Gd300 Araç Paspas Altına Su Aldı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kemalhocam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,765
Ynt: Gd300 Araç Paspas Altına Su Aldı ?

Alper Bey, daha önce bahsettiğiniz klima evaperatörü sıfır mı, kullanılmış mı ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Etiketler

Bilgi ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. ( Gerçekten yazdıklarınız faydalı bilgiler.)
Bosh fan motorunu sanayide tamir etmeye niyetlenmiş olan usta, 'kömürünü ve burçlarını değiştireyim' demişti. Sizin yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla da, burç değişimi yapması mümkün değil gibi görünüyor. Sanırım, bana yapacağı şey şuydu : 'Kömürü değiştirecek, burçları temizleyip yağlayacak ve 150 Lirayı alacaktı.' (Zaten usta, ilk olarak motora bakmadan önce -hangi arabada takılı olduğunu- sorunca, içimden 'Bu adamdan uzak dur' demiştim kendime. :smiley:

Yeni motor satın almak için, yukarıda bulduğunuz 2 satıcı ile ben görüşmüştüm telefonla. 'Ellerinde bu motorun olmadığını' söylediler. Ben de 'Satış fiyatını ödeyim, bana getirtebilir misiniz ?' dediğimde; iki satıcı da, 'maalesef mümkün olmadığını' söylemişlerdi. Bunun üzerine anladım ki, Türkiye içinden temin etme imkanı yok. O yüzden, ya yurt dışından temin edilecek ya da, ustaların en iyisini bulmaya çalışacağım.
Aracın uzmanlık gerektiren elektrik işi, kaporta, kaynak boya gibi işlerini ben yapacak teknik bilgi ve araç gerece sahip olmadığım için, bu konuda işi ustalara bırakıyorum. Araca sadece akşamları zaman ayırabiliyoruz. Çünkü, araçla ilgilenen ustalar gün içinde yetkili servislerde çalışan kişiler. (Bulunduğu yer gün içinde kapalı bir garaj.) Ben onarım sürecinde içime sinmeyen ya da daha farklı bir şekilde yürümesini istediğim zamanlarda ustalara fikirlerimi söylüyorum. Onun haricinde, bir aracı bu kadar dağıtıp onarıp toplayacak becerim yok aslında.
Bakalım ...!

Alper Bey. İlgilendiğiniz için çok sağolun. Klima evaperatörünü öncelikle kullanılmamış temin etmeye çalışacağım. Çaresiz kalıp sıfır bulamazsam; sizinle de konuşuruz telefonla. Tekrar Teşekkürler. Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR