Gaziantep Off-Road Ekibi Tanışma Gezisi ( 25 Ocak 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,045
Ynt: Gaziantep Off-Road Ekibi Tanışma Gezisi ( 25 Ocak 2009)

Nadir abi teşekkür ederim. Dün gece telefonun olsa seni arayacaktık yemin ederim. Abi bu unimog nasıl bir alettir. 5 tane levye var. Araziyi ve ağır deviri bulduk. Fakat diferansiyel kilitlerini bulamadık. Emrah arkadaşımız üye ama aktif değil. Emrah Sığındı. Unimog da Erdem ustadan toplanma sanıyorum. Yakın zamanda viteslerin fotoğrafını çekersek bize anlatırsın öğreniriz. Birde 4 tane lastiğe ihtiyacımız olacak. Marka ve desen önerilerinizi bekliyoruz. Gerçi unimog konularını okumalıyız önce..

Etiketler

Bu unimog İstanbul Fındıkzadeden satılan olmasın ? Bir ara Ankara'ya gittiğini duymuştum.
Unimog levyeleri modele göre değişir ama sizinki şöyle olmalı.

1783466

Gangschaltung = vites
Vor-Zurück = ileri - geri
Sperre vorn/hinten = Def.kilidi ön-arka
Allrad = dörtçeker
Zapfwelle = kuyruk mili (PTO = yavru şanzımandan gelen , eğer varsa )

Bu arada Tel.im 0532 3434006
Her zaman arayabilirsiniz.

Teşekkürler. Yarın bu resimden çıktı alıp göğüse yapıştırırız öğrenene kadar artık. BU arada resim ve bizim mog birebir aynı :smiley: resim çekmeye gerek kalmadı.

Rica ederim.Ben unimogun resminden modelini tayin ettiğim için uygun resmi koydum.Yoksa benim unimogda levyelerin konumu farklı.
Birde orda yazmadığım bir şey var.Gerekmez diye düşündüm.
Getriebeschloss = Şanzıman üst kapağı

Bu unimog 28 plaka. Ali amca, emrah ın babası olur, erdem ustadan almış. Mazisinden haberim yok. Emrah arkadaşımızda birde gmc var 6.2 dizel. Onu offroad a hazırlayana kadar unimog resque aracımız artık tabi kullanmasını aklı başında öğrenmemiz gerekecek.

Göktuğ eğer lastik sıfır düşünülüyorsa ; hiç tereddütsüz Petlas PM 50 derim.
Çıkma düşünülürse de yine aynı desen derim.

http://www.petlas.com.tr/page.php?ID=1172

O kasada arka her zaman hafif kalacaktır.Kupa önde , motor önde, şöför ve yolcu önde.Yani bütün ağırlık önde.
Arkaya bir şekilde 350-500 kg ağırlık düşünülmeli.

Güzel gezi olmuş,standart araçlarada bravo iyi cesaret edip peşinizden gelmişler.:smiley: :smiley::smiley:

Evet abi lastik ve vinç ilk etapta yapılacaklar. Daha da gerek yok sanırım. Araç yeni toplandığı için devamlı boya yanığı kokuları geldi. Son olarakta farlar söndü bir daha yakamadık :smiley: Ama devrilmeyecek gibi gidiyor

Pazar geziye katılan tüm arkadaslar yerinde duramıyor en yakın sürede cıkalım talepleri var 2 kişi acilen satılık 4x4 arıyor

rifatkulahci' Alıntı:
Pazar geziye katılan tüm arkadaslar yerinde duramıyor en yakın sürede cıkalım talepleri var 2 kişi acilen satılık 4x4 arıyor

Akşam çağır gelsinler. Ne tür bir araç istediklerini anlayalım. Hazırda bir çok araç var. Offroad virüsü bünyeye girdi mi daha tedavisi yok.

Göktuğ abi gittiğin her gezide batırıyorsun araçları allahtan sen varsın yanlarında hem tecrüben hem CJ işi ehli oldunuz bu ikili valla :D:D ;)
Paylaşım için teşekkürler...

Bu arada ilk sayfada gece videoları arasında çıkmaz denilen yerin gündüz fotoğrafı. Üstelik biz çıktığımızda çamur deryası içindeydi..

111

Göktuğ artık her gittiği yerde bir off-road grubu kurup seminer düzenleyecekmiş. :D :D :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri