli çikolatalar ile şekerlemeler hazır haldeydi. Ayrıca da cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz kardeşlerimiz Ata’ mızın bize bahşettiği bu özgürlüğü her daim hatırlasınlar diye Atatürk Bayrağı, maskı ve Türk Bayraklarını da yanımızda götürüyoruz. Kardeşlerimiz şanlı bayrağımızın dalgalandığı gökyüzünün altında yetişsinler diye.

Sıra yollara düşmeye gelmişti. 13 Mart’ ta İstanbul, Ankara ve Antalya’ dan araçlarıyla yola çıkacak olan arkadaşlarımın hepsi heyecanla yollara koyuldular. Ben de Pazar öğlen vardım Kars’ a. Havaalanında beni bu projenin en emekçi üyesi Tarık ve eşi Neslihan karşıladı bizi. Bir iki saat sonra da tüm ekip toplandı öğretmen evinde. Sonrasında el birliğiyle çantalar hazırlandı dağtım için. Ertesi gün de malzemeleri yükleyip kamyona başladık dağıtıma. Bu kısımdan sonrasını anlatmayacağım. Onları fotoğraflar eklendikçe sizler kendiniz göreceksiniz. Çünkü hislerimizi ancak fotoğraflarda ki mimikler anlatabilir.

Bu projenin fikir babaları ve proje yönetimde olan arkadaşlarım Burak Akkan, Cihan Ülker, Ahmet Öztürk, Faruk Kayhan, Tarık Yılmaz ve Mustafa Kemal Güner Bey arkadaşlarıma, projemizi hayata geçirebilmemiz için bize ön ayak olan Rottweiler Irk Derneği ve Esra Akeroğlu arkadaşıma gönülden teşekkür ederim. Projeye bu ekiple başlamıştık. Fakat Kars’ a gittiğimizde gördüm ki bizden daha fazla çaba sarfeden Fako Amca ve Tarık’ mış aslında. Ayrıca bu ekibe Mete Bey, MKG ağabeyimizin sevgili eşi, kuzucuğum Fundacım, Ufuk ağabey, Sedat, Mehmet Ali ve Hilal de dahil oldular. Bu ülkenin geleceği olan kardeşlerimize bir nebze de olsa destek olmamıza yardımcı olan bu ekiple çalışmak inanılmaz keyifliydi. Birlikte endişelendik, birlikte sabırsızlandık ve sonunda birlikte başardık.

Bu başarıya ulaşmamızın en önemli kısmını oluşturan ise değerli üye ve destekçilerimiz. Siz gönlü sevgi ve umut dolu destekçilerimiz olmasaydı bu proje bizim için sadece güzel bir hayal olarak düşüncelerimizde kalacaktı. Çok kısa sürede maddi ve manevi desteği temin etmiş olmamız bize çok büyük umut bahşetti. Tüm Gezenbilir ailesine çok çok teşekkür ediyorum. Bu ailenin bir parçası olmak gurur veriyor insana :smiley:

Tüm bu proje ekibinin dışında gerçekten minnet duyduğum birileri daha var. Okan Tozun ve kameraman arkadaşım Ercan. Yaban Tv projemizin en büyük destekçisi. İzci programının yapımcısı olan Okan Tozun ve kameraman arkadaşım Ercan da bizimle birlikteydi orada. Geliş amaçlanın farklı olmasına rağmen onları da daha ilk dakikalarda ekibimizin bir parçası olarak görmek gurur vericiydi. Her ikisi de yeri geldiğinde kamerayı mikrofonu bırakıp işlerin ucundan tuttu. Ercan’ ın kamerayı kenara bırakıp kamyonu yüklerken elinden süzülen kanlara rağmen çalışmaya devam ettiği anları hiç unutmayacağım. Her ikinize can-ı günülden teşekkür ediyorum.

Şu an dönmüş ve böyle bir projede yer almış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Muhtemelen de birkaç hafta suratımda kocaman bir gülücükle dolaşmaya devam edeceğim. Fotoğraflar eklendikçe eminin sizde ortak olacaksınız duygularıma :smiley:

Seval DUBAN

Etiketler

Ynt: Gezenbilir Off-Road Grubu Kars Projesi

ata036' Alıntı:
seval ablam teşekkürler işte bu diyecek başka bir şey bulamıyorum

Tarıkcım,
Asıl ben teşekkür ediyorum. Artık biliyorum ki Kars' ta bir Faruk Amcam, Iğdır' da da Tarık ve Neslihan kardeşim var.
Umarım sizin çocukların kızgınlığı çabuk geçmiştir. Sizi bir kaç gün ayrı bıraktık.
Her şey için tekrardan çok çok teşekkür ederim.

SEVAL' Alıntı:
Tarıkcım,
Asıl ben teşekkür ediyorum. Artık biliyorum ki Kars' ta bir Faruk Amcam, Iğdır' da da Tarık ve Neslihan kardeşim var.
Umarım sizin çocukların kızgınlığı çabuk geçmiştir. Sizi bir kaç gün ayrı bıraktık.
Her şey için tekrardan çok çok teşekkür ederim.
elbete herzaman kapımız açık ablacım bizde biliyoruzki istanbulda bir seval kardeşimiz var ve tabi diğerlerini unutmayalım ankara istanbul antalyadan çok güzel dostluklar kazandığıma inanıyorum hem minicik yürekleri ısıttık diye düşünüyorum hemde ebedi dostluklar kazandık daha ne olsun ne mutlu bize
çocuklar konusunda sıkıntı yok yanlarına gittiğimizde keyifleri gayet iyiydi :D nerdeyse bizimle glemeyeceklerdi bile :D :D

Bizlerde burada sıcak oturduğumuz koltuğumuzda böyle samimi çalışmalarınızı meraklı gözlerle takip ederken emeği geçenleri tek tek tebrik ediyor paylaştıkça artan tadı birkez daha tatmış oluyoruz.Bundan sonraki çalışmamalarınızda başarılar temenni ediyorum.
THE FARUK bey bu sessizliğinizin arkasında bize görsel süprizlermi hazırlıyorsunuz. ;) Bekliyoruz ::smiley:
Ayrıca yapılan bu yardımlaşmanınYaban tv izci proğramında yayınlanma gün ve saatini verebilirseniz seviniriz.
Saygılarımla

Merhabalar,

Dün mutlu ve huzurlu bir şekilde Kars'tan ayrıldık.Bu projeyi öncelikle Kars gezisi olarak düşünüp sonradan Kars'ta bulunun ihtiyaçı olan öğrencilerin yüzünü güldüren ve mutluluğa boğan bir projeye dönüştüren ve bu projenin içinde bulunmamızı sağlayan ;Burak Alkan ,Cihan Ülker,Ahmet Öztürk, Faruk Kayhan ,Tarık Yılmaz,Mustafa Kemal Güner,Esra Akeroğlu, Sevtap Dilek Çimen arkadaşıma ,ihtiyaç sahibi okulları ayarlayıp onlarla irtibata giren ve 413 öğrencinin sevincini paylaşmamızı sağlayan Seval Duban'a ( Kuzucuğuma ) Sedat ,Mehmet Ali , Hilal , Mustafa abinin eşi canan abla , Mete abi , Ufuk abiye ve gezenbilir ailesine, yardımlarını esirgemeyen herkese çok çok teşekkür ederim .

Kars'ta bu proje için bizden daha vazla koşturan Fahrettin amcaya ,Tarık Yılmaz ve eşi Neslihan'a ve bizi Kars'ta dört dörtlük ağırladıkları için ayrıca teşekkür ederim .

Projemizin destekcisi Yaban tv,İzci programının yapımcısı Okan Tozun'a ve kameraman Ercan'a emeklerinden ötürü teşekkür ederim .

Fotoğraflarlada bu güzel projedeki mutluluğu ve huzuru sizlerde bizimle paylaşacağınızı umuyorum.

Pazar herkez Kars'ta .Fahrettin amcanın deposunda bulunan malzemeleri ayırarak paketlemeye başladık.

DSC_1798.JPG

DSC_1783.JPG

DSC_1771.JPG

DSC_1803.JPG

DSC_1815.JPG

DSC_1769.JPG

DSC_1752.JPG

DSC_0028%7E0.JPG

DSC_0032%7E0.JPG

DSC_0041.JPG

DSC_0077.JPG

DSC_0087.JPG

DSC_0110.JPG

DSC_0083.JPG

DSC_0101.JPG

Ellerinize Sağlık çok güzel olmuş;

Ne kadar takdir edilse azdır.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Kuzucuğum fotoğraflar çok güzel, ellerine sağlık :smiley:

Ekibin geri kalanı yollarda hala. Biraz önce Burak ile görüştüm şu an Trabzon' dalarmış. Yola çıkıyorlar.
Gece de farklı bir yerde konaklayıp yarın İstanbul' da olacakmış. Diğer arkadaşlar da Antalya ve Ankara' ya ulaşacaklar.

Evlerine ulaşan arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum :smiley: Fundacım, fotoğraflar çok güzel teşekkürler :smiley:

Pazartesi milli eğitim müdürlüğü bir kamyonet ayarladı eşyaların okula temini için onlarada teşekkür ederiz.

DSC_0176.JPG

DSC_0158.JPG

DSC_0149.JPG

DSC_0172.JPG

DSC_0154.JPG

DSC_0194.JPG

DSC_0183.JPG

DSC_0209.JPG

DSC_0216.JPG

Seval'cigim ilk gideceğimiz Şehit Er Alparslan Kaya İ.Ö.O. aradı ve öğretmene yola çıktığımızı haber verdi.

DSC_0220.JPG

DSC_0221.JPG

Okula varış.Müdür beyle birlikte öğretmenler derste olduğu için güzel kızımız karşıladı bizi.

DSC_0249.JPG

DSC_0250.JPG

DSC_0258.JPG

DSC_0311.JPG

DSC_0272.JPG

DSC_0292.JPG

DSC_0254.JPG

Faruk abi bütün okulara Türk bayrağı, Atatürk bayrağı ve maskı hediye etti.

DSC_0320.JPG

DSC_0348.JPG

DSC_0335.JPG

DSC_0304.JPG

DSC_0360.JPG

DSC_0373%7E0.JPG

DSC_0371.JPG

Ortada ciddi bir emek ve titizlikle yürütülen çok anlamlı bir proje var. Projenin hayata geçirilmesi için emek ve zaman harcayan, maddi manevi destek olan tüm arkadaşlara
teşekkürlerimi ve tebriklerimi iletiyorum. İyi ki varsınız :smiley:

İkinci okulumuza doğru yola çıktık. Bir tek öğretmenin olduğu özveriyle eğitim verdiği Gölbaşı İ.Ö.O.

DSC_0469.JPG

DSC_0466.JPG

DSC_0388%7E0.JPG

DSC_0404%7E0.JPG

DSC_0383.JPG

DSC_0395%7E0.JPG

DSC_0408.JPG

DSC_0438.JPG

DSC_0426.JPG

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri