Geocaching Serbest Muhabbet

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,922

ceranus

Tabanvay-Offroad Grubu
Yer
ANKARA
biz bu hafta sonu Ankara Kızıcahamam civarında arayacağız bir tane ;D bakalım buluabilecekmiyiz :D

koordinatlar ben de olmadığı için yazamadım , ama sanırım televizyondan izlenecek ;D

Etiketler
Ynt: Geocaching Serbest Muhabbet

Sizi de zehirledik desenize ;D

ceranus' Alıntı:
:D bir yıldır bu konuda çalışmalarımız var ....

fizibilite bir yıldır. ama aksiyon bu hafta sonu ??? bence çoook geç kalmışsınız bu zevkten. ;)
bu arada hangi televizyon ??? bilgi verirseniz bizde izleyelim...

hele bir çekimleri yapılsın bilgi vereceğim Ufuk ;) hiç reklamı kaçırırmıyım ;D

bu pazar  ( 3 şubat 2008 ) yürüyüşe çıkacağız.Koordinatları  yürüyüş alanına gelince verecekler , bakalım bulabilecekmiyiz  :smiley:

Sedatcım tv ekibi çekim yapsın bir bakalım önce tvden izleriz ,  sanırım sonra bize cd sini verirler o zaman youtube a yüklerim tabii  ;)

Geocaching Serbest Muhabbet - TANIŞMA

Merhabalar şu anda bu mesajı okuyan herkese...

İlk mesajımı umarım doğru başlık altına yazıyorumdur. (eger hatalıysa lütfen uygun yere konumlandırınız) ;)

Geocaching bölümünde kendimi tanıtmak istedim çünkü geocaching ile ilgileniyorum. Hatta ilk olarak gezenbilir.com ile nasıl tanıştığımı anlatırsam daha iyi olabilir..
Bumerang blog oscarları ödül törenine katılmıştım(kendime ait bir blogum var) orada gezebilir.com 1.lik ödülü alınca ayrıca sahipleri ile ayak üstü (ben eşimin yanına acele ile gitmeye çalışırken ) tanışma ve kısaca konuşma fırsatı buldum.. Hatta onlara geocaching.com ile ilgili blog yazmaya çalışıyorum ama kimse bilmiyor derken karşımdaki kişilerin olur mu yahu biz zaten biliyoruz sen bizim foruma hiç uğramadın galiba dedikleri için (geç de olsa bir uğrayayım dedim)

Çok uzatmadaaaan... (geocaching ile Kanada'da 2007 senesinde tanıştım) Daha sonra Türkiye'de ne kadar az kişi bu işi yapıyor diye hayıflanırken, yahu bir kaç kutu saklayayım arkadaşlarımla paylaşayım demeye başladım... sonra OMActivities isimli bir blog yazmaya karar verdim.. Ufuk Sarnıc'ı sanal olarak tanıyorum :smiley: Ama hiç yüzyüze gelmedik.. Kendisi buraya 80 civarında geocaching ile ilgili yazı yazmış ve yüksek ihtimal benim blogumdan ve geocaching ilgimden haberdar olsa da benimle hiç irtibata geçmemesi ilginç geldi bana.. Cunku ben hatırlıyorum Ufuk'a mail atmıştım ve benim hazırladığım geocaching.com 'a kayıt ettiğim istanbuldaki geocache kutularını bulduğu halde sadece küçük bir gülümseme dışında bir yazı yazmaması da ilginç gelmişti... Ama şimdi anlıyorum burada gezenbilir.com 'da yazıyormuş.. Artık tahmin ediyorum buradan yazışırız (kim bilir?) :smiley:))

Geocaching ile ilgili olan arkadaşlar çok eğlenceli bir oyun olduğunu biliyorlardır. Bilmeyenler için de zaten bir sürü kaynak oluşmaya başladı Türkiye'de... Bu yüzden çok sevinçliyim.. Ben kendime göre blogumda bişiler yazıyorum. Hatta 12.12.12 tarihinde ilk etkinliğimizi düzenledik. Uluslararası bir etkinlik oldu :smiley: Toplam 5 kişinin 3 'ü yurtdışından gelmiş olması sevindirici ama türkiye'de daha fazla ilginin artması için daha çok çalışmak gerektiğini düşünüyorum.....

Geocaching konusunda yazacak çok şey var benim için ama bu bir tanıtım yazısı olacağı için sizi sıkmadan kısa kesmek istedim :p

kısaca kendimden bahsedip daha sonra da yaptığımız 12.12.12 Geocaching etkinliği yazısını buraya ekleyeceğim...tekrardan görüşmek üzere..
Özgehan

Özgehan Kimdir?
Bisiklete binen, dağa çıkan, orienteering ve geocaching’e ilgi duyan, Geocaching’in Türkiye’de gelişmesini sağlamaya çalışan, arkadaşlarının girişimcilik hikayelerine ilgi duyup onlarla işletmeleri hakkında röportaj yapan, arkadaşlarının doğum günlerini kutlayan ve kendi doğum gününün kutlamasını çok seven, video çeken editleyen, genel olarak farklı etkinliklere katılıp, değişik etkinlikler düzenleyen, eğlendirmeyi, eğlenmek kadar seven 2002 senesinde mühendislik fakültesinden mezun olmuş 2012 senesinde de -yani halen- kendini geliştirmeye çalışıp Master eğitimine devam eden, evli kişidir. Kısacası http://OMActivities.blogspot.com fikrinin sahibidir.

12.12.12 Geocaching Istanbul Etkinliği hakkında

Tüm dünyada farklı bölgelerde 12.12.12 geocaching etkinlikleri kutlanırken bildiğiniz gibi bizde kendi bölgemizde küçük bir etkinlik düzenledik. Öğlen saat 12:12 'de buluşulduğu için gelen sayısı da ister istemez kısıtlı oldu.
Kısıtlı katılıma rağmen, Isviçre'den 5000 kutu bulmuş deneyimli geocacher (nickname: capus) ve arkadaşı, Türkiye'den bulcacher, yeni geocaching üyemiz Hasan abi ve bendeniz omaggo bu küçük geocaching toplantısında çok güzel vakit geçirdik..

Buluşma noktamız Istiklal Caddesine çok yakın olan daha önceden blogumuzda da tanıtımını yaptığımız TAG Bistro Cafe mekanıydı.
Etkinlik saat 12.12 'de olacağı için ben biraz daha önceden gideyim gelenleri karşılayayım istiyordum. Fakat İstanbul trafiği bana saat 11.50 gibi mekanda olmama izin verdi. :smiley: Gittiğimde isviçreli deneyimli geocacher capus ve arkadaşı mekanda oturmuş bizleri bekliyorlardı. (bize getirdikleri küçük çikolata hediyeleri için de ayrıca tekrardan teşekkür ederiz) Masanın üzerine geocaching sembolu olan anahtarlıklarını özellikle görünür bir yere koymaları onları rahatça bulmamı sağladı. Hemen kendimi tanıtıp ne kadar süredir beklediklerini sordum. :smiley:
Çok olmadığını ama kimse gelmeyecek diye merak etmeye başladıklarını söylediler.

Kısa bir tanışma muhabbetinden sonra Danley - bulcacher'da masamıza katıldı. Masamız bir Amerikalı bir Türk iki İsviçre'li geocacherla çok uluslararası bir masa konumuna ulaştı :smiley:

Daha sonra Hasan abi'de bize katılınca Türklerin çoğunluğunu ele geçirdik. (En azından İstanbul aktivitesinde daha fazla kişi olmamız beni sevindirdi) Aklıma gelmişken bu seneki aktiviteyi kaçıran Erhan'a seneye 11-12-13 tarihinin geocaching event'i için güzel bir gün olabileceğini söyleyeyim...

Saat 13'e doğru öğle yemeklerimizi yediğimiz Tag Cafe'den geocaching kutumuzun içindeki anı defterini imzalayarak (ayrıca fotoğraflarımızı çekerek) saat 14 gibi ayrıldık...

Benim çok keyif aldığım küçük uluslararası bir etkinlik oldu.. Ama şunu tekrardan fark ettim ki:

Diğer ülkelerde çok popüler olan bu eğlenceli oyunun halen Türkiye'de istenilen düzeye gelememesini gerçekten şaşkınlıkla izliyorum... Umarım en kısa sürede popülerliğini arttırır ve daha büyük daha güzel aktiviteler sayesinde bir sürü geocacher'a Türkiye'mizi daha da güzel tanıtmış oluruz..

Bu arada bu sene etkinliğe katılamayanlar için: Seneye daha güzel bir tarih var.. Ne dersiniz? 11.12.13 14:15

Yazının olduğu http://omactivities.blogspot.com/2012/12/12-12-12-geocaching-etkinligi-istanbul.html

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri