Gaziantep Sof Dağları Keşif Gezisi (10 Şubat 2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,533

jeep

Zirve
Yer
Gaziantep
Web
www.gandoff.org
10 şubat pazar günü yaptığımız gezi.
Aslında gezi çok güzel başladı, seçtiğimiz parkur çok zevkli idi devamlı vinçlemeler, kaymalar, çökmeler, çekmeler devam ediyordu.
Dik bir yamacın başında verilen mola sonrası çalışır vaziyette el freni çekilmeden unutulan aracımız bayır aşağı kendisini salıverdi.. Yaklaşık 400 metre insansız düzgün bir şekilde devam eden cj-5 son 100 metreyi 4 takla ile tamamladı. Sonrasında en az 30 km çekerek Gaziantep e vardık.. Fazla söze gerek yok..
İşte resimler

1 6

2 6

3 3

4 4

5 4

6 3

7 3

8 2

10 2

11 4

20 1

21 2

25 2

24 2

23 2

16 2

17 1

18 1

19 1

videoları da yüklüyorum..

Etiketler
Ynt: Gaziantep Sof Dağları Keşif Gezisi (10 Şubat 2008)

arkadaşım çok geçmiş olsun
cana geleceğine mala gelmiş, ama çok kötü gelmiş yaa :(

Arkadaşlar teşekkür ederim. Araç Erkan arkadaşımızın idi. 1-2 ay sahalardan uzak kalacak sanırım. Buradan bende geçmiş olsun diyorum kendisine..

İşte videolar..

[youtube=600,470]yApwqyo3Ajw[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=yApwqyo3Ajw

[youtube=600,470]aBQBExAMdSI[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=aBQBExAMdSI

arkadaşım çok geçmiş olsun yücel in dediği gibi cana gelmesin

Çok geçmiş olsun. Zarar ve binbir emekle toplanan aracınız için üzüldüm.
Benim başıma iki sefer böyle bir olay gelmişti. İlkinde el freni çalışmayan aracımda arkadaşımın binek araba takozu koyup tamam demesiyle vitesi takmadan arabadan inmiştim. Neyse ki arkada oturan arkadaşım uçarak zaten westinghouse sistemi olmadığı için rahat durabilecek aracı durdurmuştu.
Birinde de aracı çok yavaş hızda kanala girmemek için yan eğimde sürerken, bir anda tepe taklak olmuştuk. Boşta ki 6.50/16 stepne kafama geçmişti. Araçtan sağ taraftan çıkan arkadaşım çıkmaya çalışırken beni zemin :smiley: olarak kullanması ve olayın şokuyla araç viteste olmasına rağmen çıkarken ayağımın arazi vitesine takıldığını farketmemiştim. Aracı düzeltmemizle beraber araç yokuş aşağı gitmeye başlamış ben de ardından koşarken tam kapıyı açacakken bu sefer araç tam sağa devrilmişti. Ya sola devrlseydi?
Tekrar düzelttiğimizde motor kısmından dumanlar çıkmaya başlamıştı.:smiley:
Akü sabitlenmediği için ortalara bir yere düşmüş ve fren hortumu alev almaya başlamıştı. Yangın söndürme tüpünün olmadığı araçta ben o şokla tükürerek :smiley: kıvılcım seviyesindeki ateşi söndürmeye çalışıyordum. :smiley:
Neyse ki Oktay soğukkanlılığı ile arkada ki tek pet şişenin dibindeki 350 ml ile aracı ve etraftaki araziyi yanmaktan kurtardı.
Bu trajikomik anı sonrası ders alınacak pek çok şey vardı. Ben 20 yaşımdaki deliliğime şaşırıyorum şimdi.

Mal canın yongası ama inanın o araçta biri olsaydı daha büyük sonuçlar doğurabilirdi. O yüzden içinizi serin tutun.

çok büyük ders oldu bize...aracın yuvarlandığı yer allahtan ıssız bir dere idi, ya bir köy evinin üzerine düşseydi.. Çok tırstık çok..
1- asla aracı meyilli yerlerde boşta bırakmayacaksın.
2-kar eridiğinde toprak çok nemli olup felaket kaykan oluyor. yükseklere çıkıyorsanız, asla vinçsiz çıkmamak gerek..

Göktuğ arkadaşım büyük geçmiş olsun... Zarar fazla değildir umarım...

Göktüğ çok geçmiş olsun sizlere bişey olmasında.Araçlar problem değil,araçlar yine eski haline gelir.

Evet arkadaşlar ya allahtan içinde kimse yoktu... Yada yuvarladığı yerde.. Bu arada bu kadar takla atıpda en az masrafla kurtulabilinecek araçlardan birisi de cj lerdir sanırım. 2-3 milyar a eski haline gelecek sanırım..

çok geçmiş olsun Göktuğ Bey ve arkadaşınıza.

hepinize çok büyük geçmiş olsun Göktuğ ....

Geçmiş olsun Göktuğ arkadaşım..Gerçekten üzüldüm..Mal canın yongası ama canın sağ...canın sağolsun...

büyük geçmiş olsun arkadaşlar dediğin gibi daha kötüsüde olabilirdi arabada çocuk filan gibi yada köy evine yuvarlanabilirdi dikkat etmek gerek

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR