Gezenbilir Çanakkale Grubu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZENBİLİR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,264
Ynt: Gezenbilir Çanakkale Grubu

Ben aşırı hız yapan biri değilim. Şehirler arası yollarda 120 en fazla 140 yaparım o da her zaman değil. Herkesin kendi tercih meselesidir neyi nasıl yapacağı. Forumumuzun amacı bilgi paylaşımı ve yardımlaşmadır. Eğer arkadaşımız bir konuda yardım istemişse de yardımcı oluruz gerisi ona kalmıştır. Arkadaşımız zaten yukarıda yazılanları okuyunca sık sık kontrol olduğunu anlamış ve ona göre bu yolda hız yapamayacağını çıkartmıştır.
Eğer emniyet gerçekten kontrol yapmak isteseydi her defasında aynı yerlere radar koymazdı ki İstanbul'a yaklaşık 15 yıldır gidip geliyorum hiç bir değişiklik olmadı yerlerinde.
(Eceabat-İstanbul arasını 3,5 saatle 5 saat arasında değişen sürelerde geçebilirsiniz)

Etiketler

Merhabalar,
Çok haklısınız amacımız bilgi paylaşımı çok doğru.
O halde ben bu arkadaşa birkaç bilgi vereyim, geliş istikametinde Malkara'da Ünal Çiftliği denilen tere uğrayıp bir tost yesin ve tostun nasıl olduğunu başkalarına da anlatsın, Keşan'dan sonra Kavaklık ta çevirme yesin. En son geri dönüyorken Kadir Usta dan meşhur peynir helvası alıp dostlarına ikram etsin.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

önerileriniz için teşekkür ederim,

konumlarını veya açık adreslerini yazarsanız navigasyonla daha rahat bulurum bu yerleri,

Malkara'da Ünal Çiftliği denilen tere uğrayıp bir tost yesin, konum veya açık adres? yol üstünde mi?

Keşan'dan sonra Kavaklık ta çevirme yesin. (tercih edeceğim bir yer adı varsa iyi olur) konum veya açık adres? yol üstünde mi?

Kadir Usta dan meşhur peynir helvası alıp dostlarına ikram etsin. iyi olur , bu kadir usta nerdedir, konum veya açık adres? yol üstünde mi?

sabah erken çıkıcam, en son bu aksam kontrol edebileceğim forumu.
paylaşımda bulunan herkes e çok teşekkür ederim,

Niyazi Abinin söylediğinden doğru yeri anladıysam; (Keşan'dan sonra Kavaklık ta çevirme yesin.) Keşandan çıktık sonra, Ortaköy Viyadüğünün bitiminde sağda kavak ağaçlarının altında. Yanlış hatırlamıyorsam Kavaklık Restorant olması lazım. Satır köftesi de iyidir. :smiley:
(Kadir Usta dan meşhur peynir helvası alıp dostlarına ikram etsin.) Kadir Usta Çanakkale'dedir. Çarşı içinde kime sorsanız gösterir. :smiley:

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?action=post;topic=12694.50;last_msg=1260966#ixzz2U7M7Yg9x

Merhabalar,
Bakın ne güzel önerilerde bulunduk arkadaşımıza.
Tost yerini zaten size tabelalar yön verecek asfalta cephe bir yer, Keşan'ı geçince olan yer ise arkadaşımız tarif etmiş kavak ağaçlarının arasında bir yer (ben geçiyorken bazılarını kesiyorlardı) yolun Çanakkale istikametinde sağda hafif çukurda yol yukarda kalmış.
Kadir Usta ise o şehir merkezinde önünde kuyruk olur bilginiz olsun. Birde unutmadan peynir almanızı öneririm.
Dönüşte ise (ben hem gidiyorken ve dönüyorken uğrarım son gelişimde kapalıydı) Tekirdağ daki malum fabrikaya uğrar alışverişimi yaparım.
Yazın köye gidince yaylaya çıkılacak lazım olur.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Tüm önerilen yerlere gittik, çok keyifli bir yolculuktu, çok rüzgar vardı ama havuz güzeldi.

Etap Altınel tam konaklamalık bir otel, havuzu yeterli, deniz çok ruzgarlı ve hafif dalgalıydı giremedik.
otelin fiyatları çok uygun, oda+kahvaltı , genelde konaklama için kullanılan bir otel, 3-4 yıldızlı , şehir merkezine 15km, otelden yana çok memnun kaldım. tatil yapılmaz ama gezme için gidildiğinde konaklama yapılır.

Lapseki yolu çalışma da olsa çok rahattı , eceabat çok virajlı

yol boyunca 4 radar gördüm, biri istanbul yonunda, malkara ünal çiftliğinden sonra 10. km de rampa aşağı.
diğeri geliboluya gelmeden, çanakkale yonunde 10km kala, çanakkale merkez girişte kameralı radar a anlam veremedim, hem kocaman ikaz var, hem radar var, 50km ile napmak amaç çözemedim, aynısı ankarada da vardı.

pazar günü kavaklıktan çanakkale yonune 30km sonrasında çevirme yapılmaksızın araç içi radar vardı. (giderken cuma günü yoktu)

kadir ustadan tatlımızı da aldık, önerileriniz için herkese çok teşekkür ederim.

Çanakkale'de girişteki eds sistemi. Daha önce orada çok kaza oluyordu. Oradaki amaç zaten araçlara ceza kesmek değil, yavaş gidilmesini sağlamak. Ve orada eds yapıldığından beri hiç kaza olmadı. Ayrıca orada hız sınırı 70 tir, bilginize .

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

freelander99 anakamp arkadaşım keşke birde Biga köftesini yeseydiniz oda çok güzel oluyor.Ben bir Çanakkaleli olarak İstanbul da yaşıyorum hiçbir yerde o bildiğimiz İnegöl, Ramiz, sultan Ahmet köftecilerin de o tadı bulamıyorum. Biga dayken fakında değildim o lezzetin ama Biga'dan çıkınca ne kadar lezzetli olduğunu anladım.

Bursa tarafındaki giriş 70 ancak İzmir tarafı arttırılmadı hala 50'dir. Aman dikkat 56-57 ile radara girip ceza ödeyen çok yakınım oldu.

Biga köftesi, yoğurdu ve peynirli kemal paşa tatlısı bir de artık eskisi kadar bilinmese de lokumu ;)

Aynen öyle. Onu yazmayı unutmuşum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ad - Soyad: Arif ŞAHİN

Doğum Tarihi ve Yeri: 1990 - Çan

Memleket: Çanakkale/Çan

İlgi Alanı: Ralli, Off-Road, Avcılık

Read more: https://www.facebook.com/SahinArif

Çanakkale grubunu yeni gördüm aranızda olmak çok güzel çanakkale merkezde ikamet ediyorum karavanım var yazları asos tarafına her hafta giderim çanakkale yi çok seviyorum burada yaşamaktan onur ve mutluluk duyuyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri