Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Raporu (23 - 29 Temmuz 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 144
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,560

EKARAIS

Şimdi orada olmak vardı demek yerine oraya git
Yer
İstanbul
Aklınıza kötü şeyler getirmeyin. Herşey yolunda. Yarın sabah yola çıkıyoruz. İyi dilekleriniz için teşekkürler. Duanızı eksik etmeyin.

Selam ve Sevgilerimle

Etiketler
Ynt: Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Raporu (23 - 29 Temmuz 2011)

yolunuz açık olsun,umarım faaliyet sorunsuz geçer ve hepiniz zirve yaparsınız.

Ynt: Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Raporu (23 - 29 Temmuz 2011)

Herkese selamlar,

Az önce Efe Abi ile görüştüm. 3325m'deki ana kampa varmışlar. 3230'daki ana kamp'tan 100m daha yukarıdaymış kampları. Yol boyunca kapalı hava bir süre önce yerini yağışa bırakmış. Şu anda Muratla birlikte çadırlarında çay içip yağmuru dinliyorlarmış :smiley:

Haber geldikçe bende size buradan iletiyor olacağım.

Sevgilerimle
Güncel Özak

Gozak' Alıntı:
Sedat merhaba,

Öncelikle sizin adınıza üzüldüm. Umarım bir daha ki sefere sorun olmadan çıkarsınız.

Terör olduğunu zannetmiyorum zira eğer terör olsaydı sadece valiliğin organizasyonu değil tüm organizasyonlar iptal edilirdi. En azından mantıklı olan bu.

Murat selam,

Bugün ytüdak'ın listesine düşen bir mail var, paylaşmak istedim. TDF ile ilgili birşeyler yavaş yavaş değişmeye başlıyor gibi, en azından bana öyle geldi;

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü'nün yolladığı B.16.0.TGM.078.08.00-406-1/153623 sayı numaralı Ağrı dağı yeni protokolü ile eskiden TDF'ye yatan yabancı dağcı ve Yurtiçi yürüyüşcülerin ücretleri artık Ağrı dağı valiliği bünyesinde toplanacak (uygulama başlamıştır).

Federasyonun önemli gelir kaynaklarından biri de yeni protokol sayesinde yok olacak.

Koltuğuna yapışanlara duyurulur.

Engin Kulahoglu

Engin Külahoğlu denen zat tdf mail listesinde ve başka forumlarda ağrı dağı tırmanışlarında zirvede istiklal marşı okunmasına karşı çıkan kişidir söylediklerini ona göre değerlendirin.

Başarılar arkadaşlar,

merhaba konuyu takip eden arkadaşlar şimdi efe abi ile yaptıgım konuşmada hepimizin içine su serpen mesajlar aldım aktarıyorum

ekibimiz şu saat itibari ile 4000 metrede yemek molası vermiş durumdalar 1-2 saat içinde 200 metre daha yükselip 3200 e geri döneceklerini bildirdiler hava bugün itibari ile masmavi bir görünüme sahip imiş cumartesi günü havanın kapalı oldugunu ve biraz endişelendiklerini belirten ekibimizin dünden itibaren hava şartlarınında güzelleştiğini ve gayet mutlu olduklarını belirtmek isterim. her ne kadar yanlarında olamamış olsamda seneye ümitlerimi saklıyorum ve ekipten haberleri vermeye devam edeceğim.

.......... söz sende ;D ;D

gönlümüz ağrı dakilerle, havanın açık olması büyük bir şans umarım böyle devam eder :smiley: haberleri bekliyoruz

Ağrı ekibinden gelen foto mesajı paylaşıyorum sizlerle;

[attachment=1]

3200 kampından asparagaslar.

;D

3240

TezzMertek' Alıntı:
Ağrı ekibinden gelen foto mesajı paylaşıyorum sizlerle;

[attachment=1]

3200 kampından asparagaslar.

;D

Hahahahhaha, bir an gerçek sandım ne yalan söyliyim :smiley: Gerçi Hasan dağında buna benzer birşey yapmıştık ama Ağrı'da yapılacağına pek ihtimal vermemiştim :smiley::smiley::smiley:

adaş tam asparagas olmuş.3 bin merte de ağacı nereden bulmuşlar :D
heryer yaprak falan.biraz daha inandırıcı bir resim bekliyorum mesela medetsiz yada aladağlardan bir foto olabilir.

şimdi ekip 3200 e geri dönmüş hava parçalı bulutlu ama çok güzel yarın 4200 kampına çıkılacak yarın gece de zirve tırmanışına başlanacak ve inşallah ekip zirveyle sonuçlanan bi durumla geri dönecekler. bana haber geldikçe paylaşacağım herkes sağ ve salim ve mutlu ;D ;D ;D

Merhaba arkadaslar suan 3350 metrede kampa geri donduk resimleri gungel arkadasimiz araciligi ile gondermeye calisacagiz

Herkese selam,

Efe Abi az önce fotoğrafları gönderdi. 3350 kampından fotoğraflar aşağıdadır.

Sevgiler.

[attachment=1]

[attachment=2]

IMG00079 20110725 1753

IMG00082 20110725 1756

ve yemek zamanı :smiley:

Ekibin keyfi yerindeymiş :smiley: Explorer yemek hizmetlerini gayet iyi karşılıyormuş :smiley::smiley:

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

IMG00089 20110725 1758

IMG00093 20110725 1759

IMG00094 20110725 1802

Selamlar tekrar,

Hava raporu ekibin güzel bir zirve yapacağına işaret ediyor ki bu iyi bir haber :smiley:

Aşağıya 5 günlük hava tahmin raporunu koydum. Rzügarsız ve nispeten sıcak bir havada zirve yapacaklar tahminimce. Tabii ki dağ bu ne zaman ne yapacağı belli olmaz ama şimdilik sorun yok gibi gözüküyor.

Az önce Efe Abi ile konuşmamda bir yağmur bulutunun geldiğini ve kısa süreli bir yağış bırakacağının haberini aldım. Onun dışında sorun yok şimdilik :smiley:

[attachment=1]

Ar   5 Gn Hava Raporu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri