Gezenbilir; Geleneksel Kış Kampı Bolu (27-28 Şubat 2016)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,605
Sevgili dostlar
Geçen hafta cuma günü oğlumla beraber aladağlarda kamp attık,göl tamamen donmuş ve inanılmaz güzel manzaralar sunuyordu,gece kar yağışı bir ara kuvvetli rüzgarın etkisi ile tipiye döndü.çok güzel bir gece geçirdik lakin 10 yaşındaki oğlumun tüm tedbirlerime rağmen çok üşümesinden dolayı ve arabamın binek araç olması,kar yağışının şiddetlenmesi nedeniyle maalesef cumartesi öğleden sonra kampa son vermek zorunda kaldım.sevgili rabbit le buluşma ve tanışma isteğimizde maalesef kursağımda kaldı. En çok beni üzen şey ise her tarafın çöp ile dolu olmasıydı.inanın arabamda yer kalmayana kadar götürdüğüm çöp torbalarına piknikçilerin bıraktığı çöpleri doldurdum. Şimdi yapılacak geleneksel kampa mutlaka katılacağım fakat bu sefer arabayla değil sırt çantamı sırtlayıp geleceğim.kampa katılacak arkadaşlardan bir ricam var.aracı ile gelecek bir arkadaş ile görüşüp kendisine para ileterek benim için de odun almasını rica edeceğim.zira orada çok ihtiyaç olacak.yardımcı olacak dostlara şimdiden teşekkür ederim.
Ben malesef kampa katilamayacagim ama onumuzdeki kamplarda umarim tanisiriz. Biz gittigimizde yaklasik 10 cm kar vardi fakat tipi dewam ediyordu sabaha kadarda durmadan dewam etti sabah kar yaklasik 30 cm olmustu. Ates yaktiktigimiz alanda copleri sonradan farkettik yazik cok yazikk.. kuru odun mutlaka goturulmeli cok haklisiniz.. dilerim tanisma firsati buluruz Ewrim
..

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sadece tanısmak ve nasıl olduğunu değerlendirmek için günü birlik gelmek isteyenlerde katılabilir mi?
(araçsız arkadasları götürmem mümkün olabilir)

Sevgili rabbit,

Verdiğin bilgi için teşekkürler. Fotoğraf da çok güzelmiş. Arazi araçları ile yolu açabilirsek binek araçlar zincir takip gelir inşallah. Son hafta duruma göre karar veririz.

nazik davetiniz için teşekkürler tekrar...

takvim olarak sağlık konuları ile alakalı ( kendimin değil ) emin olamıyorum o nedenle günübirlik olarak dedim. Hem tanışmış olmak, hem de sizlerin ekipman seçimlerinizi bizzat yerinde görmek benim için seneye( ya da daha önceki bir organizasyona ) daha sorunsuz katılmamı sağlar (@ competus :smiley: )

daha netleşince program , bende de bir sıkıntı olmazsa her konuda ( misafir yolcu, malzeme vs. ) yardımcı olurum.

sevgiyle kalın

Kamp alanı ile ilgili sorum olacak..
Ben ve bir arkadaşım ailecek katılmayı düşünüyoruz. Çocuklar küçük olduğu (7-5-1 yaş) yakınlarda çadır dışı konaklama yeri mevcut mudur. Lavabo, elektirik vs durumu nedir acaba.

Kamp alanı ile ilgili sorum olacak..
Ben ve bir arkadaşım ailecek katılmayı düşünüyoruz. Çocuklar küçük olduğu (7-5-1 yaş) yakınlarda çadır dışı konaklama yeri mevcut mudur. Lavabo, elektirik vs durumu nedir acaba.

Merhaba,

Bence bu kamp çoçuklar için çok uygun bir kamp değil (12 yaş altı için) bahse konu arazi oldukça soğuk ve sert hava koşullarına haiz. Çadır konaklama dışında konaklama imkanları da oldukça kısıtlı. Ne lavabo ne elektrik mevcut. 4x4 karavanınız yoksa çoçuklarla katılmayı gözden geçirin derim.

Koşullar yetişkin insanlar için uygundur.

Umarım bilgilerin faydası olur,

Selamlar

Ender

4.x4 aracım var (avatardaki araç değil Ssangyong Kyron) hem yaz lastiği var üstünde hemde yan basamakları, kamp alanına çadırların kurulduğu alana kadar ileleyebilir miyim ? Ben genel itibari ile araç koltuklarını yatırıp araç içinde kalıyorum da bu yüzden sormaktayım

4.x4 aracım var (avatardaki araç değil Ssangyong Kyron) hem yaz lastiği var üstünde hemde yan basamakları, kamp alanına çadırların kurulduğu alana kadar ileleyebilir miyim ? Ben genel itibari ile araç koltuklarını yatırıp araç içinde kalıyorum da bu yüzden sormaktayım
Etkinlik günü yol ve hava nasıl olur bılmıyorum fakat 2 hafta once gıttıgımızde mıllı parka kadar yol açık olsada kar var. Yazlık lastıkle oldukca vırajlı, karlı bır yoldan tırmanmanız gerekebilir. mıllı park içinde ise kar sevıyesı 30-35 cm cıvarındaydı. Etkinlik gunune yakın hava ve yol durumunu gözden geçirmenizi tavsıye ederım.

Ender bey
Merhaba,

Bence bu kamp çoçuklar için çok uygun bir kamp değil (12 yaş altı için) bahse konu arazi oldukça soğuk ve sert hava koşullarına haiz. Çadır konaklama dışında konaklama imkanları da oldukça kısıtlı. Ne lavabo ne elektrik mevcut. 4x4 karavanınız yoksa çoçuklarla katılmayı gözden geçirin derim.

Koşullar yetişkin insanlar için uygundur.

Umarım bilgilerin faydası olur,

Selamlar

Ender
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. sanırım erkek erkeğe katılabiliriz ancak:smiley:

Etkinlik günü yol ve hava nasıl olur bılmıyorum fakat 2 hafta once gıttıgımızde mıllı parka kadar yol açık olsada kar var. Yazlık lastıkle oldukca vırajlı, karlı bır yoldan tırmanmanız gerekebilir. mıllı park içinde ise kar sevıyesı 30-35 cm cıvarındaydı. Etkinlik gunune yakın hava ve yol durumunu gözden geçirmenizi tavsıye ederım.

Yaz lastiği tehlikeli olacaktır, buz ve kar durumu olması halinde yolun iki yanı da tehlikeli, bol virajlı ciddi rampalar var 25 km rampa çıkıp inilecek neredeyse

selam,geçen yıl bende aracımın içinde kalırım bir şekilde yatarım diyordum.ancsk gece 12 civarı dışarısı -19 derece gösteriyordu ve kapılarda donma emareleri vardı.sağolsun nejat kurtkaya ile bir bekçi kulübesine sığındık ve uyku tulumunda sabahı zor ettim.tavsiyem iyi bir uyku tulumu sıkı bir yün içlik ile geceleyecek bir çözüm üretin.hatta sıcak su torbası da olsun.kamp nefis ama şartlar fena ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri