Gezenbilir; Bursa Uludağ Zirvesinde (06 - 07 Ekim 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,603

TezMertek

Zirve
Yer
İzmir
Merhaba Arkadaşlar,

06 - 07 Ekim 2012 tarihleri arasında planlamış olduğumuz Bursa Keles - Büyükdeliller Köy Kampı ve Uludağ Büyük Zirve (2.543 m.) etkinliğimizi bahsi geçen tarihlerde 14 kişinin katılımı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.

Etkinliğe Cuma günü işe kamp çantalarım ile gelerek başladım.

Gezenbilir Bursa Uluda Trman

Ekli dosyalar

• Gezenbilir; Bursa Uludağ TırmanışÃÂÂ
    Gezenbilir; Bursa Uludağ TırmanışÃÂÂ
    64.7 KB · Görüntüleme: 434

Etiketler
Büyükdeliller Köy Yolundayız.

Ekli dosyalar

87.1 KB · Görüntüleme: 383

Kamp yerinde muhabbetler daha çadır kurulmadan başladı.

Ekli dosyalar

159.1 KB · Görüntüleme: 392

TezzMertek'te çadırını kurmak için hazırlıklara başladı.

Ekli dosyalar

194.8 KB · Görüntüleme: 374

Üç beş saatte zirve mi olur şaşkınlar........Zirve dediğin bizimki gibi en az 15 saat sürmeli ki bir şeye benzesin........ ;D (Oy anaaam.... her yerim ağrıyor........Zor yürüyorum, merdiven çıkamıyorum, inemiyorum........Ama bak şahane yatabiliyorum......Yatışım acayip gelişti bu zirve faaliyeti ile............Tasim Abiiiiiii..... bir daha senin sözünden çıkmayacam abi söz veriyorum............. ;D)

hahaa kadir pazar günü sizi görünce kamp alanında kendimi zor tuttum alkışlamamak için ;D cidden tebrik ediyorum sizi karar verdiniz yılmadınız başardınız ama bu olacaktı 44 derece 1 derece şaşsa sizi 2 - 3 km alır götürür e bide yolu uzatarak sağ taraftan gitmişsiniz alın size 15 saat ama şunu söleyeyim bi medetsiz yapmış sayın kendinizi oranın uzunluğu bu kadar sürer ;D bir müsibet bin nasihatten iyidir.

Sağol Çiğdem..........Medetsiz değil Takatsiz oldu bizim için............(Arkadaşın aramızdaki lakabı Deli'dir.......Biraz tuhaf gibi görünse de fiziksel ve ruhsal yetenekleri üst seviyededir.....İkimiz bu zirve maceramıza benzer çok sıkı işlere imza atmışızdır -mesela 2012 şubatta Bolu Kıbrısçık yolu üzerindeki Haccağız yaylasına hedikli bir gece yürüyüşü ve iki günlük kamp yaptık... püüühhhh -18 derecelerde gece 11 den sabah 7.30 a kadar 1,5-2 mt karda- .................. Ama Uludağ faaliyetinde yine uyumama rekorumu kıramadım.....Uzun yıllar önce aralıksız 76 saatim var......Bu sefer ancak 65-66 saat sürdü........Yaslanıyorum sanırım.... ;D) Derece ile dediklerine katılıyorum....Ama arkadaşa maalesef anlatamadım.........Zaten saatinin altimetresi de tam kalibre olmamıştı........Zirveye çıktığımızda 2760 metreleri gösteriyordu.......... ;D ;D ;D Ondan sonra olacakları anlamak için müneccim olmaya da gerek yoktu............Tek kelimeyle yorulduk, bittik yahu......... ;D ;D ;D )

neyse arkadaşta anlamıştır artıkın :smiley: bu iş rekor kırma işi değil uykusuz vs çıktığınız yollarda dikkatsizlik vs ler çok iş açar başınıza doğada oluşan kazalar hep bu hatalardan kaynaklıdır. aman dikkat kadir gözünü seveyim şu işi sağsalim zevkle yapalım deliliye felan gelmez doğa ;D ;D

tommycan' Alıntı:
Sağol Çiğdem..........Medetsiz değil Takatsiz oldu bizim için............(Arkadaşın aramızdaki lakabı Deli'dir.......Biraz tuhaf gibi görünse de fiziksel ve ruhsal yetenekleri üst seviyededir.....İkimiz bu zirve maceramıza benzer çok sıkı işlere imza atmışızdır -mesela 2012 şubatta Bolu Kıbrısçık yolu üzerindeki Haccağız yaylasına hedikli bir gece yürüyüşü ve iki günlük kamp yaptık... püüühhhh -18 derecelerde gece 11 den sabah 7.30 a kadar 1,5-2 mt karda- .................. Ama Uludağ faaliyetinde yine uyumama rekorumu kıramadım.....Uzun yıllar önce aralıksız 76 saatim var......Bu sefer ancak 65-66 saat sürdü........Yaslanıyorum sanırım.... ;D) Derece ile dediklerine katılıyorum....Ama arkadaşa maalesef anlatamadım.........Zaten saatinin altimetresi de tam kalibre olmamıştı........Zirveye çıktığımızda 2760 metreleri gösteriyordu.......... ;D ;D ;D Ondan sonra olacakları anlamak için müneccim olmaya da gerek yoktu............Tek kelimeyle yorulduk, bittik yahu......... ;D ;D ;D )

Kaptırdın kendini ...Ne yüzünü görebildik ne muhabbetini dinleyebildik....Aman dikkat et kamplı etkinliklerde sen bize lazımsın... :D

Doğrusun Hasan'ım.........Yanıma gelen arkadaşlarla ilgilenmekten, gruba vakit ayıramadım............Etkinliğin bu kısmı hiç beni tatmin etmedi.......Aranıza hiç karışamadım......Bir ocak başı muhabbetine nail olamadım.......
(Laf aramızda iriyarı arkadaşı ben çağırmadım......Son anda gelemeyen bir diğer arkadaşım çağırmış....Eee kardeşim kendin gelmiyorsun niye bir başkasını angaje ediyorsun....Gelmiyorsan gelme di mi........Üstelik adamın kalp sorunları da var.......Denemek için bir bahaneyle köye bir yürüttüm adamı....şişti kaldı.....Zaten kendisi de direk ben çıkamazmışım dedi ve gelmedi...........Uykusunda bile yemek yiyiyor adam.......Faaliyeti benim için hafta sonu mangal pikniğine çevirdi yahu......ben hiç böyle planlamamıştım........Bir daha zor gelir benimle......Bizim oralarda bu durumda şöyle denir; kulağının arkasını görürsen gelirsin...... ;D ;D ;D )

tommycan' Alıntı:
Doğrusun Hasan'ım.........Yanıma gelen arkadaşlarla ilgilenmekten, gruba vakit ayıramadım............Etkinliğin bu kısmı hiç beni tatmin etmedi.......Aranıza hiç karışamadım......Bir ocak başı muhabbetine nail olamadım.......
(Laf aramızda iriyarı arkadaşı ben çağırmadım......Son anda gelemeyen bir diğer arkadaşım çağırmış....Eee kardeşim kendin gelmiyorsun niye bir başkasını angaje ediyorsun....Gelmiyorsan gelme di mi........Üstelik adamın kalp sorunları da var.......Denemek için bir bahaneyle köye bir yürüttüm adamı....şişti kaldı.....Zaten kendisi de direk ben çıkamazmışım dedi ve gelmedi...........Uykusunda bile yemek yiyiyor adam.......Faaliyeti benim için hafta sonu mangal pikniğine çevirdi yahu......ben hiç böyle planlamamıştım........Bir daha zor gelir benimle......Bizim oralarda bu durumda şöyle denir; kulağının arkasını görürsen gelirsin...... ;D ;D ;D )

Birdahaki sefere...Hazır sözde verdin tasim abiii sözünden çıkmeycem diye ;D ;D Birde sürüden ayrılanı Çoban silahla kapar haa.. :D

Anekdot yazmadan fotolara devam.

Ekli dosyalar

219.3 KB · Görüntüleme: 287

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.