Gezenbilir; Ilgaz Küçük Hacet Kış Tırmanış Raporu (25 - 26 Şubat 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,444
Ynt: Gezenbilir; Ilgaz Küçük Hacet Kış Tırmanış Raporu (25 - 26 Şubat 2012)

Gozak' Alıntı:
merhaba,

teşekkürler, evet pek kolay olmadı.

hatırladığım kadarıyla kimsede hyvent dış katman yoktu. zaten üst olarak sadece efe bey'de tnf gore-tex vardı. diğerleri marmot ve lowe alpine gore-tex'di. Ancak efe bey ve bende tnf'nin apex kumaşlı ice fall pantolonu vardı.

Ama hyvent'in o şartlarda iş göreceği kanaatindeyim. tabii ki denemek gerekiyor. nefes alabilirlik ve rüzgar/su geçirmezlik değerleri gore-tex'e göre daha düşük olduğu için belki de sorun çıkarabilir ama belli de olmaz. bu biraz da sizin vücut yapınızla alakalı bir durum.

İlginiz için teşekkür ederim. İnşallah ben de yakın zamanda deneyeceğim hyvent'i. Benim tereddütüm su geçirmezlik konusunda orta katman olarak windstopper kullancağımdan rüzgar sorun olmaz diye düşünüyorum 1-2 saat yağmur altında iyi bir performans göstermişti gore-tex ceketlerin fiyatları çok yüksek olduğundan mecburen bu tarz kumaşları denemek zorunda kalıyorum umarım yüz üstü bırakmaz. İnternet sitesinde bol keseden yardırmışlar malum ordaki açıklamalara pek güvenmiyorum ben... Cevabınız için teşekkürler.

Etiketler

the north face' Alıntı:
İlginiz için teşekkür ederim. İnşallah ben de yakın zamanda deneyeceğim hyvent'i. Benim tereddütüm su geçirmezlik konusunda orta katman olarak windstopper kullancağımdan rüzgar sorun olmaz diye düşünüyorum 1-2 saat yağmur altında iyi bir performans göstermişti gore-tex ceketlerin fiyatları çok yüksek olduğundan mecburen bu tarz kumaşları denemek zorunda kalıyorum umarım yüz üstü bırakmaz. İnternet sitesinde bol keseden yardırmışlar malum ordaki açıklamalara pek güvenmiyorum ben... Cevabınız için teşekkürler.

yapacağınız aktiviteye göre sonuçlar değişecektir. içinize mutlaka termal içlik giyin. bir de size tavsiyem orta katman olarak windstopper'dan çok polar türevi birşey olmasıdır. hem yalıtım daha iyi olur hem de daha hafif olur. tabii bu demek değildir ki windstopper işe yaramaz sadece yapı itibariyle teri vücuttan uzaklaştırmakta biraz daha zorlanır.

hyvent ile ilgili tecrübelerinizi buraya yazarsanız biz de öğrenmiş oluruz.

benim üstümdeki dış katman ntf hyventti... Hasan dağı, erciyes ve birçok aktivitide kullandım performansı çok iyi tavsiye ederim...Fotolarda göre bilirsiniz...

erturk77' Alıntı:
benim üstümdeki dış katman ntf hyventti... Hasan dağı, erciyes ve birçok aktivitide kullandım performansı çok iyi tavsiye ederim...Fotolarda göre bilirsiniz...

Hmm gerçekten mi bu bilgi gerçekten içimi rahatlattı ceketinizi model olarak biliyor musunuz acaba ?

The North Face ( M EVOLUTION TRİCLİMATE CEKET) modeli...

erturk77' Alıntı:
The North Face ( M EVOLUTION TRİCLİMATE CEKET) modeli...

Tamam bendekide aynı kumaştan içinde poları olmayanı çok teşekkürler tecrübelerinizi paylaştığınız için...

erturk77' Alıntı:

doğru ben sendekini unutmuşum ertürk.

arkadaşlar hepinizi tebrik ederim, kareler çok güzel elinize sağlık

Yıne gıderız Guncel olmaz mı:smiley: kısmetse hasan da goruselım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri