Geocaching Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,796
Ynt: Geocaching Hakkında

siteye yeni üye oldum fakat okudukça okuma zevkim dahada artıyor ve heyecanım tabikide bu oyuna bayıldım ama Ankara'da pek bilen yok sanırım bir gps alırsam ileriki zamanda bende oyuna dahil olmak isterim. tabi Ankarada gömeceğim defineleri eklerim bir veri bankası oluşturursak. hepinize bol şans dilerim. iyi avlar. :smiley:

Etiketler

denizci' Alıntı:
siteye yeni üye oldum fakat okudukça okuma zevkim dahada artıyor ve heyecanım tabikide bu oyuna bayıldım ama Ankara'da pek bilen yok sanırım bir gps alırsam ileriki zamanda bende oyuna dahil olmak isterim. tabi Ankarada gömeceğim defineleri eklerim bir veri bankası oluşturursak. hepinize bol şans dilerim. iyi avlar. :smiley:

Sayın Semih Bey öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Bu oyunu beğendiğinize sevindim. Gerçekten zevklidir. Benim gibi sürekli sırt çantanızda hazır bir kutu ile gezersiniz :smiley: Ankara'da da bu oyunu oynayan arkadaşlarımız mevcut.

http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?country_id=204&x=12&y=5
ve
http://www.geocachingturkiye.com/index.php Ankarada 2 kutu kayıtlı
'
adreslerinden yararlanabilir ve sakladığınız kutuları kayıt edebilirsiniz. Ayrıca formumuzda da

http://www.gezenbilir.com/index.php/board,38.0.html

adresinde yayınlayabilirsiniz. Şimdiden size iyi eğlenceler.

Saygılarımla

teşekkür ederim şimdilik gözlemleme ve oyunu tanıma aşamasındayım ayrıca gps im mevcut değil bunun içinde maddi kaynak gerekli :smiley: zamanla sizlerle daha sıkı vakit geçireceğimize eminim ama şimdilik bu şekilde :smiley: ama bilginiz içinde tekrar teşekkür ederim.

Ankara'da saklanmış olan kutıyu 3 şubatta arayacağız semih, ve hatta yanımızda tv program yapımcısı olacak hehe , amaç meşhur olmak :D , koordinatlar şu an da elimde yok ama biz mutlaka bulacağız ...

denizci' Alıntı:

Yurtdışında bu oyunu oynayan biriyle karşılaştım hatta oyunu bilmediğimden ve ne bulmak istediğini anlayamadığımdan bende onunla bulmaya gittim. Sonra GPS ile takip ederek park gibi bir yere geldik, bir kaç bankın altına baktıktan sonra ufacık, mıknatıslı ilaç kapsülü gibi bir kap buldu içindeki kağıda adını yazıp aynı yere yapıştırdı gene.
Kutunun içinden hediye falan çıkmadı zaten ancak log kağıdını alabilecek büyüklükteydi.

Bu işin GPS'le yapılması çok saçma. Bu durumda o kutuyu bulamamak imkansız. Zaten bulacağını bildiğin bir kutuyu aramaksa sıkıcı. Bence klasik harita ve kroki üzerinden yapılmalı bu oyun. Yoksa GPS le git, tokai çakmağı al, yerine ciklet bırak, olay bundan ibaret.

beagle' Alıntı:
Bu işin GPS'le yapılması çok saçma. Bu durumda o kutuyu bulamamak imkansız. Zaten bulacağını bildiğin bir kutuyu aramaksa sıkıcı. Bence klasik harita ve kroki üzerinden yapılmalı bu oyun. Yoksa GPS le git, tokai çakmağı al, yerine ciklet bırak, olay bundan ibaret.
Selamlar
GeoCaching dünyada çok yaygın olan ve insanları/toplulukları bir araya getirmeyi hedefleyen ve geliştirilmesi yaygınlaştırılması için "gönül verenleri" olan bir oyun.. Bakış açınızı anlıyorum ama bu açıdan baktığınız da "400mt koşu" yarışı da aynı kritikleri alabilir.

Sonuç olarak, böylesine sevilen bir oyunu biraz daha "yumuşak" bir üslupla değerlerlendirmek gerektiğine inanıyorum..

herkese selamlar, reha

reha' Alıntı:
Selamlar
GeoCaching dünyada çok yaygın olan ve insanları/toplulukları bir araya getirmeyi hedefleyen ve geliştirilmesi yaygınlaştırılması için "gönül verenleri" olan bir oyun.. Bakış açınızı anlıyorum ama bu açıdan baktığınız da "400mt koşu" yarışı da aynı kritikleri alabilir.

Sonuç olarak, böylesine sevilen bir oyunu biraz daha "yumuşak" bir üslupla değerlerlendirmek gerektiğine inanıyorum..

herkese selamlar, reha

Reha abi aslında oyun çok güzel. Oynayan arkadaşlarıda gönülden kutluyorum. Tam benim kafamda arkadaşlar. Sert eleştirimin nedeni, oynamayı çok istediğim bu oyunun bu kadar kolay olmasının bende yarattığı hayal kırıklığıdır. Yoksa kendim bile oynamak için sabırsızlandığım bir oyunu neden hakir göreyim... Benimki iç dünyamdaki hayal kırıklığının dışa vurumu sadece. Bazı arkadaşlar sözlerimden alındıysa onlardan özür diliyorum...

Selamlar,
açıklamanız için çok teşekkür ederim. Hepimiz bazen "çoook karamsar" oluyoruz.. hele hele hayal kırıklığı yaşayınca.. samimi üslun-bunuz için ayrıca tesekkurler.. reha

bu konuyu bi pırtlatayım istedim...

geocaching ile ilgili bir grup meraklı Istanbul'da toplanıyoruz..

mesela bugün Kadıköy Moda'da toplanacagız..
bugunku toplantıya gelmeniz zor olabilir cunku oldukca son dakika haberi oldu ama ben facebook sayfasının linkini suraya yapıştırıverim..

geocaching ile ilgilenenler facebook sayfasından toplantı vs konularında haberdar olurlar..
hem bu sayede belki tanısırız falan filan

https://www.facebook.com/geocachingturkiye

iyi avlanmalar...

evet 6 agustos günü yaptık toplantımızı..

şimdi 24 Agustos'ta var bi tane..

http://omactivities.blogspot.com/2013/08/4-geocaching-toplantmzda-neler-oldu.html

;)

sonra ben duymadım etmedim görmedim oluyor...

Türkiye'nin ilk CITO geocaching çevre etkinliğini yaptık..

Ahanda hikayesi fotoğrafları vs..

http://omactivities.blogspot.com/2013/08/geocaching-cito-etkinligi-neler-yaptk.html

muhabbet için 10 Eylül'de tekrar toplanıyoruz..
gelirseniz buyrunuz..

https://www.facebook.com/events/593386254037475/

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR