Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Raporu (23 - 29 Temmuz 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 144
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,503
Ynt: Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Raporu (23 - 29 Temmuz 2011)

Gozak' Alıntı:
Fotoğraflar çok güzel Efe Abi, ellerine sağlık tekrar.

Birşey sormak istiyorum; çantaları plato'da neden bıraktınız? Özel bir sebebi mi vardı?

Kamuoyu'nu aydınlatırsan sevinirim :smiley:

Güncel

Sevgili Kamuoyu, ;D
Aslında kendimi de orada bırakmak istedim. Fakat zirveye -hernekadar o an bana çok uzak görünüyor idiyse de- biliyordum ki çok az kalmıştı. Ne kendi iradem ne de rehberler vazgeçmeme müsaade etmeyecekti. O yüzden fazla yüklerden kurtulup son bir gayret yürümeye başladım. Sanırım çoğu arkadaş aynı durumdaydı. Dönüşte aynı noktadan geçeceğimiz için çantaları bırakmak mantıklı geldi. Sadece fotoğraf makinalarını ve resim çekilecek flamaları aldık.

Etiketler
Ynt: Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Raporu (23 - 29 Temmuz 2011)

Fotoğraflar için çok teşekkürler ağabey.

Kısa anlatımlar ile o kadar merak içinde kaldık ki raporu 8 gözle bekleyeceğim. (Malum zaten 4 gözüm ;D )

EKARAIS' Alıntı:
Sevgili Kamuoyu, ;D
Aslında kendimi de orada bırakmak istedim. Fakat zirveye -hernekadar o an bana çok uzak görünüyor idiyse de- biliyordum ki çok az kalmıştı. Ne kendi iradem ne de rehberler vazgeçmeme müsaade etmeyecekti. O yüzden fazla yüklerden kurtulup son bir gayret yürümeye başladım. Sanırım çoğu arkadaş aynı durumdaydı. Dönüşte aynı noktadan geçeceğimiz için çantaları bırakmak mantıklı geldi. Sadece fotoğraf makinalarını ve resim çekilecek flamaları aldık.

Alındı, anlaşıldı. Teşekkür ederim kendim ve kamuoyu adına :smiley:

resimler süper :D
sırt çantalarını bırakmak iyi fikirmiş :D(aydınlanmış kamuoyu :D :D :D)

Gezenbilir dağcılık grubunun hayalleri bir bir gerçek oluyor
Geçen sene hayalini kurduğumuz dağlar, gidilmiş, görülmüş, nefis fotoğraflar çekilmiş
şekilde karşımıza çıkıyor. Emeğinize, yüreğinize sağlık arkadaşlar.
Yeni haberler, yeni zirveler bekliyoruz
Sağlıcakla kalın,

Efe Abi eline sağlık, detaylı raporu bende heyecanla bekliyorum, özellikle buz geçişlerini oldu mu merak ediyorum, tehlike zamanlarınız var mıydı gibi :smiley:

Sizler de sağolun arkadaşlar. Ancak bu etkinliklere daha çok katılım bekliyoruz. Böyle sadece forumdan takip etmekle kalmayın. Siz de gelin. :smiley:

Yeşim' Alıntı:
Efe Abi eline sağlık, detaylı raporu bende heyecanla bekliyorum, özellikle buz geçişlerini oldu mu merak ediyorum, tehlike zamanlarınız var mıydı gibi :smiley:

Buz geçişi yoktu. Fakat 5000 metrelerde büyük bir buzul var. Onun üzerinde yan geçiş yaptık. 50 - 60 metre kadar bir yerde bir yanımız gittikçe artan bir eğimle aşağı doğru iniyordu. Burada da gelen geçen ekipler oldukça rahat yürünen bir patika oluşturmuşlardı. Kar yumusak ve kaymıyordu. Rahatça geçtik. 4200 metreden 5000 metreye kadar çıkan rotada 40 derece ve yer yer üstüne çıkan eğimler vardı. Bir de bu yamaç kayalık. Bu kayaların arasından, üstünden bir patika oluşmuş. Fakat insan çıkarken burası nasıl inilir diye ister istemez düşünüyor. Neyse inişte de dikkatle geçtik bu zor yerleri. Bir sıkıntı olmadı.

Yeşim' Alıntı:

Efe ağabeyin yanıtını daha okumadım ama. :smiley:

Mado dondurma firmas Ağrı dağı buzullarını özelleştirme idaresinden satın alarak maraş dondurması yapmış Ayşegül.
;D

TezzMertek' Alıntı:
Efe ağabeyin yanıtını daha okumadım ama. :smiley:

Mado dondurma firmas Ağrı dağı buzullarını özelleştirme idaresinden satın alarak maraş dondurması yapmış Ayşegül.
;D

şakacı :smiley:

Bir kaç karede benden.Biraz geç oldu farkındayım ama daha resimleri toplamış bile değiliz.

Faaliyetimiz Van hava alnından başladı.Van Gölü,Muradiye Şelaleleri,Otelden Doğu Beyazıt ve İshak Paşa Sarayı

1 18

1 19

1 25

1 20

1 23

Doğubeyazıt'tan çıkış ve eli köyüne hareket.3.330 kampına hareket ve sonrasında 3.964 mt aklimize çıkışı.

1 113

1 114

1 116

1 121

1 123

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR