Gezenbilir Geocaching El Kitabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ufuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,088
Ynt: Gezenbilir Geocaching El Kitabı

Ahmet bey,

Beğendiğinize ve faydalandığınıza sevindim... ;)

Etiketler

geocachingten bugün şu anda haberdar oldum ve bittim olaya ... başta ufuk bey olmak üzere süpersiniz.. tebrikler... en kısa zamanda bu iş içinde kimler varsa tanışmak için can atıyoruz eşim ve ben... bu arada enez tarafında vakıf diye bilinen bir bölgede yazlarımızı geçiriyoruz... burada kutu saklamak için mükemmel yerler var... bekleriz...

bu soru benimde aklıma geldi zira bende çok yaşayacaksınız.. benim elimde de arabada kullandığım tarz bir cihaz var... naviga m69 işe yararmı acaba?

Araç navigasyon cihazlarınızda geocaching özelliği var ise olabilir, bende araştırmıştım ama bulamadım, bulmuşsam bile çok pahalıydı kesin :smiley:, neyse el tipi bir gps ile oynamak daha iyi olur kanımca :D çünkü araç navigasyonu cihazları doğa şartlarına pek dayanıklı değil vurma, düşme, su gibi etkenlere dayanaklı olması açısından eltipi sağlam bir cihaz daha çok işimize yarar.

Şehiriçinde, arabayla çok yakınına kadar gidebildiğiniz "cache"ler mevcut. Bunlar için el tipi dayanıklı birşeye ihtiyacınız yok. Elinizdeki cihaz koordinat gösteriyorsa, bu işe giriş yapabilmek için yeterli bence.
Selamlar.

bu haber iyi oldu kordinat gösteriyor benim cihaz

ilk defa duydugum bir aktivite. kutu saklama alan genişliği ve etkinliğin boyutlarını merak ettim doğrusu... gps pek bilmiyorum ama...eğer o kutunun yeri bir haritada işaretli olursa ben daha kolay bulabilirim gibime geliyor...

Orienteering' Alıntı:
ilk defa duydugum bir aktivite. kutu saklama alan genişliği ve etkinliğin boyutlarını merak ettim doğrusu... gps pek bilmiyorum ama...eğer o kutunun yeri bir haritada işaretli olursa ben daha kolay bulabilirim gibime geliyor...

Merhaba Sorularınıza cevap vereyim.

1. Kutu saklama için alan genişliğimiz tüm dünya desek yanlış olmaz...

2. etkinliğin boyutları bireysel yada toplu halde olabiliyor. yurdumuzda genelde bireysel ama yurt dışında özellikle amerika ve almanya gibi ülkelerde gruplar halinde ve festiival havasında fanatikleri olan bir etkinlik.

Yurdumuzda da Gezenbilir olarak ilk toplu aktivitemizi son festivallimizde gerçekleştirdik.

3. kutunun lokasyon bilgilerini google earth'e girerek görebilirsiniz. Ama GPS'iniz olmadan bir çok kutuyu bulabilme ihtimaliniz yok gibi. Çünkü siz pusula ile sadece lokasyonun çivarına kadar gidibilirsiniz. Ama GPS cihazı ile tam noktaya gidersiniz ;)

rastgele

çok teşekkür ederim bilgiler için
sizler kutuyu saklıyormuşsunuz masajdan sonra bir kaç fotoğraf gördüm...tabi o zaman haritanın hiç bir anlamı kalmıyor.. ama arazi üzerine ufak bi işaret konulsa belki işimiz kolaylaşabilir bizimde.
gps e şimdiye kadar bir defa landrover g4 cahalenge yarışmasında ihtiyacım oldu..başkada olmadı. eğer kendime ait bir tane olursa ve ankaraya yakın bir kutu olursa bulmaya çalışırım...

çok keyifli birşeye benziyor.

ben de yeni magellan 300 aldım.onunla ben de katılırım bu oyuna .

Bilgilendirici ve özendirici olmuş,

Emeğinize, ellerinize sağlık...

cok guzel bir etkinlik ... macera ...
sakli kutularin il -ulke bazinda bir listesi varmi bilmiyorum ama yakinda bulunmasi icin bir kutu koyacagim kesin ... :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR