Gaziantep Burç Göleti Keşif Gezisi ( 20 ocak 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,635
Ynt: Gaziantep Burç Göleti Keşif Gezisi ( 20 ocak 2009)

Çok keyifli bir aktivite olmuş. Paylaşım için teşekkürler...
Çamurda yapılan off-road'da alt koruma dezavantaj da olabilir. İleri-geri hareketlerde içi çamur dolabiliyor. Birde, etapta yapılacak mekanik müdahaleyi engellemesi var. Fakat kaya etapları için gerekli.

Etiketler

Mustafa abi aslında alt koruma sorun olabilir, dediğiniz gibi. Benim eski şanzıman SR4 ün alt sacı çok genişti, her çamura girişimden sonra 2 el arabası çamur çıkardı. Hatta şaftı bile bozacak kadar çamur olurdu. Kum paleti gibi geçici çözümler düşünülebilinir.

Ya da söküp takması çok pratik bir aparat olmalı. Benimkini dört cıvata tutuyor, bir problem olduğunda çok kolay sökülebilir diye düşünüyorum. Fakat özellikle çamurlu etaplar sonrası, içinin yıkanması ve temizliği ayrı bir özen istiyor.

rifatkulahci' Alıntı:
Göktuğ geziye gelemediğim ve bu keyifli olayı kaçırdığım için çok pişman oldum.
Rıfat Abi, bu aralar aktivite yok mu? Siz katılırsanız biz de gelmek isteriz. TANER BÜDEYRİ

jeep' Alıntı:
Mustafa abi aslında alt koruma sorun olabilir, dediğiniz gibi. Benim eski şanzıman SR4 ün alt sacı çok genişti, her çamura girişimden sonra 2 el arabası çamur çıkardı. Hatta şaftı bile bozacak kadar çamur olurdu. Kum paleti gibi geçici çözümler düşünülebilinir.
Göktuğ Bey, Antakya grubunda çok yakın bir arkadaşım var. Sürekli Antep'te hiç aktivite olmuyor mu biz de katılırız deyip duruyor. Olursa haber ederim diyorum ama onları da katabileceğimiz bi'şeyler yok mu bu aralar?

imegane' Alıntı:
Göktuğ Bey, Antakya grubunda çok yakın bir arkadaşım var. Sürekli Antep'te hiç aktivite olmuyor mu biz de katılırız deyip duruyor. Olursa haber ederim diyorum ama onları da katabileceğimiz bi'şeyler yok mu bu aralar?

Bu haftasonu değil de önümüzde ki hafta sonu günübirlik gezimiz olacak. Yağmur yağarsa tabi ..

jeep' Alıntı:
Bu haftasonu değil de önümüzde ki hafta sonu günübirlik gezimiz olacak. Yağmur yağarsa tabi ..
Bu pazar iskenderun-antakya grubunun dörtyol-erzin parkurunda bir gezisi var. Ben ve eşim gitmeyi düşünüyoruz. Katılmak ister misiniz?

msrk' Alıntı:
Yine keyifli bir gezi olmus gelmedigime pisman oldum

;D ;D ;D ;D ;D ;D

Hani OFF-ROAD kısmında
Rahat battığında 4çeker üzerinde çamura dalıp, kuma batmak isteyenler buraya :smiley:

diyor ya, sizler tam da buna uymuşsunuz arkadaşlar.

Bu arada sayenizde Burç göletinin bir kısım fotolarını gördüm. 1894'de o göletin inşaatında bir sezon çalışmıştım.

Özlemişim şantiye hayatını.

Kazasız yolculuklar.... Çamursuz... diyeceğim ama, inanıyorum ki gider çamuru bulursunuz.

;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri