Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Raporu (23 - 29 Temmuz 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 144
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,559
Ynt: Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Raporu (23 - 29 Temmuz 2011)

hoşgeldiniz murat sefalar getirdiniz. ;D ne mutlu sağ ve sağlim döndünüz bizim bu en basit rotada bile güvenliği elden bırakmamamızı bu hafta içinde hacettepe grubunun başına gelen hazin kaza ile bir kere daha anladım dayım eşi ve çocugununda katıldıgı kaçkarlar faaliyetinde kask gibi basit ama hayati bi önlemin alınmamış olması beni çok üzdü. bir kişinini yaşamını yitirdiği bu faaliyetteki arkadaşa baş sağlıgı kalanlara başsağlığı dilerim. amaaannn lütfen dikkat arkadaşlar

Etiketler
Ynt: Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Raporu (23 - 29 Temmuz 2011)

cidowsky' Alıntı:
hoşgeldiniz murat sefalar getirdiniz. ;D ne mutlu sağ ve sağlim döndünüz bizim bu en basit rotada bile güvenliği elden bırakmamamızı bu hafta içinde hacettepe grubunun başına gelen hazin kaza ile bir kere daha anladım dayım eşi ve çocugununda katıldıgı kaçkarlar faaliyetinde kask gibi basit ama hayati bi önlemin alınmamış olması beni çok üzdü. bir kişinini yaşamını yitirdiği bu faaliyetteki arkadaşa baş sağlıgı kalanlara başsağlığı dilerim. amaaannn lütfen dikkat arkadaşlar

Hoş bulduk Çiğdem.

Maalesef üzücü kazayı raporlardan okudum.Allah geride kalanlara sabırlık versin.Dağcılık en ufak bir hatayı affetmeyen bir spor.Heleki tırmanışta kask kullanılmaması ciddi bir hata bence.

evet murat bir sürü başka psikolojik etkende var rehberin grubu ve okulu bırakacak olması kafasının bu yönde dolu olması vefat eden arkadaşın da yine kafasının bir takım sorunlarla dolu olması ve kayalık bölgede gruptan ayrılıp 4-5 arkadaş kazanın meydana geldiği alana yürümüş olmaları ufak bi dalgınlık hepsi birleşince maalesef üzücü bir olay gerçekleşti 26 yaşında gencecik bi arkadaşı daha yitirdik

Sevgili Gezenbilircim,

Büyük Ağrı ekspedisyonunu sağ salim ve başarıyla tamamlayıp nihayet eve döndük. Yavaş yavaş kendime geliyorum. Dün akşam çektiğim videolara bakarken sanki bir başkasının yaptığı etkinliği izliyormuşum gibi hissettim. Program o kadar hızlıydı ki bazı detaylar insanın aklında kalmıyor. Aaa orada öyle bir kayalık yamaç mı varmış, biz araçları yüklerken otele bir sürü insan girip çıkıyormuş, tırmanışla ilgili brifing verilirken çevremizde bir sürü insan varmış, zirve panayır yeri gibiymiş, vesaire... Dedim ya videoları izlerken sanki ben değilmişim Ağrıya çıkan gibi oldum. :D

Etkinlik süresince sizlerin mesajlarla verdiğiniz desteği hissettik. Yorgun anlarımızda bize dayanma gücü verdi. Sağolun varolun. :smiley:

Murat' ın dediği gibi resimler, videolar ve detaylı bir raporu mümkün olan en kısa sürede ekleyeceğiz.

Sevgi ve Selamlarımla,

Efe

hoş geldiniz sefalar getirsiniz ağrı dağı zirvecileri :smiley: sizleri tekrar gönülden tebrik ediyorum Türkiye'nin en yüksek dağına sağ sağlim tırmanmayı başardınız.
Ne desek az aslında :smiley:
Çidemcim Verçenik ten tırmanış yapmışlar, şimdi bizim rehber ile konuştum aslında verçenik öyle dedikleri kadar zor bir rota değilmiş, fakat seninde ilettiğin gibi grup kopmuş ve yukarıdakiler taş tetiklemiş ve gruptan kopan su almaya giden arkadaşlardan birine çarpmış oradan sonrasını biliyorsun zaten :( geçen hafta zirve tırmanışında bizimde başımızdan ufak çaplı başımıza taş yuvarlanması geçti , şeker gibi rehber bi baktık bir anda sağlam fırça çekmeye başladı bize :smiley: dağda tek sıra yürümek, taş yuvarlandığını fark ettiğinde "taş" diye bağırmak ve tabiiki teknik malzeme kullanımı cidden önemli. Fakat şunu unutmamak gerek ekip çok kalabalıkmış, gezenbilir duyuru yaparken 14 kişinin üzerine çıkmıyor keza tur firmalarıda öyle, grubu bir arada tutmakda çok önemli.

ayşegül bu grup hacettepe üniversitesinin beden eğitimi bölümü ve ek bi iki kişi daha var yani dediğin gibi kalabalıklar ve bu olay serbest zaman denen bi anda oluyo herkes farklı yerlerde başlarında rehber var her grubun ama benim canımı çok sıkan öyle risk olan bi alanda serbest zaman da dahi kask takılmaması

Ağrı Dağı tırmanışını ve zirveyi yapma başarısından dolayı tüm ekibi kutlarım.

Yeni zirveler ve yeni başarılar için desteğimiz sizlerledir.

Selamlar.

Teşekkürler Levent bey.Teşekkürler Ayşegül hanım.Sizlerin ve Gezenbilir ailesinin tüm desteğini içimizde hissederek hedeflerimizden biri olan Ağrı dağı tırmanışınıda kazasız belasız zirveyle tamamladık.En kısa sürede görüşmek dileğiyle.

Sevgilerimle,
Murat

Hoşgeldiniz Arkadaşlar.

Bol bol maden suyu ve işkembe çorbasına talim edin her öğün.
;D

Detaylı faaliyet raporunu yazmak ve videoları montajlamak biraz zaman alacak. Bu arada takip edenleri merakta bırakmamak için biraz resim yükleyelim:

23 Temmuz sabahı İstanbul'dan hareketle Van havalimanına indikten sonra ekibin diğer üyeleriyle buluşup Doğubeyazıt'a doğru yolu çıktık. Yolda Van gölünü ve Muradiye şelalelerini gördük. Hava parçalı çok bulutluydu. Hatta bir ara yağmur atıştırdı.

M1130001

M1130007

M1130009

M1130011

M1130013

Uzaktan Ağrı dağını görünce çok heyecanlandık ve endişe ettik. Hatta bazı arkadaşlar minibüsten inip Van'a giden ilk araçla geri dönmeyi bile düşündü ;D

Doğubeyazıt' a varınca çarşısında güzel bir yemek yedik.

M1130014

M1130015

M1130017

M1130019

Sonra İshak Paşa sarayını gezmeye gittik. Girişte Büyük Ağrı ve Küçük Ağrının maketleri vardı. Bir de Ağrı dağı ile ilgili bir yazı.

M1130021

M1130024

M1130031

M1130034

M1130026

Akşam otelde rehberimiz tırmanış ile ilgili brifing verdi ve sonra hep birlikte yemek yedik

M1130036

M1130039

Pazar günü sabahı bir saatlik bir yolculukla 2300 mt irtifadaki Eli köyüne minibüslerle intikal ettik. Burada büyük çantalar katırlara yüklendi. Biz de küçük sırt çantalarımızı yüklendik. 5 saatlik bir yürüyüşle 3330 metredeki ana kampımıza ulaştık. Yolda çocuklar yolumuza çıkıp bize yün çorap, yazma, lif gibi elişi hediyelikler satmaya çalıştı. Dönüşte bakacağız diyerek birşey almadık. ;)

M1140005

M1140006

M1140007

M1140009

M1140013

Hava genelde kapalıydı. Neyseki kampa varıncaya kadar yağmur yağmadı. Buzağılar çok şekerdi.

M1140017

M1140018

M1140020

M1140022

M1140023

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri