Gaziantep Dülük Ormanları, Savcılı Köyü Mağaraları ve Sof Dağı Keşif Gezisi (25 Aralık 2007)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,966

jeep

Zirve
Yer
Gaziantep
Web
www.gandoff.org
bayram da yapabildiğimiz gezi dülük ormanları, savcılı köyü mağaraları ve sof dağı kanyonlarını gezdik. yoldan çıktığımızda benim şaft bağlantılarını doğradı ama zevkli bir gezi idi. Katılan arkadaşlara teşekkür ederim.

101up1.jpg

102bu3.jpg

103xh5.jpg

104ac6.jpg

105iy7.jpg

106fd7.jpg

107dn2.jpg

108iw5.jpg

109dk4.jpg

110sz8.jpg

111uv4.jpg

112bp3.jpg

113ey5.jpg

114fd5.jpg

115jw9.jpg

116xc8.jpg

117jg8.jpg

118ro0.jpg

119qu1.jpg

Etiketler
bayram da yapabildiğimiz gezi dülük ormanları, savcılı köyü mağaraları ve sof dağı kanyonlarını gezdik. yoldan çıktığımızda benim şaft bağlantılarını doğradı ama zevkli bir gezi idi. Katılan arkadaşlara teşekkür ederim.

Geçmiş olsun ama güzel bir gezi olmuş. Ayıntab'a geldiğimizde Yaşar hocamla birlikte bize rehberlik edecek başkalarının olması da güzel :smiley:

Bu arada aşağıdaki fotoğraf araya karışmış sanırım ;D

103xh5.jpg

jeep arkadaşım, keyifli bir gezi olmuş.... Paylaştığın için teşekkürler.
Mümkünse biraz daha detaylı bilgi verebilirmisin? İsimlerini verdiğin bölgeler arası mesafeler, toplam yaptığınız Km. ve ne kadar süre yol aldığınız gibi...
Hava günlük güneşlik görülüyor ama, sıcaklık ne derecelerde idi acaba? Bir de aşağıdaki görüntü?
jeep' Alıntı:

Öncelikle aslında bu konuyu terör başlığının altına koymuştum. Yeni başlık olacak kadar kapsamlı görmemiştim ama sağolsun YOL arkadaşımız buralara getirmiş. O zaman kapsamlı anlatım da gerek tabi..
Bayramın 2. günü sabah kelle paçacı ziyaretinin akabinde Gaziantep in Adıyaman çıkış yolu üzerinde tahmini 15.km sinden içeriye girdik. Savcılı Köyü civarı. Orada kayalara oyulmuş ve define avcılarının uğrak yeri olan mağaraları gezdik. Yaklaşık 20 adet mağara var ve hep içleri pislik içinde. ayrıca su iletim kanallarını ve sarnıç şeklinde yapılar da vardı. Burasının Gaziantep e uzaklığı 20-25 km arası. Sonra oradan tekrar Adıyaman yolundan 4. OSB bölgesinin içerisinden dülük baba ormanlarına girdik. Ormanda yolumuzu kaybettik. Sonucunda dik bir çıkışta benim şaft bağlantılarım koptu. Mecbur şaftı söküp ön çekerlerle geldik.
6 saatlik bir uğraşı sonunda aracı onarmayı başardım. Ama -3 derecede bu kolay olmadı.
Bayramın 3. günü ise sabah Adana yolu üzerinde ki opet te buluştuk. Buradan eski adana yoluna paralel uzanan sof dağlarına doğru yol aldık. Hava soğuktu fakat yağış yoktu. Sof yaylasına vardığımızda ekmek kaymağı ve kübban ekmek ile kahvaltı yapıldı. Sonrasında Nur dağlarının eteklerinden E-5 e çıktık. Antep in girişinde ki kendin pişirde kurban bayramı olmasına rağmen et yedik. ve evlere dağıldık..

bu arada fotoğraf makinesinin pilinin yettiği yerlere kadar biraz çekim yaptım.

[youtube=600,470]iUus7dyW2p4[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=iUus7dyW2p4

yol' Alıntı:
Geçmiş olsun ama güzel bir gezi olmuş. Ayıntab'a geldiğimizde Yaşar hocamla birlikte bize rehberlik edecek başkalarının olması da güzel :smiley:

Bu arada aşağıdaki fotoğraf araya karışmış sanırım ;D

103xh5.jpg

Gaziantep e gelirseniz eğer kesinlikle misafirim olursunuz.. buyurun bu da araya karışmış kelle paçanın videosu.

[youtube=600,470]Pajtwamdr5k[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=Pajtwamdr5k

MK51' Alıntı:
jeep arkadaşım, keyifli bir gezi olmuş.... Paylaştığın için teşekkürler.
Mümkünse biraz daha detaylı bilgi verebilirmisin? İsimlerini verdiğin bölgeler arası mesafeler, toplam yaptığınız Km. ve ne kadar süre yol aldığınız gibi...
Hava günlük güneşlik görülüyor ama, sıcaklık ne derecelerde idi acaba? Bir de aşağıdaki görüntü?

Bu resimde dağdan dereye akan suyun yolda donmuş görüntüsüdür. Hava sıcaklığı hepsi eksilerde idi. Toplam gezi metrajımız ise 150 km civarında sanırım.

jeep dostum renk katmışsınız. ülkemizin başka bölgelerininde off-road gezileri ve bilgilerini görsek ne keyifli olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR