Gezenbilir G Sahipleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,221

Etiketler
Ynt: Gezenbilir G Sahipleri

Arkadaşlar motor değişiklikleri için mevzuatı çok çok iyi bilen sağlam bir trafik müşaviri bulmadan bu işlere aman girmeyin derim.Benim ağzım yandı,şimdi devamlı üflüyorum.

Nadir Abi saolun, morel bzoukluğunun haddi hesabı yok :( tam da heveslenip parçaları toplama işini tamamlamışken motor işi bonus oldu. Şimdi yarını bekliyorum. Bakalım ne çıkacak. Ona göre görüşürüz. Saygılar.

Sıkma canını.Benim parçaladığım,dağıttığım,yediğim motorlardan bügüne kadar 7 tane sanayi bakanlığı kurulurdu.
Allah başka keder vermesin.Bunların hepsi bizlere birer tecrübe.

Teşekkürler, Dün Kuzenler Fevzi abinin karşısındaki dükkanın önünde bir G duruyodu bordo 5 kapı. gittim sahibini filan sordum, sizinki sandım? sonra Fevzi abi o diil dedi.. bıraktım aramayı ama epey bakımlı güzel bir G'ydi? kimindi acaba? bi de 2. kısım alt tarafta kavşağa yakın yerde bir başka 5 kapı siyah G var filmli camları filam var.. O da diri bir araca benziyor..:smiley:

Bordo olan Seyhan Bey'in aracı olabilir.Benimki gri renkli,eski rengi bordo idi.İstanbulda o kadar çok G var ki.Ama şundan eminim,daha aracının def.kilit düğmesini kullanmayan ya da bilmeyen bilenlerden çok daha fazla.
Sanayide 2 sene evvel bir şeye şahit oldum ki unutamıyorum.1.kısımda hasbelkader aynı ustada karşılaştığımız bir siyah g sahibinden şanzımanın indirilmesi için astronomik bir rakkam istenmişti.Bir ara dışarıda sohbet ederken kardeş senin aracın nesi var dedim.Abi arazi vitesi çalışmıyor dedi.İstersen bir bak dedi.Aracına bindim.Galiba otomatik bir 320 idi.Unuttum şimdi.Baktım arazi vitesi hakikaten çok sert.Oradan biraz uzaklaştık.Ustaların görüş seviyesinden çıkınca biraz korkarak ta olsa arazi vitesini zorladım.En sonunda S pozisyonundan G pozisyonuna soktum.Bir kaç kez aynı işlemi yaptık.En sonunda vites alıştı.şakır şakır geçmeğe başladı.Herhalde kullanılmamaktan ve yatmaktan paslanmıştı.
Kardeş dedim Sen buna alttan biraz WD 40 sık,senin işlemin tamam dedim.Ağzı açık arkamdan bakakaldı.Gene de ustalara bir şey demedim.Neme lazım ekmekleriyle oynadım diye dayak yemek te var işin içinde. ;D

:smiley: Keşke benim motora da bi baksaydın abi :smiley:) Şaka bi yana bakalım yarın ne rakamla karşılaşıcaz.. İlk defa bu kadar yaşlı bir arç sahibi oldum. Ama motorun komplesi 2000TL, krank da 700 gibi rakamlarsa çıkma olarak, daha fazla çıkarsa rakamlar o zaman biraz araştırıp bakınmak için mola vermeyi ve acele etmemeyi düşünebilirim. Heyecanla yarını bekliyorum.. :(

selam seyhan. motor numarasi mazot pompanin hemen uzerinde.blogun uzerinde bir serit uzerinde yazili. pas ve kirden dolayi biraz wd40 ile zimpara yap , ortaya cikar...

oguz kardes , cok gecmis olsun.sana demisdim bu motorlar turbo kaldirmaz. mehmet abinin dedigi gibi turbo motorun ozelligi cokdur. o kadar strese gelmez...yanlis anlasilmasin ama eline anahtar alan makinist oluyor...!! olmaz oysa....

bence nadir abi dogru diyor. hic ugrasma ,yeni motor takin.salondan cikma aynisini takarsin kullanirsin. karter, starter, yag pompasi aktarma gerekebilir.salondan cikma motorlar G'nin emsali motora gore daha guclu.tahminim 15 ps daha guclu.

biraz daha guc yakalamak isterseniz k&n hava filtresi, snorkel ve mazot pompanin ayarini yetkili bosch pompacida actirirsaniz guzel biseyler olabiliyor...

kolay gele..

saygilar huseyin

Nadir bey selamlar.şu bizim g sayfalarından g dışı konuları dedikodu vs silsenizde bunları görmesek .hatta isterseniz benim yazdığımı da silin gelen geçen ortam kirliliği yaratmasın.

Özgür bey geçmiş olsun ben de 300 g ye 2000km evvel motor yaptım.yag kapağından biraz ufleme vardı kışın zor çalışırmı şuna bir kompresyon ölçümü yapayım dedim kompresyon yerlerde.

Benim motorun sibop,piston,kol ana yatak,sibop gaydı,eksantrik zinciri,zincir gaydı,conta takımı ve gerekli aklıma gelmeyen ıvır zıvır motor yag kapağı gibi ufak tefek dahil 1.500tl tuttu.rektifiyeci 500,kapak testi dahil. Pompa bakım, ayarı 300 tl,elemanları ve enjektörleri yenilemiştim daha evvel,bu sefer ısıtma bujilerini hortumları filan hep yeni aldım.G başlığı altında g300 motor yapımı diye paylaştım.
İzmir mercanlarda Selahattin Dindar var arayın %15 parça indirimi yapıyor stokta olanlarda.olmayan 15 gün sürmeden geliyor onlarda indirim yok.kendisi g meraklısı benden selam söyleyin gerekirse beni arayın yardımcı olurum.tlf bir evvelki motor yazısında paylaşmıştım.

Daha evvel bizim g grubundan birisine parçada indirim yaparmısın demiştim o da yaparım demişti.

240 turbo dizel varmı bilmiyorum ama 300 turbo dizel var malum mekanik sitem dolayısı ile gerekli parçaları alırsanız kapak manifolt,pistonlar vs tabiki yapılır o motorlarda pistonları yağlama jetleri var onları unutmayıp yerlerine takmak lazım o jetler atmosferiklerde yok.bir de tabi turbo basıncını güç almak için fazla bastırtıyorlar öyle şeyler yapmayıp standarda sadık kalırsanız olabilir ben araştırmıştım yapılır gözüküyordu ama vaz geçtim.

Nadir beyin dediği gibi otomobil motoru ile aynı olduğu için parça bol ve çok ucuz.maksat işi bilen bir ustaya yaptırıp yansanayi filan uydurma parça almamak.Mercedes yan sanayi uydur kaydır parça pek kaldırmaz.

Gene burada paylaştığım usta izmir için söylüyorum çok bilgili işini çok iyi bilen birisi yani ben bile beğendim :smiley:) ama malesef esnaf değil ilk fırsatta kazıklamaya kalktı o defteri kapattım.Bu arada bunu da paylaşayım sonra kazıklandık diye beni aramayın

Mercanlar selahattin beyin numarasınıda evvelki konuda paylaşmıştım.
saygılar

Teşekkürler,

Gerçekten yarın olan biten, çıkacak liste ve masrafları merak ediyorum. Ne olmuş ne bitmiş burdan hepsini paylaşacağım. Tekrar teşekkürler ilginize, görüşmek üzere.

Özgür.

Ayrıca grup gerçekten bir keyifli olma yolunda gidiyor gibi, Nadir Abi iyi toparladı bu "G Sahipleri" listesini :smiley: Umarım bir an önce benim yaşlı kurt da tekrar yola çıkar, bir buluşma ayarlayabiliriz.. :smiley: O günleri görebilecek miyim bakalım.. :.(

istanbul'dan 300 GE sahibi ağabeyimiz Doğan Çelen var.Saygıdeğer eşi ile birlikte benim çiftliğe gelmişlerdi.Epeydir görüşemedik.Yakında o da gelir inşallah.

DSC 0130

şimdilik 3 eksik var bildiğimiz kadarıyla listede o zaman.. Yavaş yavaş toplanıcaz anlaşılan benim dağılan motor gibi.. offf offfff :(((

Selam özgür senin motor aşagı yukarı 4000 tl yer gibime geliyor sökülünce zincir mincir bir suru ıvır zıvır cıkıyor üzüldüm valla.geçmiş olsun

Herkese Merhaba,

Sanayideyim, yavaş yavaş parça listesi çıktı motor yenileme için gerekli olan. Şimdi en uygun bunları nerden alabiliriz onu araştırıyorum. :(( Ama heralde bir daha turboyu takmayacağım gibi gözüküyor.. Kim baksa motora turbodan kaynaklandığı üstünde duruyor. Yoksa motorların kolay kolay bir şey olmadığını söylüyor..

görüşürüz.

Özgür.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR