Gaziantep İbrahimli Yöresi Test Parkuru Off-Road Gezisi (23 Temmuz 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,871

jeep

Zirve
Yer
Gaziantep
Web
www.gandoff.org
Gaziantep e gelişimin 2.gününde rahat duramadık ve hemen 3 araç ufak bir gezi yaptık. Genelde araçlarımızı yaptırdıktan sonra test ettiğimiz antreman sahamıza Gaziantep-Kilis otobanı paralelinde araziden yaklaşık 15 km yol alarak vardık.

Esas amacımız yeni modifiye edilen GMC sierrayı denemekti. Yaklaşık 4" kupa yükseltme, arkaya kilit ve yeni 33x11,50x16 silverstone MT117 extreme lastik ile neler yapabileceğini görmekti.

Etiketler
Ynt: Gaziantep İbrahimli Yöresi Test Parkuru Off-Road Gezisi (23 Temmuz 2009)

Antreman sahasına kadar sorunsuz bir şekilde geldik. Eskisine nazaran %90 bir farklılık olduğunu gözlemledi arkadaşımız Emrah. Ta ki ilk denemede çıktığı tepenin zor yerinden 2. defa denemesine kadar. 6.2 dizel V8 rampaya gelince 140 litrelik mazot deposunun mazot emişinin boşta kalması sebebiyle hava yaptı. 25-30 derece de yaklaşık 3 tonluk çaışmayan GMC sierrayı ile orada kalakaldık.

24072009357
24072009358
24072009359
24072009360
24072009361
24072009362
24072009363
24072009364
24072009365

Çalışmayan GMC nin freni de tutmuyordu. Benim CJ nin önüne bağlayıp yavaş yavaş indirecektim 3 tonluk kamyoneti. Birazdan videosu geliyor. Nasıl bağladıysak halatı, vitesi boşa alır almaz beraber soluğu aşağıda aldık :D Ders alınacak nitelikte idi..

Aşağıdan 2 fotoğraf. Başka fotoğraf yok ama video çok..

Mazot deposu yukarı gelsin diye benim CJ gmc yi dengelemek için çekiyor.
24072009368

Sonrasında marşa basmaktan akü bitti ve destek kuvveti Korkut arkadaşımız. Destek ama 60 amper aküsü ile 2 tane 105 amper gmc nin marşına yardım ediyor. Tabi fiyasko..

24072009367

GMC nin test alanına girişi..

Th 24072009030

Peşinden benim cj içinden çekilmiş hali..

Th Film 1 0

77 CJ-5 in denemeleri..

Th Film 2 0

Topuk Yaylası'ndaki festivalde de bir GMC vardı. Çok büyük bir araç. 33" lastikler bile ufak kalmış.

Gmc nin iniş çıkışı.
Th Film 4 0

Th Film 5 0

Bu komik...

Th Film 6 0

Th Film 7 0

son..

Topuk Yaylası'ndaki festivalde de bir GMC vardı. Çok büyük bir araç. 33" lastikler bile ufak kalmış.
[/quote]

nkurtkaya' Alıntı:

Nejat abi bende çok dedim 37-38 atalım şuna diye. Ayna mahruti bile değişti. 38 e kadar sorun yok yani. Ama kilit çalışmadı dün. Yağı olmadı bence.

suv araçlarda hernekadar güç olsada arazide isteğiğimiz performansı vermesi zordur mazot deposundaki sorun bu aracın arazi aracı olarak imal edilmediğini gösterir satandart özeliklerdeki bir araç yaklaşma ve uzaklaşma derecelerinde hava yapmaması gerekir

Kışa hazırlık olsun diye faydalı bir test olmuştur işanlah ,paylaşım için teşekkürler ..

Çok önemli bir detay yakıt deposunun bağlantı noktası ve pozisyonu . O yüzden büyük hacimli depoların taban alanı bana göre küçük olmalı yüksekliği fazla olmalı.

geçmiş olsun güzel görüntüler özellikle gmc nin başına gelenler ilginç

hastasıyım bu CJ lerin atom karınca gibiler GMC ye neler yapmaya calisiyor boyuna posuna bakmadan :D

jeep' Alıntı:
Nejat abi bende çok dedim 37-38 atalım şuna diye. Ayna mahruti bile değişti. 38 e kadar sorun yok yani. Ama kilit çalışmadı dün. Yağı olmadı bence.

Kilit çalışmamış, arka sağ tekerler patinaja düşünce yokuşun sonunu getirememiş. Kilit çalışsa o yokuşu çıkardı Silverstone MTR ile. 38" lastik daha bi güzel olurdu tabii.

gecmis olsun,paylasım ıcın tesekkurler.

paylaşım için teşekkürler göktuğ abi biliyordum bu pazar geziye gidecegini sabah iş yerine geldigimde ilk işim gezenbiliri açmak oldu,Bu hafta nereye gittiler dedim acaba yanılmamışım işler düzelince inşallah gezilere gelirim, Emegi geçen herkesin eline sağlık

Göktuğ abi Gaziantepte kışa hazırlık test gezilerine şimdiden başlamışsın... ;)
CJ ler farkını heryerde gösteriyor gerçekten...
GMC bence çamurda iş görür tork lu makina...

öncelikle memleketinize hoş geldiniz diyelim göktuğ abi bundan sonra ki gezilerde buluşuruz inşallah bilhassa kış gezilerinde adana tarsus mersin ve osmaniye gurupları olarak tabiki kalıcı iseniz saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri