Geleceğe Yapılacak Güzel Bir Yatırım (borsa)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ufuk Büyutat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,801
Bakın Türkçemiz de bazı güzel sözler var.Mesela yardımları kabul etmeyen ikazlara aldırmayıp bildiğini yapmaya devam edenler için söylenmiş: ANLAYANA SİVRİ SİNEK VIZILTISI SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ böyle duruma devam edipte sonunda umduğundan farklı bir sonuçla karşılaşıp kötü duruma düşenler içinde; KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ

Etiketler
Bakın Türkçemiz de bazı güzel sözler var.Mesela yardımları kabul etmeyen ikazlara aldırmayıp bildiğini yapmaya devam edenler için söylenmiş: ANLAYANA SİVRİ SİNEK VIZILTISI SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ böyle duruma devam edipte sonunda umduğundan farklı bir sonuçla karşılaşıp kötü duruma düşenler içinde; KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ

Affınıza sığınarak bir soru sormak istemekteyim. Yukarıda yazdıklarımı(Konuyu) okudunuz mu ? Yoksa direkt olarak " Borsa " yazısına bakarak mı bu cümleleri kuruyorsunuz ? Çünkü gerçekten sizi anlamakta güçlük çekmekteyim. Bir sürü farklı cümleler kurdunuz ve içinde değişik imalarda vardı... Acaba bu cümleleri hangi cümlelerime ithafen kurma gereksinimi hissettiniz ? Önümüzde ki " ON YIL ( 10 YIL ) " 'ı baz alarak gelişen bir teknoloji firmasının üzerine yatırım yapmaktan bahsediyoruz, bizim bilmediğimiz sizin bildiğiniz ne var acaba ? Acaba söz konusu firmanın yöneticilerini mi tanıyorsunuz veya Çin Halk Cumhuriyeti içerisinde üst düzey tanıdıklarınız mı var ? Evet Borsa kendini akıllı sanan ve aç gözlü insanlar için çok tehlikeli ama biz burada bundan bahsetmiyoruz ki... bahsettiğim konu uzun vadeli ve geleceğe yönelik bir yatırım. Lütfen sizin bildiğiniz bir şeyler var ise bizimle de paylaşın ki şayet bir yanlışım varsa düzelteyim geç olmadan. Niyetinizi ve yazdıklarınızı ciddi anlamda merak etmekteyim.

Birde bu yukarıda kurmuş olduğunuz cümleler için şunu da eklemekte isterim;

Bitcoin 150 $ ken aldım ve ey dostlar alın dedim. Mars ve Ay'da araziler satışa çıktığı zaman 100 $ fiyatı vardı aldım ve yine ey dostlar alın dedim. Şimdi alanlar mı kazandı yoksa almayanlar mı ? Etrafımda ki insanlar bir şeyler aldığında veya almadığında ben bundan ne bir kar nede bir zarar elde ediyorum lakin kendim aldığım ve mantıklı geldiği için tavsiye vermiş olabilirim. Zira kimse benim lafımla bir şeyler alıp veya bir şeyler satıp hayatına devam etmemekte, herkesin kendi bir aklı ve buna bağlı düşünce fikirleri var. Benim babamda sizden iyi olmasın oda siz yaşlarında ve benim yaptığım her yatırıma deli saçması gözüyle bakmaktaydı lakin bu gün ortada şöyle bir kaçınılmaz gerçek var ki; Gerek Bitcoin gerek Ay veya Mars yatırımı yapan insanlar o gün yatırdıkları bir kaç yüz dolar ile bu gün rahatlıkla bir daire bir araba veya artık ne almak isterlerse alabilmekteler. Fikirlerinize saygı duyuyorum ama mantıklı bulmuyorum. Çünkü uyanıp sokağa çıkmakta dahil bir risk var ve risk almamak adına hayatımızı bir evin içinde geçirmeyiz. Hiç yatırım yapmamak her yeniliğe kapalı olmak risk almaktan benim gözümde daha büyük bir kayıp buna ek olarak da bazı riskleri göze alan kişilerin kazanma ve kaybetme şansı eş olarak varken risk almayan kişilerin kazanma şansı ne derece var onuda ayrı sorgulamak lazım.

Siz bu benim imal ettiği telefonunu kullandığım firma hakkında ne biliyorsunuz ve o bilgiyi nereden aldınız ki bütün aldatıcı brokerların klişe sözlerini tekrarlıyorsunuz.
Şu bitkoin denen kendisi ortada olmayan ama her allahın günü beyin yıkamak için dolaylı reklamı yapılan hayali para denilen zırvalıktan kim gerçekte zengin olmuş varmı bir örnek? Hazır örnek derken piyasaya sunulan binlerce farklı borsa senetlerinden her nasılsa değeri yükselmiş parmaklarımızın adedinden az firma başarısını cımbızla cekip önümüze koyuyorsun sanki alacağımız her firmanın seneti zaman içinde bize getiri sağlayacak mış gibi.Şimdi hemen yok her firmanın değil ileride deger kazanma ihtimali olan firmaları tavsiye ediyorum diyeceksiniz işte kandırılma anı bundan itibaren başlıyor ya önümüze bir sürü değişik oyunlarla laf ebeliği ile şişirilmiş senetler konup elimizdeki paraları almaya çalışıyorlar ki alıyorlar da.Ben Emlak Bankasında Çalışırken İzmir bölge müdürlüğünde Borsa seans salonu bizim katta biraz ileride idi.Benim her gün gördüğüm bulaşıcı üzüntü durumları insanın içini parçalıyordu.Borsa ralliye başladığı zamanlarda bile gaza gelip aldığı kagıtlardan dolayı para kaybedenler pek çok idi.

Siz bu benim imal ettiği telefonunu kullandığım firma hakkında ne biliyorsunuz ve o bilgiyi nereden aldınız ki bütün aldatıcı brokerların klişe sözlerini tekrarlıyorsunuz.
Şu bitkoin denen kendisi ortada olmayan ama her allahın günü beyin yıkamak için dolaylı reklamı yapılan hayali para denilen zırvalıktan kim gerçekte zengin olmuş varmı bir örnek? Hazır örnek derken piyasaya sunulan binlerce farklı borsa senetlerinden her nasılsa değeri yükselmiş parmaklarımızın adedinden az firma başarısını cımbızla cekip önümüze koyuyorsun sanki alacağımız her firmanın seneti zaman içinde bize getiri sağlayacak mış gibi.Şimdi hemen yok her firmanın değil ileride deger kazanma ihtimali olan firmaları tavsiye ediyorum diyeceksiniz işte kandırılma anı bundan itibaren başlıyor ya önümüze bir sürü değişik oyunlarla laf ebeliği ile şişirilmiş senetler konup elimizdeki paraları almaya çalışıyorlar ki alıyorlar da.Ben Emlak Bankasında Çalışırken İzmir bölge müdürlüğünde Borsa seans salonu bizim katta biraz ileride idi.Benim her gün gördüğüm bulaşıcı üzüntü durumları insanın içini parçalıyordu.Borsa ralliye başladığı zamanlarda bile gaza gelip aldığı kagıtlardan dolayı para kaybedenler pek çok idi.

Önce çok uzun bir mesaj yazdım sonra dedim ki kendime yapma Ufuk. Sevgili İnce Bey; Yazdıklarınız mantığınız ve minimum durum senaryosu bunun üzerine bana Broker demeniz ki Broker görevini bildiğinizi zannetmiyorum. Üstüne Bitcoin zırvalığı gibi cümleler zenginlik ile alakalı sorular hisse senetleri vs vs... Ben konuyu anlamadığınızı ve bu yazdıklarınızı yazmak istemeyerek yazdığınızı düşünmekteyim bu yüzden ters bir cümle kurmamaya çalışıyorum lakin durup bir derin nefes alırsanız daha mantıklı olman şansınız olacaktır. Bu ülkede sorun asla Borsa da olmadı sorun Türk insanında bakış açısında da sizin gibiler de aslında ama buda çok ayrı bir konu ki ben Borsa'ı savunacak falanda değilim. Ben böyle bir yatırım yaptım mantıklı geldi dileyen yapar dileyen yapmaz veya Borsa şöyle olmuş, bunlar benim umrumda değil. Ben günlük Borsadan para kazanmaya çalışan " çöpcü balığı " tabir edilen kitleden değilim, aç gözlü veya gündelikçi değilim YATIRIMCIYIM. Broker ise bilginiz olsun diye söylüyorum başkasının parasını işleten kişiler için söylenen bir genel cümledir ki, ben kime nerede paranızı verin işleteyim veya benim bir firmam var gelin benden işlem yapın dedim ? Allah aşkına ne anlatıyorsunuz siz ? Sabır sınama amacımı ile mi bu acaba yoksa bir şaka mı ? Mesajlarınızı üsten aşağıya okudum alttan yukarı tekrar okudum ne bir mantığı var nede bir sonucu. Daha önce açtığım bu Kelebekler Vadisi Hakkında Bilgiler konuya da gelip anlamadığım bir yorum yapmıştınız. Ben sizi/sizin gibileri üzgünüm ama anlamaya çalışsamda anlayamıyorum. Konuyu nereden nereye ne şekilde ne alaka getirdiniz hayretler içerisindeyim. Kısmen dolandırıcı/sahtekar şimdiden beni Broker ilan ettiniz. Bakın kim nereden ne kazandı beni ilgilendirmiyor ama kafanızı yuvanızdan dışarı çıkartırsanız belki Bitcoinden kim ne kadar kazandı veya Ay'da Mars'ta şuan arazi ne kadar görebilirsiniz. Ben kendi mal varlığım veya kazancım ile burada yorum yapacak bir insan değilim. Yinede emekli memur olduğunuzu göre olarak şunu söylemek isterim ki, bir insan neden memur olur ? Başka yapacağı hiç bir seçenek veya yeteneği yok mu ? Geceden hal'e gidip patates soğan alsa ve gün içinde onu dahil satsa üstelik bir memurdan çok daha fazla kazanma şansı varken ? Veya bit pazarından zevkine göre eşya toplayıp satsa bile para kazanmaz mı memur kadar ? Ben hayatımda bir gün olsun bir insan neden kendini yıllarca bir masaya bağlar anlamadım ve bu insanlarında beni anlamaması sanırım normal. Memur borsa oynarsa Türk Borsacı mantığı ile evet batar. Memur memurluğa tama ettiği gibi uzun dönemli hisse senetleri yatırımları yaparsa çoluğuna çocuğuna sermaye bırakmış bir ev bir yazlık bırakmış olabilir. Yani memur da farklı aslında kendi içinde siz ve ben gibi. Ya neler yazmak istiyorumda neyse...

Siz haklısınız efendim. Ben Brokerim insanların parasını almak istedim. Çok değişik bir insanım art niyetliyim bana lanet olsun ki böyleyim işte. Lütfen şikayet edin hesabımı kapatsınlar daha yaşlı daha eski bir üyesiniz siz haklısınız ben haksız, beni barındırmayın forumda insanları dolandıra/kandıra bilirim.
Başkada yazacak bir şeyim yok lakin size son olarak sevdiğiniz için bir Atasözü ile cevap vermek isterim;
Eşşeğe altın palan vursan eşşek yine eşşektir.

Ufuk bey ,

‘birçok kişinin canını yaktım’ dedi, intihar etti borsa'da başkalarına ait 5 milyon lirayı kaybettiğini söyleyerek kendini polise ihbar eden avukat adayı, savcılık tarafından serbest bırakıldıktan sonra intihar etti yaşadığı apartmanın 9. katından atlayan avukat adayının yakınları sinir krizi geçirdi - Antalya Haberleri

yukarıdaki linke bakınız ,bunun gibi binlerce örnek vardır , bu arkadaşta çevresindeki insanlara yatırım tavsiyesinde bulunuyor ve sonunda insanlar parasını kendisi hayatını kaybediyor , burada # ihtiyar heyetinin# size söylemek istediği budur !
kaybettiiginizde sizi etkilemeyecek olan bir yatırım başkasının sonu olabilir !
iyi niyetinizden şüphem yok , borsada, forexte ( ne oldugunu bilmiyorum) vs vs iyi yatırımlar yapmış olabilirsiniz, bu konularda bilginiz çok olabilir ama Gezenbilir forumunu bu konular ile nasıl bağdaştirdiniz bende anlayamadım , selamlar saygılar...

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

acaba neden hakaret ediyorsunuz anlayamadım.Ayrıca canlılar dünyasında EŞEK olmak hiç te öyle üzülünecek bir şey değil.borsada ne alınıp satılır tabiki Türkiyede borsa denince HİSSE SENEDİ BORSASI ifade edilir.yoksa herşeyin kendine göre borsası vardır ama Türkiyede BORSA SADECE VE SADECE HİSSE SENEDİ alınıp satılan yere denir.Devlet memuru olmanın ne gibi alçaltıcı bir kötü yanı olduğunu 35 senelik memuriyet hayatımda keşfedemedim herhalde sıradan palanlı bir EŞEK OLDUĞUM İÇİNDİR AMA dikkat 4 yıllık fakülte mezunu inşaat mühendisi diploması olan bir EŞEK karşındaki yoksa öyle gidilmesi imkansız ve sahipsiz bir planetten para verip arsa mekan alama enayiliği gösteren bir EŞEK değil.
Kelebekler vadisi işine gelince:Burası bir gezi sitesi aile ortamı olduğu için o yazıda sadece vurgu yapıp anlatmak istedim ki vadinin deniz kıyısında denizden bakınca genellikle sağ tarafta kızlı erkeklı gençler denize anadan doğma girmekteler hava kararıncada görülmelerine aldırmadan cinsellik içeren durumlar yaratmakdadırlar.Kime ne ama düşünkü birde ailesi ile gelen yeni yetişen çocukları ile gelenler olunca ne olacak

acaba neden hakaret ediyorsunuz anlayamadım.Ayrıca canlılar dünyasında EŞEK olmak hiç te öyle üzülünecek bir şey değil.borsada ne alınıp satılır tabiki Türkiyede borsa denince HİSSE SENEDİ BORSASI ifade edilir.yoksa herşeyin kendine göre borsası vardır ama Türkiyede BORSA SADECE VE SADECE HİSSE SENEDİ alınıp satılan yere denir.Devlet memuru olmanın ne gibi alçaltıcı bir kötü yanı olduğunu 35 senelik memuriyet hayatımda keşfedemedim herhalde sıradan palanlı bir EŞEK OLDUĞUM İÇİNDİR AMA dikkat 4 yıllık fakülte mezunu inşaat mühendisi diploması olan bir EŞEK karşındaki yoksa öyle gidilmesi imkansız ve sahipsiz bir planetten para verip arsa mekan alama enayiliği gösteren bir EŞEK değil.
Kelebekler vadisi işine gelince:Burası bir gezi sitesi aile ortamı olduğu için o yazıda sadece vurgu yapıp anlatmak istedim ki vadinin deniz kıyısında denizden bakınca genellikle sağ tarafta kızlı erkeklı gençler denize anadan doğma girmekteler hava kararıncada görülmelerine aldırmadan cinsellik içeren durumlar yaratmakdadırlar.Kime ne ama düşünkü birde ailesi ile gelen yeni yetişen çocukları ile gelenler olunca ne olacak

Sevgili İnce Bey,

Ben şahsınıza karşı bir hakarette bulunmadım bu şekilde algılandığınız için üzgünüm. Ben söz konusu Atasözü'nü " Kişi her zaman kendi bildiğini yapacaktır. " mantığı ile kurmuştum. Devlet memurluğu ile alakalı söylediğim cümlede farklı algılanmış her zaman ki gibi siz tarafından lakin orada da anlatmak istediğim " Bir insanın kendisini yıllarca bir Eve bir Ofise kapamasını anlamıyorum. " temalıydı ki hadi güzel hatrınız için cümlenizden her şey adına ÖZÜR DİLERİM. Konuyu uzatmak istemiyorum nasılsa herkes sadece anlamak istediğini anlıyor ve yazdıklarımı sanırım kimse okumuyor. Duygu sömürüsü temalı mı bu mesajı yazdınız ona da emin değilim ama hiç bu konuyu açmadığımı var sayabilirsiniz bende zaten bir daha bu foruma girerek kimseye rahatsızlık vermeyeceğim.
Yüce zekanız ve hayata bakış açınız ile mutluluklar dilerim.

Saygılarımla.

Ufuk bey ,

‘birçok kişinin canını yaktım’ dedi, intihar etti borsa'da başkalarına ait 5 milyon lirayı kaybettiğini söyleyerek kendini polise ihbar eden avukat adayı, savcılık tarafından serbest bırakıldıktan sonra intihar etti yaşadığı apartmanın 9. katından atlayan avukat adayının yakınları sinir krizi geçirdi - Antalya Haberleri

yukarıdaki linke bakınız ,bunun gibi binlerce örnek vardır , bu arkadaşta çevresindeki insanlara yatırım tavsiyesinde bulunuyor ve sonunda insanlar parasını kendisi hayatını kaybediyor , burada # ihtiyar heyetinin# size söylemek istediği budur !
kaybettiiginizde sizi etkilemeyecek olan bir yatırım başkasının sonu olabilir !
iyi niyetinizden şüphem yok , borsada, forexte ( ne oldugunu bilmiyorum) vs vs iyi yatırımlar yapmış olabilirsiniz, bu konularda bilginiz çok olabilir ama Gezenbilir forumunu bu konular ile nasıl bağdaştirdiniz bende anlayamadım , selamlar saygılar...

Bende ne yazık ki " Serbest Muhabbet " köşesinde açtığım bir konunun neden açılmasının bu kadar sorgulandığını anlayamadım. Serbest olarak sohbet ettiğimiz/edeceğimiz bir alan ise bu görgü kuralları ve saygı çerçevesine dayalı şekilde dilenen konunun açılması gerekmiyor mu ? Normal olan bu değil mi ? Forum kurallarını da üye olduğum zaman okumuştum ve kimse bana şu kısımda şundan konuşma veya konuşamazsın demedi. Kusura bakmayın gerçekten belli ki ben hatalıyım. Tekrar siteye girerek kimseye rahatsızlık vermeyi düşünmüyorum. Üyeliğimi iptalde edebilirsiniz hatta lütfen ama lütfen edin.

Bakın ne diyor yukarıda " Başkalarına ait 5 Milyon TL " ben kimsenin parası ile bu yatırımları yapmıyor kimseye yatırımlarını ben işleteyim veya yöneteyim demiyorum. Söz konusu şirket halka yeni açıldığı için ( Yani Borsaya ) konu açmak söylemek bilgilendirmek istedim. Çok uzatmak istemiyorum, konuyu açmadım var sayın lütfen.

Saygılarımla.

Son düzenleme:

Sayın Ufuk bey ,

Öncelikle bende sizin gibi forum uyesiyim , kimsenin üyeliğini iptal etme , konu silme gibi bir yetkim yoktur .Bu konuda bir talebiniz varsa sayın @YOL ' a bildirebilirsiniz.

Bu forum paylaşımlarına baktığınızda insanların iş hayatinin stresinden , yorgunluğundan arta kalan zamanında hobileri ile ilgili ve maddi değerlerden , iş hayatindan uzak , bir soluklanma , nefes alma platformu oldugunu zaten sizde görüyorsunuz , bu sebeple konunuzu forum ile bağdastiramadigimi yazdım.

Ayrıca " iyi niyetinizden şüphem yok " diye belirttim , yazdiklarinizi okumasam , anlamasam bu şekilde yazmazdim.

Gezenbilir ülkemizdeki karsiliksiz bilgi ve tecrube paylaşımı yapilan nadir forumlardan biridir , üyelerinin gitmesini değil , katılarak katkı sağlamasını dilerim.

selamlar saygilar

51 yaşındayım 25 senedir çevremdeki insanları borsadan para kazanıp sevindiğini ne duydum ne gördüm ama rahmetli hasan arkadaşım yıllar önce mazda aracını satıp girdi üstüne bir bardak soğuk su içti (o zamanlar çok pahalı bir aractı) keriz yolmak için güzel bir araç borsa

51 yaşındayım 25 senedir çevremdeki insanları borsadan para kazanıp sevindiğini ne duydum ne gördüm ama rahmetli hasan arkadaşım yıllar önce mazda aracını satıp girdi üstüne bir bardak soğuk su içti (o zamanlar çok pahalı bir aractı) keriz yolmak için güzel bir araç borsa

Borsa savunucusu değilim ve en az 15 yıldır borsa ile de uğraşmıyorum.Fakat burada sadece kısa zamanda çok para kazanmak isteyen sürülerin, borsa spekülatörlerine av olması nedeniyle yada daha fazla kazanç elde etmek için gereksiz beklentilere girmesi veya anlık hareket etmeleri nedeniyle acı sonlar yaşanmıştır.
Temel kural; kaybedenin olduğu yerde, mutlaka kazanan vardır.
Bu konuyu açan arkadaşta zaten borsa aracı kurum reklamı yapmadı.Uzun vadede getiri sağlama ihtimali olan bir şirket hissesini bilgilendirme için söyledi.Yatırım yapacak parası ve zamanı olan aklına yatarsa değerlendirir,aklına uymazsa zaten yanaşmazdı.Ona bu kadar sert tepki verilmesi gerekmezdi.

Gerçekten borsanın inceliğini bilseniz ve uzun dönem yatırım yapacak zamanınız sabrınız hayalleriniz var ise doğru tercihler ile kazanç her zaman mümkün olabilir.
Ekte sadece göz bebeğimiz aselsan hisselerinin eylül 2008 ile eylül 2018 arasındaki 10 yıllık hareketlerinin tablosu mevcuttur. Merak eden bakıp inceler.

Ekim 2008 de 0,24 Tl olan hisseden 10.000 adet aldığınız ödeyeceğiniz para 2.400 TL olacaktı.
Kasım 2017 de 47.22 TL ye en yüksek hisse bedeline ulaştı.10.000 hissenizi bu zamanda elden çıkardığınızda 472.200 TL niz olacaktı .
Yani 9 yılda 2.400 TL niz 472.200 Tl ye çıkarmış olacaktınız.

Eğer aç gözlülük yapmış ve hisseyi elden çıkarmadınızsa bu günkü değeri
1 eylül 2018 de 26,82 Tl ye inmişti.10.000 hissenizi satsanız 268.200 TL niz olacaktı.
Ekim 2008 de 2400 Tl niz 1 Eylül 2018 itibarı ile 268.200 Tl niz olacaktı.

Burada kritik nokta;hisse senedi aşırı değerlenmeye başladığında spekalütörlerin peşine takılıp ,
Kasım 2017 de 47,22 Tl den hisse alanlar,1 Eylül 2018 itibarı ile 26,82 TL ye inen hisse değerinden dolayı ciddi kayıp yaşayacaklardı.

Mali tabloları , alış ve satış işlemelerinin hacmini,alım satım yapan grupları ,işlem yönünü incelemeden yada zaman yada kar hedefi koymadan dedikodulara göre işlem yaparsan,her zaman kaybedersin.
Yoğun mesai ve zaman harcamak gerektiren hisse senedi yatırımlarına ,bir iş yerinde mesai yapar gibi zaman ayıramayanların ilişmesi tehlikelidir.

Ekli dosyalar

• ASELSAN GETİRİ TABLOSU.xlsx
    19.9 KB · Görüntüleme: 194
Son düzenleme:

Yazdıklarına beğeni işareti de koydum.Borsada geriye doğru bu gün için kazançlı olan bir kağıdı örnek göstermek bence doğru bir şey değil.

Ekteki tabloya baktığınızda aylara ve yıllara göre artışlar yada zararlar görülüyor.
Totalde baktığınızda uzun vadede seçtiğiniz firma sağlamsa kazanma ihtimali her zaman var.Sorun o kazancınız yıllık bazda enflasyon üstünde getiri verdi mi yoksa vermedi mi?
Hangi firmanın hisse senedinin getirisini görmek istiyorsanız bunun için ilgili araçlar mevcut.
Her firmanın hisse senedi değil, geleceği olan teknoloji,savunma, silah,ilaç vs gibi krizlerden en az etkilenecek olanlar secilirse daha az hata yapılır.Yoksa x tekstil,y döküm, z gıda,k çimento seçerseniz her daim riskide beraberinizde taşırsınız.
Ben o örneği sadece kağıt değeri arttığı için değil. Bir yıl öncesine göre neredeyse %50 değer kaybederken, 10 yıl öncesi uzun vadelide her zaman kazanma olabileceğini göstermek için verdim.
Bu kadar borsa konuşmakta doğru değil .Nasıl olsa artık ilgilenmiyorum.İlgilene ne de mani olmam.

Yazdıklarına beğeni işareti de koydum.Borsada geriye doğru bu gün için kazançlı olan bir kağıdı örnek göstermek bence doğru bir şey değil.

Sevgili İnce Bey,

Bakın bir magazin muhabiri gibi yazılan mesajlardan sadece dilediğiniz kısımları alıyor onlara göre cevap veriyor ve bir çok yazılan diğer cümleleri yok sayıyorsunuz. Amacınız hakkında fikrim yok ama yaklaşımınız aşırı yanlış. Kelebekler Vadisine ailesi ile giden var orada şu kısımda şu var diyorsunuz lakin ben yüzlerce kere gitmeme rağmen sizin belirttiğiniz gibi sahilde ne cinsellik gördüm nede farklı şeyler yapan insanlar. Siz bunları gördünüz mü yoksa duydunuz mu bilemiyorum ama ben görmedim ve şahit olmadım. Türkiye de yazın herhangi bir plajda görünenden fazlası orada yaşanmıyor ulu orta ve illaki muhafazakar bir ailede kelebekler vadisine zahmete girip gitmek zorunda değil. Memurluk ile olan mesajımı saptırdınız diğer bir koyunu farklı algıladınız ve bunu sürekli yapıyorsunuz, sadece anlamak istediğinizi anlıyor ve tek doğru bakış açısı sizinkiymiş gibi cevaplar yazıyorsunuz. Profilinizde " Her ne yaşarsan yaşa sonunda keyfini çıkar " yazıyor ve bu muhafazakar tavrınız üzerine mesela ben o yaşta Gürcistan da ne işiniz var çözemedim. Karadeniz iklimine mi aşıksınız acaba ? Hayır var sayarım çok yer gezginiz gördünüz o zaman başka fotoğraf mı yoktuda gürcistanı profil fotoğrafı yaptınız ? Çünkü profilde yazan yazının üstüne gürcistan fotoğrafı ve muhafazakar tavrınız pek örtüşmüyor. Yanlış anlamayın ben sizi yargılamak peşinde falan değilim ama bana biraz abeste geldi bu farklılıklar. Çünkü benim bildiğim kadarı ile genelde belli bir yaştan sonra Türk insanları farklı niyetler ile gürcistana gitmeyi tercih ediyor tabi sözüm meclisten dışarı. Söz konusu konuyu inanılmaz şekilde saptırmanız hayret verici, benim hangi yorumumda acaba borsa'ı övdüğümü veya başka insanlara karşı para yatırın yatırmayın, şu bankayı kullanın vs yazdığımı gördünüz ? Serbest muhabbet köşesine kendi ilgi alanım dahilinde bir konu açtım ve ortak ilgi alanları olan insanlar ile bilgi alış verişi yapma gibi bir niyetim vardı. Sizin ilgi alanınız bu değilde neden gelip bu tarz yorumlar yapma gereği duydunuz ? Yazdıklarımı okumadan sürekli aynı şeyleri kendi kafanızda dümdüz şekilde cevaplar veriyorsunuz lütfen konuyu baştan aşağıya okuyun ve şurada sen borsayı övdün sen şurada insanların parasını çalmaya çalıştın diyin bana. Yaşınıza hürmetim var ama bence daha mantıklı olabilirsiniz. Tepkiniz tavrınız yaklaşımınız baştan aşağıya hatalı. Siz ve çevrenizdekiler borsada para kaybetmiş olabilir hatta borsa oynayan insanların zaten %85'i kaybetmekte ama bu %15 kazanan olduğu gerçeğini değiştirmiyor ve benim burada bahsettiğim konu şunu al yarın sat sonra bunu al gibi bir şey değil bir teknoloji firmasına 10 yıllık yatırımdan bahsediyoruz. Normalde insanların yatırım için ayırdıkları bir bütçe var bundan bahsediyoruz ama yatırım için bütçe ayırmayın son kuruşuna kadar veya buna benzer zengin olmak için parasını yatıran sözüm ona akıllı insanlar evet onlar kaybeder kaybetti. Derdiniz ne bilemiyorum sizi anlamaya çalışıyorum ama yorumlarınız konu ile alakalı gelmiyor sanki burada geçmişin acısını çıkartır gibi bir tavrınız var. Bitcoin için kim kazandı bu zırvalıktan dediniz Allah aşkına bunu okuyan aklı başında bir insan bu yoruma gülmez mi ? Siz kabul etmediğiniz zaman o para birimi zırva mı olmuş oluyor ? Madem zırva bir değeri yok o zaman biraz alıp bana da yollar mısınız lütfen ? 24 saate forumdan ve hayattan soğuttunuz beni Allah çevrenize sabır versin.

Saygılar, hürmetler.

Sayın Ufuk bey ,

Öncelikle bende sizin gibi forum uyesiyim , kimsenin üyeliğini iptal etme , konu silme gibi bir yetkim yoktur .Bu konuda bir talebiniz varsa sayın @YOL ' a bildirebilirsiniz.

Bu forum paylaşımlarına baktığınızda insanların iş hayatinin stresinden , yorgunluğundan arta kalan zamanında hobileri ile ilgili ve maddi değerlerden , iş hayatindan uzak , bir soluklanma , nefes alma platformu oldugunu zaten sizde görüyorsunuz , bu sebeple konunuzu forum ile bağdastiramadigimi yazdım.

Ayrıca " iyi niyetinizden şüphem yok " diye belirttim , yazdiklarinizi okumasam , anlamasam bu şekilde yazmazdim.

Gezenbilir ülkemizdeki karsiliksiz bilgi ve tecrube paylaşımı yapilan nadir forumlardan biridir , üyelerinin gitmesini değil , katılarak katkı sağlamasını dilerim.

selamlar saygilar

Merhaba,

Ben yanlış anlaşılmak istemem size karşı bizzat bir sitemim yok genel olarak yukarıda ki İnce Bey'e mesajlarımı okumadığı yönünde bir sitemde bulunmuştum ve üyelik silme işlemi adına da size değil ama konuyu okuyacak yetkililer için madem ben bu kadar yanlış bir şey yaptım kimine göre neredeyse dolandırıcı ilan ediyorum o zaman buyursunlar üyeliğimi silsinler amacıyla, yazmıştım sadece. Biraz o anda sinirli olduğum için kendimi ifade edememiş olabilirim, lütfen kusuruma bakmayın. Size karşı ne bir sitem nede bir yanlış anlaşılmam var ve iyi niyetinizin farkındayım lakin gerçekten anlamadığım nokta " Serbest Muhabbet " köşesinin neden olduğu ? Böyle bir konu açmam sizin açınızdan da farklı gözükmüş ve ben neden bu şekilde gözüktüğünü kendi yaptığım bir şeyi başka ilgi duyan insanlar var ise bilgilendirmek veya bilgi alış verişi yapma amacı ile yazdığım konunun nasıl bu şekilde algılandığını bu tepkileri anlayamıyorum. Bilmeden ters bir şey yazdıysam size karşı özür dilerim amacım size bir tepki vermek/göstermek değildi.

Saygı ve sevgilerimle.

hangi başlıkta olursa olsun ben VATANDAŞIN cebindeki paraya göz dikmenin maskelenmiş övgülerinden rahatsız oluyorum ve bunu belirtmekten de çekinmiyorum.Tatlı dile kanıp paralarını kaybetmek olasılığına karşılık benim dogrudan ikaz açıklamama uyup zaten kıt olan paralarını cebinde tutmaları bana daha doğru geliyor

konuyu açtığınız için pişman olmuşsunuz ve galiba ben pişman etmişim.Olabilr gezi yazılarını yazıldığı bir ortamda durup dururken borsa denen küçük yatırımcıları soyup sovana ceviren sistemi överseniz sizi pişman ettiğim için hiç bir şekilde rahatsız olmadığımı belirteyim.
Ayrıca buraya üye olup ilk mesajında rusca yazı yazan kişiye bu Türk sitesinde rusca övgü anlamına gelecek yazı yazmanızda garibime gitti.

Para Borsada yoktan var olmuyor para kazanabilmek için ya borsaya yeni yani ilave para girmesi lazım yada birilerinin parasını kaybetmesi yani kazana tarafa aktarması lazım.Ehhh borsaya gireceksin hem taze para getireceksin hemde acemi olduğun için elindeki parayı kazananlara kaptıracaksın NE GÜZEL DÜZEN BU MAŞALLAH.

Şu yukarıda bulunan ilk üç yorumunuz mesela...

Siz para borsada da kendi kendine var olmuyor yazmışsınız Allah aşkına bunca insan ne zannediyor sanıyorsunuz ? Para borsada hop diye ortaya mı çıkıyor zannediyor insanlar ? Yahu para nerede hop diye ortaya çıkıyor ki siz böyle bir yoruma gerek duydunuz ?
Hayatının her alanında her sektörde kazanan ve kaybedenler var. Bu borsa için açık bir şekilde geçerli.
Vatandaşın cebinde ki para göz diken vs... diye yorum yapmışsınız bu demek bana bir açıklar mısınız ? Bu nasıl bir saygısızlık! Dünyada bir akıllı sizsiniz değil mi ? Madem vatandaşın cebinde ki para sizin için bu kadar değerli söz konusu ülke siyasetini ben yönetmiyorum bunun farkında mısınız acaba ? Sizin dönemin insanları ve bu fırsatı onlara siz verdiniz bu ortamı yaratan sizlerseniz. Ben doğduğumda zaten bu ülke sizin sandığınız aksine zaten çoktan hem iç hem dış piyasada sömürge sistemine geçmişti. Bu kadar değer veriyorsanız vatandaşın parasına elinizi taşın altına koyup siyasete girseydiniz bir şeyler yapsaydınız da bende daha adil bir ülkede hayata gelseydim. 10 Yıllık yatırım planı olan bir teknoloji şirketi hissesi konusuna gelip beni bulunduğunuz hitamlarla nasıl bir algıya soktuğunuz farkında mısınız acaba ? Gerçekten çok düşünceli çok akıllı ve mantıklı bir insanınız o yüzden haklısınız vatandaşın cebinde ki parayı korumaya. Gezi yazılarının yazıldığı bir ortamda gezi yazılarının yazılmadığı bir bölüme konu açtım farkındaysanız ve konu açılan kısım sizin düşünceniz dışında tamda bu konular için açılmış bir köşe. Acaba diyorum geçmiş dönemde İzmir de bir şekilde denk geldikte ben sizin kalbinizi falan mı kırdım ? Hayır böyle bir şey varsa insanlık hali çok özür dilerim ama konu bu değil bu yaklaşım bu ithamlar neden ? Ben ne bir aracı kurum çalışanıyım nede bir banka sahibi hatta söz konusu hisse senetlerine bağlı olarak firma ile de bir alakam yok. Sadece bu benim yatırımım ve ortak ilgi alanları olan insanlar ile sohbet etmek istedim. Şimdi ben 18 yaşından beri her ay 20.000 TL 30.000 TL 5.000 TL artık bütçem dahilinde size çok saçma gelecek olan yerlerden bile arazi satın almakta bunları biriktirmek deyim o zaman bunu da yapmayayım tavsiye vermeyeyim için para olan hiç bir konu açmayayım hatta konuşmayayım ? Böyle bir mantık mı var ? Sizden farklı ilgi alanlarım hobilerim olamaz mı ? Yani sizin doğrularınız dışında başka doğru mümkün değil mi bu hayatta ? Kelebekler Vadisi ile alakalı konuda forumdan başka bir üye Kelebekler Vadisi ile alakalı bilgi toplama amacı ile konu açmış bende bildiğim için ona cevap olsun diye Kelebekler Vadisinin artılarını eksilerini yazmışım siz diyorsunuz ki yok ailesi olan insanlar var bilmem ne... Bizim ailemiz yok mu ? Veya oraya giden herkes gidip ayıplı şeyler mi yapıyor ? Nasıl bir hayata bakış açınız var sizin ? Cevap vermek istemiyorum ama mail geldikçe ve yazılanları okudukça susamıyorum da çünkü çok saçma çok. Sanki ben demişim ki BORSA OYNAYIN GELİN BENİM ARACI FİRMAM VAR BENDEN OYNAYIN. Siz diyorsunuz ki vatandaşın parasına göz dikme. Bu sadece mantıksız değil bu saygısızca bir şey aynı zamanda. Tekrar, tekrar attığınız mesajları okudum ve başka bir derdiniz olduğunu düşünüyorum ya borsa ile derdiniz vardı ve günah keçisi ben seçildim yada psikolojik olarak Ufuk isimine karşı takıntınız var. Yok yani çok ihtimalli düşünüyorum ama sebep gerçekten ne İnce Bey ? Sizin konu ile alakalı derdiniz ne ? Bu saygısızlık niteliği taşıyacak kadar açık bir şekilde yorum yazma cesaretini nereden buluyorsunuz ? Benim hangi yorumuma hangi cümleme ithafen siz bu kararlara varıp beni farklı algılar ile suçluyorsunuz ? Bana bunları izah edin lütfen.

"Sanki ben demişim ki BORSA OYNAYIN GELİN BENİM ARACI FİRMAM VAR BENDEN OYNAYIN. Siz diyorsunuz ki vatandaşın parasına göz dikme"
Evet dolaylı yoldan da olsa aynen bu kapıya çıkacak şeyler söylüyorsun ve burada bu türden akıl çelme işlemini de ilk defa sen yapmıyorsun.Biz eski üyeler artık şerbetlendik bu konuda.Bu siteye benim geldiğim gibi sizde geldiniz hoş geldiniz.Esas amacınız gezmek dagcılık kampçılık gibi bir hobi, tutku, yaşam tarzı olmalı ki buradasınız.Haydi bize para kazanmanın yoluna ışık tutma iddianızı artık bir kenara koyunda buraya gelmenizin esas gayesi üstüne konu açın; açılmış konulara katılın bizlerde sizin yazılarınızı okuyalım duruma göre beğenelim karşı çıkalım bizde yazılarınıza katkı yapalım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri