Gezenbilir Mersin Grubu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZENBİLİR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,743
Ynt: Gezenbilir Mersin Grubu

Erdal bey sitemize hoşgeldiniz, mersin - tarsus grupları olarak ortak geziler yapıyoruz,

sitede off road/gezilerimiz/akdeniz bölümleri altında gazilerimizin detaylarını ve fotoğraflarını görebilirsiniz.

yakında gezi planımız var katılmak isterseniz siteyi takip edebilirsinzi veya isterseniz haberdar ederiz sizi, selamlar

Etiketler

Herkese Merhaba,

Ben Mersin'den Erman
1981 doğumluyum,
Trekking, Kampçılık ve Balık avı ilgi alanlarımdır.

Merhaba çok memnun oldum.

Ben 3-4 sene ODTÜ izci grubunda izcilik yaptım. Öğrenciliğimin son yıllarında fazlaca kamp yaptım. Şimdi ise eski günleri arıyoruz. Mersin çevresinde çok fazla kamp ve trekking parkuru mevcut ama henüz tam olarak kendimi veremedim. Merdak'ın bişeyler yaptığını biliyorum ama henüz dahil olamadım.

Umarım bundan sonra daha iyi olacaktır.

Bu haftasonu Belemedik - Hacıkırı'na gitmeyi düşünüyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Mersin'den Belemedik'e mi gitmeliyim? Kendi aracımla ulaşabilir miyim? Hacıkırı'ndan Belemedik dönüşünü trenle yapabilir miyim? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz acaba? Güzel bir plan yapıp iş arkadaşlarımı götürmeyi planlıyorum.

ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Adana'ya 117 km, Pozantı'ya ise 9 km uzaklıkta bulunan bu yayla köyüne tren veya Pozantı üzerinden araçla stabilize yol ile ulaşılır. Ayrıca, yakındaki Anbaş Köyü'nden geçen stabilize yol ile de ulaşılabilir. Demiryolu istasyon binası kapalıdır. 1981'de meydana gelen büyük bir sel nedeni ile Çakıt Suyu'nun yatağı oynayarak değişmiştir. Belemedik'ten, Çakıt Vadisi takip edilerek 1900'lü yıllarda Almanlar tarafından demiryolu yapımı için lojistik amaçla yapılan yol üzerinden Hacıkırı'na da gidilebilir(arazi araçları ile).

Murat Yazgı,
1976
Aslen Trabzonluyum, Adanada çalışıyorum.
Yazları Tömükte oturuyorum.

Kamapçılık, fotoğrafçılık, trekking, dalış, balık avı Offroad, Kanyoning ve aklınıza gelen bilimum doğa sporları itina ile yapılır...

Gerçekten farkında bile değildim böyle bir başlık olduğunun.
Sürekli güncelelyelim burayı. Sayımızı bilelim. Ve lütfen aktivitelerden haberdar olalım :smiley::smiley:

aktivite derken pazar günü saat 10 da endurocu arkadaşlar buluşup, çamlıyayla'ya, orada yemek yeyip, papazın bahçesine gidecekler. müsayit olursam gideceğimde 10 km yol bozuk focusun altını vuracağım diye gidemeyeceğim sanırım. ktm motoruda sattım daha defenderide alamadım ;D ama araştımalarım sürüyor.

ben bir yıldır üyeyim ama mersin grubunda hareket olmadı...
hareket edilmesi zor , çok büyük gruplardansa küçük gruplu geziler daha mantıklı geliyor bana..

Aslında, Murat ( Tezzmertek ) arkadaşımızın bir konuda dediği gibi, zaman, imkan ve olanak :smiley:

Küçük grupları hareketlendirmek daha kolay oluyor.

Haydı o zaman, bende çırpınıp duruyorum ama, iletişim halinde olursak bişeyler çıkar ortaya,

bende mersinden sebiha, 55 yaşındayım, babaanne vede anneanneyim, mersinde yaşıyorumda aslen tarsusluyum, karavanım var, bisiklet binerim, becerebilsem balıkta tutacağım ama daha olmadı ;D hatta eski bir cip bulursam sizinle dağlara bilem gelirim ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri