Gezenbilir G Sahipleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,217
Ynt: Gezenbilir G Sahipleri

Arkadaslar,
Valla G sahipleri olmasa bir daha ne forumda gezinecegim nede bundan sonra tobe kimseye cevap yazarim.benim bildigim forum bir bilgi paylasim alanidir.eger buraya bir sey yazarsan her turlu fikir ile karsilasman olasidir.eminim buraya kadar herkez hemfikir.
Ama pratikte boyle olmuyor malesef.bilip bilmeden yazanmi ararsin ozelden mesaj atip hakaret edenmi senin yaptigini benim ciraklar yapar diyeninimi hey allahim.
Bende serbest muhabbet basligi altinda bir fikra yazip tuymeye hazirlaniyordum ki.G sahipleri toplaniyor bizler daha evvel bir suru sey paylastik birbirimizden bir suru yardim aldik bir suru sey ogrendik diye dusunuyorum.
Gecen gun sayin mehmet bey cartop bir geziye katiliyormus ankara grubu ile bir goz atayim dedim bir uye bir digerine bir yazi yazmis agzim acik kaldi sonra kaldirildi galiba veya ben bulamadim yani orasida ayni .
Bu tahammulsuzluk ile nasil kampa gidilir ben anlayamiyorum.yapilan projelere hadi ben bir sey bilmiyorum kim karsi bir fikir yazsa hemen hirrr.
Ama allah yar yardimcin olsun dedinmi millet mest ne oluyor abi savasa mi gidiyorsun yoksa uzay aracimi imal ettin nedir bu kibir anlamak mumkun degil neyse.
Ben bundan sonra G sahipleri ile bir araya sevseve bir araya gelirim muhabbetin seviyesi belli ki cok yuksekte olacak.birde gecen gun gezi yaptigimiz izmirli dostlarimiz gibi beyefendi insanlarla her yere
giderim.
Her turlu uyeye de kapim acik agzindan cikani duydugu surece.G disinda bundan sonra ne cevap ne paylasim.kafanizi sisirdim saygilar.
Konu arac yazmakti nerelere geldik
460 300 gd 3 kapi.1988 model. + 40 mm suspansiyon mevcut,onde vinç,sert motor ve sanjiman kulaklari ile snorkel mevcut.
ali deveci alideveciali@gmail.com
Bu bilgileri yazdim belki bir gezi yaparsak herkezin arac akseuarina gore parkur secilebilir diye isterseniz

Etiketler

görüyorumki dedikodu almış başını gidiyor insan iğneyi önce kendine batıracak acımassa çuvaldızıda başkalarına batıracak

motogezgin' Alıntı:
Arkadaslar,
Valla G sahipleri olmasa bir daha ne forumda gezinecegim nede bundan sonra tobe kimseye cevap yazarim.benim bildigim forum bir bilgi paylasim alanidir.eger buraya bir sey yazarsan her turlu fikir ile karsilasman olasidir.eminim buraya kadar herkez hemfikir.
Ama pratikte boyle olmuyor malesef.bilip bilmeden yazanmi ararsin ozelden mesaj atip hakaret edenmi senin yaptigini benim ciraklar yapar diyeninimi hey allahim.
Bende serbest muhabbet basligi altinda bir fikra yazip tuymeye hazirlaniyordum ki.G sahipleri toplaniyor bizler daha evvel bir suru sey paylastik birbirimizden bir suru yardim aldik bir suru sey ogrendik diye dusunuyorum.
Gecen gun sayin mehmet bey cartop bir geziye katiliyormus ankara grubu ile bir goz atayim dedim bir uye bir digerine bir yazi yazmis agzim acik kaldi sonra kaldirildi galiba veya ben bulamadim yani orasida ayni .
Bu tahammulsuzluk ile nasil kampa gidilir ben anlayamiyorum.yapilan projelere hadi ben bir sey bilmiyorum kim karsi bir fikir yazsa hemen hirrr.
Ama allah yar yardimcin olsun dedinmi millet mest ne oluyor abi savasa mi gidiyorsun yoksa uzay aracimi imal ettin nedir bu kibir anlamak mumkun degil neyse.
Ben bundan sonra G sahipleri ile bir araya sevseve bir araya gelirim muhabbetin seviyesi belli ki cok yuksekte olacak.birde gecen gun gezi yaptigimiz izmirli dostlarimiz gibi beyefendi insanlarla her yere
giderim.
Her turlu uyeye de kapim acik agzindan cikani duydugu surece.G disinda bundan sonra ne cevap ne paylasim.kafanizi sisirdim saygilar.
Konu arac yazmakti nerelere geldik
460 300 gd 3 kapi.1988 model. + 40 mm suspansiyon mevcut,onde vinç,sert motor ve sanjiman kulaklari ile snorkel mevcut.
ali deveci alideveciali@gmail.com
Bu bilgileri yazdim belki bir gezi yaparsak herkezin arac akseuarina gore parkur secilebilir diye isterseniz

boz ver ali kardes !! az olsun oz olsun.... ;)

Hüseyin selam,

Birşey sorayım, benim araç için motor numarası nerede yazar, muayenede bulamadık ta? bir fikrin varmı?

Saygılar,

motor numarası motorun üstünde sag tarafta yazar dışardan görmek cok zordur

Teşekkürler, tekrar bir bakayım , muayenede hafifi kusur yazdılar bu yüzden, anlamadığım şey, bu adamlar bilmek zorunda değillermi hangi numara nerede yazar?

Ben ankara'dan aracı alırken Oğuzhan bey'le birlikte baktık, sağ çamurluk içinde arka tarafta şaşi numarası yazıyordu. motorun sol tarafında fenerle bakınca görülecek şekilde de motor numarası yazıyor orta alt tarafta. çok aşağıda değil. çok yukarıda da değil. (w460 240GD için)

Bam,

Tamam söylüyorum artık :( Bu moral bozukluğuyla yaşanmaz.. Motor yatak sardı.. :((
Dün usta motoru indirdi, bugün rektifiyeci usta rapor çıkartacak durum hakkında...

Peki ne oldu?..

Aracı Oğuzhan Bey'den alalı 2-3 hafta oldu, sorunsuz bir şekilde bir iki güç kaybıyla Ankara'dan İstanbul'a getirdim. Tabi ki parça topladığım için fazla kullanmadım. Haftasonu Zekeriyaköy'e gittim, dönüşte istop etti, tıktıktık sesler geldi motordan. Sonra marşa bastım cıvcıv edince dedim akü heralde. Ustayı aradım, yağına bak dedi: yağ var.. lamba da yanmıyor.. 10 dakka soora bastım ilk seferde çalıştı.. yürüdüm, maslak sanayi'deki ustamla aramda 1 km kala bi daha kaldım.. bu sefer pıst dite bir ses ve inceden bir beyazımsı duman.. bi açtım baktım motor kapağı üst siyah contadan yağı boşaltmış.. :( Yatak sarmış ve çektirdik motor indirildi. Şimdi naapalım? motor komple yapılacak herhalde? Maliyet aşağı yukarı ne çıkar? ya da max.? Deneyimi olan var mı? teşekkürler.

Özgür.

Walla teşekkürler, çıkma komple motorlar aşağı yukarı 2000TL gibi sanrım, bu arada krank filan gördüm çıkma 700TL gibi rakamlara.. bilemiyorum artık yarın görücez ak koyun kara koyun nedir? :( Bu arada önerilere ve yardımlara açığım arkadaşlar.. Yani tip başka bir Motor değişimi bile düşünebilirim, maliyet umduğumdan fazla çıkarsa..

Herkese teşekkürler şimdiden..

Özgür.

Sonradan takma turbo olayını bir bilenden öğrenmek çok faydalı olur diye düşünüyorum. Taner beyin de GD 300 aracında sıfır motor takılmıştı,turbo taktı aradan uzun bir zaman geçmeden yatak sardığını duydum. Aracını sattı sonradan.
Turboya çevrilen motor pistonlarının çelik olması gerektiğini duydum,alüminyum alaşımlı pistonların turboya dayanıklı olmadığı doğrumudur ? Doğrusu bu olaydan önce motorumu turboya çevirme fikri vardı bende ama vaz geçtim.
Oysa Amerikadaki forumlarda aracını turboya çeviren çevirene,daha doğrusu eski motoru pas geçip doğrudan turbo motoru aküple ediyorlar.
Bu konu için Nadir beyin değerli fikirlerini yeni bir konu altında paylaşırsak çok iyi olur,
Selam ve saygılar

Özgür Bey geçmiş olsun.Senin araçtaki motor en çok bulunanlardan.Binek mercedeslerde de aynı motor var.
Benim tavsiyem çıkacak rakamı bekle,uçuk çıkarsa temiz bir tane çıkma bul.Hiç toplama ile uğraşma.Kranktı,tornacıydı,rektifiyeydi derken nerdeyse çıkma motor parasını geçersin.Atatürk sanayide(ikitelli) aradığın motoru bulabilirsin.Atalandın(Landçı) bulunduğu sokakta Oranın en büyük MB çıkmacısı Kadir Usta var.Benim selamımı söyle,sana yardımcı olsun.Akgül Oto.Galiba 18.nci sokaktı ama tam emin değilim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR