Gezenbilir; Ilgaz Küçük Hacet Kış Tırmanış Raporu (25 - 26 Şubat 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,453

EKARAIS

Şimdi orada olmak vardı demek yerine oraya git
Yer
İstanbul
Hafta sonu yaptığımız kamplı etkinlikte 10 kişilik Gezenbilir Ilgaz tırmanış ekibi eksiksiz bir şekilde zirveye ulaşmış ve sağ salim geri dönmüştür. Çok da ideal olmayan hava koşullarına rağmen zirveye ulaşmayı başaran bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

Murat katılım listemizi ve telefon numaralarımızı daha önceden bölge jandarma karakoluna bildirmişti. Bunu herzaman yapmak lazım. Emniyet açısından önemli. Cumartesi günü öğleden sonra Karayolları Ilgaz Bakımevinde buluştuk. Derin karda iz açarak Ilgaz ovasında geldik. Hava kararırken çadır yerlerimizi hazırlamış, çadırlarımızı kurmuştuk. Hava -3C olup hafif kar yağışı durmadan devam etti. Sabaha doğru kar yağışı durdu. 07h30'da yürüyüşe başladık. Hava kapalı fakat yağışsızdı. Önce Küçükçal tepesi aşıldı. Zaman zaman güneş yüzünü gösterdi. Geyik gediğine vardık. Sis bastı. Küçük Hacet zirvesine doğru yükselmeye başladık. Yürüyüşe başladıktan 6 saat sonra 13h30'da yoğun sis ve tipi altında zirvedeydik. Dondurucu soğuk olduğundan zirvede fazla kalamadık. İstiklal marşımızı okuyup fotoğraflarımızı çektik. Sonra doğru aşağı. Sert kar olan yerlerde izler belli olmuyordu. Sis altında GPS yardımıyla tırmanış izimizi takip ederek 3 saatte kampa ulaştık. Hemen kampı toplayıp (17h30) yola devam ettik. 19h00' da araçlarımıza binmiştik. Dönüş yolunda jandarma komutanı cep telefonumuzdan arayıp bir sıkıntımız olup olmadığını sordu. Kendisine ayrıca teşekkür ederiz.

Bu etkinliğin zor yanı derin ve yumuşak karda sürekli iz açmak zorunda kalmamızdı. 50 - 60 adımda bir değişerek ilerledik. Buna rağmen Küçükçal tepesine çıkan çamlık yamacı tırmanırken oldukça zorlandık ve çok vakit kaybettik.

Neye şimdi aklımızda zirve başarısı, kaslarımızda yorgunluk ve ağrı ile eve dönmüş bulunuyoruz.

DSC 0867

DSC 0873

DSC 0877

Etiketler

Güzel bir o kadar'da yorucu bir faaliyet oldu.Kar,tipi,sis hepsini bir arada yaşadığımız,bata çıka karda iz açarak ilerleyip keyifli bir zirve gerçekleştirdik.Tüm arkadaşları tekrar tebrik ediyorum.

Sıkı bir faaliyet daha bizi bekliyor.Hasan Dağında görüşmek dileğiyle.

Selamlar,

Murat

Pazar sabağı 03:00 de Ankara'dan hareket ettim amacım yaylada kamp atan arkadaşlara zirveye hareket etmeden yetişmek idi. saat 06:00 da karayollarında olmak ve 07:00 kamp atan arkadaşların yanına ulaşmaktı.. Evdeki hesap çarşıya uymaz derler... Yol çok kötüydü kar, buz ve sis birde kar temizleme çalışmalarından dolayı köstebek yuvasına dönmüş yollar da çabası, neyseki sağ sağlim 07:30 karayollarına 1,5 saat rotarla ulaştım.malzemelerimi hazırlarken 10 dakika sonra çankırıdan katılcak olan çankırı tdf temsilcisi ve arkadaşı da karayollarına geldi. onlarla beraber kampa doğru yürüyüşe geçtik, arkadaşlarımızın izlerini tekip ederek 1 saatlik yürüyüşünden sonra kampa ulaştık ve durmadan izleri takip ederek önde ki arkadaşlarımıza yetişmek için hiç mola vermeden tırmanışa devam ettik...Küçül çal tepesini ( Burayada küçük çal tepesi diyenleri anlamıyorum bence devasa çal demeleri lazım) aşdığımızda arkadaşları orada yakaladık ve birlikte zirveye çok zorlu bir tırmanışla ulaşmayı başardık...Kaslarımızı yaktık adeta... tüm katılan arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum...
bu faaliyeti organize eden murat ve Efe abiyi kutluyorum...Hasan dağında görüşmek ümidi ile...

saygılarımla
Ertürk AŞAR

Merhaba,

Katılan herkesi tebrik ediyorum tekrar. Efe abi, organizasyon için de teşekkür ederim. Senden bir ricam olacak lakin. Hatırlarsan zirvede bizim boş flamalı resimlerimiz var idi. Onları benim e-posta adresime orjinal boyutları ile yollarsan memnun olurum. Yakın zamanda onları photoshopta işleyip okula rapor yazmam gerekiyor. alperatmaca@gmail.com

Ynt: Gezenbilir; Ilgaz Küçük Hacet Kış Tırmanış Raporu (25 - 26 Şubat 2012)

Alper Alper

Photoshop ile Everest'e çıkmak istiyorum.
Yardımcı olur musun.?
;D

Ynt: Gezenbilir; Ilgaz Küçük Hacet Kış Tırmanış Raporu (25 - 26 Şubat 2012)

Çankırı tdf il temsilcisi mustafa beyin çekmiş olduğu görüntüleri fırsat buldukça yüklücem....Kendisine yardımlarından ve fotolar için teşekkür ederiz...

DSC01753

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR